Skocz do zawartości

Nowy wzór zaświadczenia z BTP


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie takie:

Przechwytywanie.PNG

2 godziny temu, Mecher napisał:

Poz. 2141ROZPORZĄDZENIEMINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)z dnia 5 listopada 2019 r.w sprawie kontroli ruchu drogowego

Rozporządzenie dobrze mi znane ale jakoś aż tak daleko nie zgłębiłem jego treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wiedziałem, że gdzieś było, ale przez pomroczność jasną, zapomniałem o "gotowcu" za ścianą :nausea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aboz napisał:

Polskim dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest DR/PC i ich wzór jest dostępny na stronach KE. Tyle w temacie.

 

I jeszcze jedno. Mimo, że zaświadczenie z BT jest certyfikatem, to formalnie nie jest dokumentem dopuszczającym do ruchu, ponieważ nie zmieniła się podstawa prawna z PORD. Stąd też brak tego dokumentu w oficjalnych wzorach przekazanych KE.

 

Dopuszczającym tak, ale tu idzie o kontrolę ruchu drogowego gdzie są deko inne wytyczne. A już w przypadku aut spoza kategorii M1/N1, to na bank kontrolującemu jakikolwiek dostęp do zaświadczenia/certyfikatu należy zabezpieczyć. Może być przez okazania jak i w formie elektronicznej.

Myślę, że niejeden posiadacz samochodu ze znaczkiem PL na zderzaku za brak zaświadczenia/certyfikatu za granicą w ojro popłynie. 

Nie raz, nie dwa było pokazane, że większość policjantów ma konwencję wiedeńską w głębokim poważaniu. Konwencja swoje, a praktyki regionalne swoje. Ot taki lajf we wspólnocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Paprock napisał:

Dopuszczającym tak, ale tu idzie o kontrolę ruchu drogowego gdzie są deko inne wytyczne.

Jakie wytyczne? Zacytujesz?

14 godzin temu, Paprock napisał:

Myślę, że niejeden posiadacz samochodu ze znaczkiem PL na zderzaku za brak zaświadczenia/certyfikatu za granicą w ojro popłynie.

Na jakiej podstawie? Dyrektywa nie narzuca obowiązku posiadania certyfikatu w czasie poruszania się pojazdem po drogach. To są wewnętrzne regulacje danego kraju członkowskiego i powinny dotyczyć wyłącznie pojazdów tam zarejestrowanych.

 

15 godzin temu, Paprock napisał:

Nie raz, nie dwa było pokazane, że większość policjantów ma konwencję wiedeńską w głębokim poważaniu. Konwencja swoje, a praktyki regionalne swoje.

Tak, tak. Był hurr durr o kamizelki na Słowacji czy obowiązkowo demontowalny hak u Germanów. Ktoś jednak uświadomił służby, że tak nie może być i nastąpiła cisza. Do dnia jak pojawił się certyfikat. Minie odpowiedni czas, to i to się uspokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam podstawy mają, ale

Cytat

1. Niniejsza dyrektywa ma zastosowanie do pojazdów użytkowych o maksymalnej prędkości konstrukcyjnej przekra­czającej 25 km/h i należących do następujących kategorii zdefiniowanych w dyrektywie 2003/37/WE Parlamentu Euro­pejskiego i Rady (2) i dyrektywie 2007/46/WE:

a) pojazdy silnikowe zaprojektowane i skonstruowane głównie do przewozu osób i ich bagażu, mające więcej niż osiem miejsc siedzących poza miejscem siedzącym kierowcy – kategorie pojazdów M2i M3;

b) pojazdy silnikowe zaprojektowane i skonstruowane głównie do przewozu towarów, o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony – kategorie pojazdów N2i N3;

c) przyczepy zaprojektowane i skonstruowane do przewozu towarów lub osób, a także do celów zamieszkania przez osoby, o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony – kategorie pojazdów O3i O4;

d) ciągniki kołowe kategorii T5, użytkowane głównie na drogach publicznych do komercyjnego drogowego transportu towarów, o maksymalnej prędkości konstrukcyjnej przekraczającej 40 km/h

Na jej podstawie zresztą powstało "nasze" rozporządzenie w sprawie kontroli ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.