Skocz do zawartości

Nowy wzór zaświadczenia z BTP


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Qnick napisał:

kartę wzorów pieczęci i podpisów na tablicy też pozmieniać

no to proszę mnie uświadomić, z którego to przepisu wynika, ja czegoś takiego nie mam, a nie chciałbym umoczyć. 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że zgodnie z nowym wzorem pierwsza strona zajmie całą kartkę A4. Druga na plecach, a objaśnienia siłą rzeczy trzeba będzie darować sobie. Mowa o wydruku ekonomicznym, bo jakby ktoś miał ochotę, to i trzy kartki zmarnować może. Kto bogatemu zabroni, a drzewa na papier odrastają przecież w dwa miesiące.?

A może lepszą opcją będzie wzór ścisnąć trochę, coby obie strony zmieściły się na przodzie kartki A4, a wtedy objaśnienia na plecy.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wzór, czyli rozmieszczenie i treść jest wiążąca, nie rozmiar. Poza tym jest ten wzór nieco rozstrzelony przez nagłówek załącznika, a nie dlatego, że ma być na dwóch stronach A4. A objaśnień do wzoru od dawna nie trzeba drukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór jak wzór i jasno precyzuje co ma być na pierwszej stronie i co na drugiej. Mam świadomość, że nowoczesność i elektronika może zdziałać cuda i dwie strony na "jednej stronie" upchać. Tak miałem i do takiej formy się przyzwyczaiłem, a co dalej, to czas przy pomocy programistów pokarze.

Mimo wszystko obstawiam obustronne drukowanie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aboz napisał:

A objaśnień do wzoru od dawna nie trzeba drukować.

Podczas kontroli NIK wytknął, że brak jest objaśnień na zaświadczeniach a zatem pasowało by je drukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda się wszystko z przodu wcisnąć, a objaśnienia z tyłu. No przynajmniej warto oszczędzać papier jak zaświadczenie gołe. Nie zawiera usterek, ani innych opisów.

Mam w programie udogodnienie typu " drukuj na jednej stronie", no ale to dotyczy stron zaświadczenia bez objaśnień. A co do objaśnień, to od dawna nie zamieszczam ich na zaświadczeniu i jakoś do tej pory nikt uwagi mi nie zwrócił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz będziemy wydawać nie zwykłe zaświadczenia tylko "ROADWORTHINESS CERTIFICATE ".

Jak to brzmi, certificate :) od razu duma, pierś do przodu i głowa do góry :cool: tylko trzeba uważać żebyśmy głową nie oberwali o futrynę wracając z certyfikatem :hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, danielg539 napisał:

Podczas kontroli NIK wytknął, że brak jest objaśnień na zaświadczeniach a zatem pasowało by je drukować.

Bo oni czytają przepisy jak im pasuje. Wzór zaświadczenia zawiera odpowiednią informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet dzwonili przed chwilą do mnie odnośnie zmiany przepisów żebym nie był zaskoczony :) a tu gościa zaskoczyłem że znam i wiem o co chodzi :) powiedział że jestem jedną z nielicznych że wiedzą o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 20:37, cezary napisał:

no to proszę mnie uświadomić, z którego to przepisu wynika, ja czegoś takiego nie mam, a nie chciałbym umoczyć. 8/

Sie nie czepiaj tak sobie to nazwałem

Masz żeby było przepisowo: wykaz diagnostów przeprowadzających badania techniczne pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas są zdjęcia identyfikatorów ładnie zalaminowane z nagłówkiem" Wykaz diagnostów wykonujących badania techniczne na Stacji kontroli pojazdów Nr.........

Klient widzi kto wykonuje badania, ilu jest diagnostów , a gęby widać na zdjęciu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jast napisał:

Klient widzi kto wykonuje badania, ilu jest diagnostów , a gęby widać na zdjęciu.

? a identyfikator osobisty to w szufladzie leży :silent:, ale poważnie z tym :

 

13 minut temu, jast napisał:

U nas są zdjęcia identyfikatorów ładnie zalaminowane z nagłówkiem" Wykaz diagnostów wykonujących badania techniczne

 to :OK:, chyba sam ten manewr zastosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś na wykazie diagnostów kopie identyfikatorów zapodane. Wiszą do tej pory zdaje się. Ale na innej stacji identyfikatorów już nie wywieszałem. Wydrukowałem kartkę z nazwiskami i numerem uprawnień i takie coś na tablicy informacyjnej powiesiłem.

Wykaz z identyfikatorami podobał mi się bardziej. Nie wiem, chyba przez fotki wyglądał przyjemniej. A suche "Jan Nowak  XYZ/123/O/P"... ni przypiął... ni wypiął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś 1 dzień wydawania zaswiadczenia w postaci certyfikatu. Powiedzcie mi w nagłówku "data i miejsce badania" wpisujecie ręcznie czy program sam wam to wpisuje???

I ta samo pytanie z numerem diagnosty, czy drukuje wam się czy nie??? Bo mi nic się nie wydrukowało i wpisałem ręcznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mike_van_mik napisał:

dziś 1 dzień wydawania zaswiadczenia w postaci certyfikatu.

Kolego nie pospieszyłeś się przypadkiem ?

W dniu 23.09.2019 o 12:58, mike_van_mik napisał:

a tu gościa zaskoczyłem że znam i wiem o co chodzi :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mike_van_mik napisał:

dziś 1 dzień wydawania zaswiadczenia w postaci certyfikatu

@mike_van_mik o co " kaman " ? 8/ Skąd wytrzasnąłeś ten termin. Bo 19.09.2019 pod numerem 1787 ukazało się rozporządzenie zmieniające wzór zaświadczenia z badania technicznego, a ( termin wejścia w życie – dwa tygodnie)  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie uzyskasz konkretnych odpowiedzi od producenta, gdzie poprzedni wzór zaświadczenia wcięło, to ja bym łączył nowe ze starym, czyli nastawiałbym pieczęci. 

Firmówkę w nagłówek i tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.