Skocz do zawartości

Nowy wzór zaświadczenia z BTP


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

No to opieczętuj się na tym po staremu i nie ma problemu.

Już nawet nie wspomnę ile razy z przyzwyczajenie przyklepię na tym niejedną pieczątkę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem zgodnie z tym co opisują rubryki. Zrobiłem też jeden przegląd 1 rej. ze Szwajcarii, ciekawe czy nie cofną albo szoku dostąpią pracownicy WK. Juz rozmawiałem z serwisem dms jbr, jutro będzie opcja do wyboru stary i nowy wzór i dopiero od 4 pazdziernika tylko nowy będzie do wyboru. Zadałem pytanie, czemu dziś mi wprowadzono zaswiqadczenie z certyfikatem stwierdził; "coś im się posypało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, leski66 napisał:

O tym samy pomyślałem, kiedy skan zobaczyłem.:wink:

 

- ten wynalazek, na którym pracuje @mike_van-mik w przypadku korekt po "zatwierdzeniu" jest czasami trudny do ogarnięcia. No przynajmniej ja miałem kłopoty i było, że zaświadczenia w obcych edytorach się poprawiało.  :silent: Print Screen, kopiuj/wklej, edycja, enter i poszło. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

(...) zaświadczenia w obcych edytorach się poprawiało

Ale jak, to w rejestrze " stacyjnym " dalej widniała ( lipa ) ? Rozumiem, że z edytora to tylko wydrukować ( te niby poprawione można ). Tak ?

Czy z edytora przenosiło się ( nadpisywało ) do rejestru " stacyjnego " ?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiło się co mogło, a potem dzwoniło po informatyczne wsparcie celem wygłaszczenia danych w rejestrze. To było dawno, jeszcze przed obecnym cepikiem.

Nie zawsze, ale w niektórych sprawach ta cała aplikacja stawał się trudna do opanowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Paprock napisał:

Robiło się co mogło (...)

Osobiście powiem, że jeszcze jakbym musiał " walczyć " ze ( stacyjnym programem ) to " zwierzchnicy moi.... ( oka by nie zmrużyli ) " :wink: No, ale......( nie zawsze ma się to, co się chce ) 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mike_van_mik napisał:

u ciebie @michal_k by przeszło?

 

No oczywiście. Że nie ?

 

Diagnosta ma obowiązek wydawać zaświadczenie zgodne z OBOWIĄZUJĄCYM wzorem.

Edytowane przez michal_k
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale @michal_k tu masz certyfikat, i to poważny jest dokument polsko-angielski :) żebyście widzieli jak szedłem z nim :) że o mało o futryne bym zawadzil ? taki wyprostowany i dumny szedłem :) potem usiadłem i myśl w głowie "jak go wypelnic" przecież to paranoja wpisywać nr uprawnień oraz datę i miejscowość ręcznie... Ale zrobiłem i zobaczymy co wyjdzie :) zapewne w przyszłym tygodniu będzie "call from Dablju Kei" :) ależ mnie jeszcze niesie angielski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chciał bym podzielić się pewnym spostrzeżeniem w rubryce numer rejestracyjny dodano słowo pojazdu i kraj rejestracji jak również w nawiasie cyfrę (2) jest to odwołanie do dyrektywy 2014/45 UE i oznacza numer rejestracyjny  pojazdu wymagane jako minimalne dane w zaświadczeni . Więc czy nie jest odpowiedni i czas aby w nowym wzorze zaświadczenia wykonując badanie okresowe przed pierwszą rejestracja pojazdu bez tablic,wpisywać numer rejestracyjny z dowodu zagranicznego bo on istnieje i teraz mamy wskazanie i z rozporządzenia jak również z dyrektywy , nie wpisujmy według mnie bzdurnych wpisów Brak, Bez Tablic lub  : - - - ; bo tak nie obrażając nikogo panienka z okienka w WK chce , a już kuriozum jest wpis u w uwagach bez tablic , których w tym badaniu nie oceniamy  . Tu gdzie mieszkam piszemy numer rejestracyjny od trzech lat  , proszę o przemyślenie tej sprawy . ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zamieszania z tablicami rejestracyjnymi rozmawiałem z WK , między innymi w tej sprawie . Wymagali ,  aby z dokumentów jasno wynikało czy TR są , czy ich nie ma , czy klient ma dołączyć do wniosku TR lub  zaświadczenie o ich braku.

35 minut temu, mike_van_mik napisał:

 "call from Dablju Kei" :) ależ mnie jeszcze niesie angielski :)

"Dablju Kej" tak stanowczo lepiej brzmi , :hooray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale, że:

"Pojazd sprowadzony z zagranicy, przedstawiony do badania bez tablic rejestracyjnych".

- to ta uwaga powinna być obecna we wszystkich zaświadczeniach. No chyba, że zaperzeni diagnostycy siedzą po stacjach tak mocno w swoim świecie zakorzenieni, że nie ma jak ich zreformować ani wyplenić. Oj, a wielu wieczna kwarantanna by się przydała... Amen z rana! No i kawa. 

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Paprock napisał:

"Pojazd sprowadzony z zagranicy, przedstawiony do badania bez tablic rejestracyjnych".

- to ta uwaga powinna być obecna we wszystkich zaświadczeniach.

 

Tylko po co? Skoro na badaniu nie ocenia się stanu tablic to w ogóle diagnosty nie powinny one interesować.

 

Niestety "przyjęło się", że w rubryce na numer rejestracyjny (znajdujący się w DR) wpisuje się numer z tablic (w przypadku ich braku - BRAK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kryczynski A napisał:

Więc czy nie jest odpowiedni i czas aby w nowym wzorze zaświadczenia wykonując badanie okresowe przed pierwszą rejestracja pojazdu bez tablic,wpisywać numer rejestracyjny z dowodu zagranicznego bo on istnieje

Ja tak robię i mnie klienci nie lubią za to ;-). Na szczęście pobliskie WK już problemów nie robią.

 

40 minut temu, michal_k napisał:

Skoro na badaniu nie ocenia się stanu tablic to w ogóle diagnosty nie powinny one interesować.

I nie interesują. Ale wzór zaświadczenia dopuszcza takie wpisy pod tytułem "inne uwagi", a żeby WK klienta nie gonił w te i nazad, to mnie włos z głowy nie spadnie jak dopiszę kilka słów. I tak się urzędnicy prują o nr rejestracyjny... I nie pomagają tłumaczenia, że numer rejestracyjny to numer pod którym pojazd o konkretnych danych identyfikacyjnych (np. VIN, marka, model itd.) widnieje w rejestrze urzędowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, smaug napisał:

Od  kiedy obowiązuję nowe zaświadczenie

Stacje Kontroli Pojazdów
    - wszystkie -
 
 
Większość z Państwa niewątpliwie już zdążyła zapoznać się ze zmianami w rozporządzeniu:

Zakres i sposób przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzory dokumentów stosowanych przy tych badaniach.

Dz.U.2015.776 t.j. z późn. zmianami

Zmiany dotyczą nowego wzoru zaświadczenia BT
Zmiany wchodzą w życie od 4 października 2019 r.  
(§ 8 ust. 1a dodany przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 13 września 2019 r. (Dz.U.2019.1787) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 4 października 2019 r.)
 
 
Z dniem 04 października 2019 r. znosi się obowiązek stosowania pieczęci na ww zaświadczeniach
 
§  8.  
1.  Wpisy w dokumentach, o których mowa w rozporządzeniu, powinny być potwierdzone pieczątką stacji kontroli pojazdów, datą, podpisem uprawnionego diagnosty wykonującego badanie techniczne pojazdu oraz pieczątką identyfikacyjną i imienną uprawnionego diagnosty.
1a.  Wymogu stosowania pieczątek, o których mowa w ust. 1, nie stosuje się do wzoru zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, o którym mowa w załączniku nr 3 do rozporządzenia.
 
 
Jednocześnie zwracam uwagę, że na zaświadczeniach nie można będzie, jak dotychczas, posługiwać się podpisami/parafami, których wzory zostały złożone przez diagnostów w urzędzie. Wg nowych uregulowań obowiązuje czytelny podpis (pełne imię i nazwisko).
 
Nowe zaświadczenia zaczną obowiązywać od 4 października 2019 r. , jednak z informacji jakie do mnie docierają, niektórzy producenci mogą nie zdążyć z wprowadzeniem zmian/aktualizacją oprogramowania, tym bardziej, że zmiany zaczną obowiązywać w trakcie tygodnia (od piątku). 
Proszę o nawiązanie kontaktu z dostawcami oprogramowania, aby aktualizacje oprogramowania zostały przeprowadzone w terminie, gdyż może to rodzić problemy związane z odrzucaniem zaświadczeń wg starego wzoru przez niektóre starostwa.
 
Równocześnie informuję, że ministerstwo udostępniło stacjom zaciąganie informacji o zatrzymanych dowodach i przyczynach ich zatrzymania - jeśli któraś ze stacji nie posiada jeszcze takiej możliwości, to niewątpliwie wina leży po stronie dostawców oprogramowania i od nich proszę żądać wprowadzenia stosownych aktualizacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kurant2000 napisał:

1a.  Wymogu stosowania pieczątek, o których mowa w ust. 1, nie stosuje się do wzoru zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, o którym mowa w załączniku nr 3 do rozporządzenia

czyli do 3-10-2019 włącznie jest wymóg ( warunek obowiązkowy) stosowania pieczątek, po tym terminie nie ma takiego wymogu, ale "przybicie"  pieczątki na zaświadczeniu nowego wzoru nie jest zabronione i nie skutkuje jego nieważnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.