Skocz do zawartości

Nowy wzór zaświadczenia z BTP


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, IVVO napisał:

Jestem tradycjonalistą - choć jedną na zaświadczeniu trzeba przybić ?- padło na "klocek" 

Co to za dokument urzędowy bez pieczątki - zwykła pierdołka 

Moim zdaniem na pierwszej stronie pozycja 9 tylko czytelny podpis( bez pieczęci ) a na drugiej (chodź pierwszej) "klocek" i czytelny podpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wadi napisał:

Musiałem przeinaczyć w ustawieniach format nazwy firmy .

Nie wiem gdzie to przeinaczasz,ale spróbuj jak zakończysz badanie wejść na druk zaświadczenia i zanim wydrukujesz to masz dwa takie pola ze znakiem zapytania jedno lewy górny róg drugi prawy dolny gdzie po kliknięciu na nie jest możliwość edycji tego co jest później na wydruku tak by bylo jak już sobie uważasz. Nie jest to trudne trzeba troszkę pokombinować ale efekt jest zacny:)

Edytowane przez yogi1984
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieczątki to "se musieliśta" klepać w " ZAŚWIADCZENIU O....", teraz jest "ROADWORTHINESS CERTIFICATE" i już nazwa sama w sobie jest tak ważna i prestiżowa, że jakiś tam stempelków nie potrzebuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wzór zaświadczenia likwiduje obowiązek stosowania pieczątek, ale nie zabrania ich stosowania jeżeli jest to dla przedsiębiorcy wygodne!

No wszystko jest opisane w uzasadnieniu do projektu zmian rozporządzenia i po raz trzeci zostanie wyrywek przytoczony:

 

Dlatego wzór zaświadczenia likwiduje obowiązek identyfikacji przedsiębiorcy prowadzącego stację kontroli pojazdów w obrocie prawnym za pomocą pieczątki stacji kontroli pojazdów (firmowej). Zniesienie obowiązku stosowania pieczątki identyfikacyjnej i imiennej dotyczy także uprawnionego diagnosty. W stosunku do obecnie obowiązującego wzoru zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, nowy wzór zamiast pieczątek wprowadza umieszczenie danych identyfikacyjnych stacji kontroli pojazdów w formie stosownego nadruku, czytelnego podpisu uprawnionego diagnosty i numeru uprawnienia diagnosty. Składanie oświadczeń w formie papierowej, któremu towarzyszy wymóg formalny stosowania pieczątek jest w sprzeczności z nowoczesnym, elektronicznym obrotem prawnym i gospodarczym. Nawet w przypadku dokumentów w postaci papierowej zastosowanie pieczątki nie jest niezbędne dla zapewnienia wiarygodności dokumentu.

Jednakże, nie przewiduje się wykluczenia możliwości stosowania pieczątek, jeżeli jest to rozwiązanie wygodne dla przedsiębiorcy.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leski66 chcesz być oryginalny, podpisz się czerwonym :hooray:

 

6 minut temu, Qnick napisał:

samo nazwisko wystarczy ?

już to pisałem, na szkoleniu PISKP powiedział Pan, że będzie okej jak nazwisko same będzie czytelnie, lepiej jak inicjał imienia i nazwisko czytelnie, a najlepiej jak imie i nazwisko cxzytelnie... :)  czyli samo nazwisko może być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uważam, że przedobrzyli z tym "czytelnym podpisem". Skoro drukuje się imię i nazwisko plus numer uprawnienia, to po mojemu wystarczyłoby zaparafować to wszystko samym "podpisem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leski66 napisał:

No ale bez pieczątek + ( kolor ) czarny

Dlatego zawsze używam niebieskiego ktoś mnie kiedyś poinstruował żeby czarnego nie używać :)

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Opisana sytuacja przypomina mi czasy PRL-u, kiedy magiczne znaczenie miała pieczątka. Żaden dokument bez pieczątki nie miał mocy. Z kolei im więcej pieczątek, tym dokument był ważniejszy.

Czyli ranga naszego zaświadczenia ........ zeszła poniżej ---------------------------- 8/

( cytat pochodzi z @Paprock - a " zapodania " ):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, leski66 napisał:

Użytkowników " warszawskiego " oprogramowania stacyjnego to nie dotyczy.:P

3.JPG

Ja mam program SKP PRO i mam tak samo. W miejscu czytelny podpis i nr uprawnionego program sam wpisuje CZYTELNE imię i nazwisko oraz nr diagnosty. Uważam że sama parawka załatwia wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

czwarty post od góry na tej stronie

Ten z tym " piwkiem " na dole :wink:

 

57 minut temu, Paprock napisał:

Nowy wzór zaświadczenia likwiduje obowiązek stosowania pieczątek, ale nie zabrania ich stosowania jeżeli jest to dla przedsiębiorcy wygodne!

I to wszystko wyjaśnia, dla " niezdecydowanych ".:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.