Skocz do zawartości

Nowy wzór zaświadczenia z BTP


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, kosma napisał:

Moim zdaniem, czytelny podpis diagnosty to nie to samo co wydrukowane nazwisko i imię.

Oczywiście, nie mam nic przeciwko drukowaniu imienia i nazwiska 

Dla mnie nadruk to czytelny podpis a dodatkowa parafka jak najbardziej uzasadniona i jest zgodna ze wzorem podpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzegorzs13 napisał:

Dla mnie nadruk to czytelny podpis a dodatkowa parafka jak najbardziej uzasadniona i jest zgodna ze wzorem podpisu.

 

- a skąd takie coś się wzięło, gdzie ten wzór podpisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, IVVO napisał:

Infolinia - zablokowana

Po co tam dzwonisz, skoro wszystko wiesz.

Poza tym, mamy 9 programów, w obsłudze każdego po kilka osób siedzi.

Już się robi kilkadziesiąt interpretacji.

I tak;

data i miejsce badania

- jedni chcą  , data i miejscowość

- inni nazwę SKP

- inni nazwę firmy

- inni SKP z adresem

- jeszcze inni firma  z adresem,

podobnie dane identyfikacyjne stacji kontroli pojazdów

Tylko w Polsce nie da się wprowadzić prostej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest szansa, w którąś niedzielę zmienić dotychczasowy bajzel na nowy bajzel. :evil:

Ja nie wiem skąd takie cuda się biorą jak "czytelny podpis", w dodatku wdrożony na podstawie unijnych wytycznych.

Zadałem sobie trud rzucenia okiem na dyrektywę a tam echo o "czytelnym podpisie".

Wszystkie nasze papiery, w tym dowód rejestracyjny, mówią tylko o podpisie. 

Aż dziw, że tak prostą sprawę szło tak łatwo spieprzyć. :evil:

 

Po głębokim przemyśleniu przy porannej kawie kwestii "czytelnego podpisu", oświadczam wszem i wobec, że stawiałbym tylko parafkę. A że moja parafka zrobiona z nazwiska jak czytelny podpis wygląda, no to sprawa ułatwiona. ;-)

 - i chlip, i łyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

Jest szansa, w którąś niedzielę zmienić dotychczasowy bajzel na nowy bajzel.

a to mi już wygląda na agitację polityczną, a temu to ja mówię stanowcze NIE ! 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "normalnych" krajach, od zawsze ważny był czytelny podpis urzędnika.

Stemplowanie wszystkiego [dokument bez pieczątki nie ważny], to spadek po czasach słusznie minionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które to "normalne kraje", bo jak długo siedzę w tej robocie, to nigdy czytelnego podpisu na zagranicznych dowodach nie widziałem.

Mało tego, bo jak trafiło mi się przeczytanie tłumaczenia takiego dokumentu, to zawsze było "podpis nieczytelny". Więc o co kaman z tą "normalnością", jak tam oprócz stempli i podpisów można trafić wlepki, wklejki, hologramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Korzystając z tego co rewers :) podlinkował odnośnie podpisu można stwierdzić, że wydrukowane imię i nazwisko to nie jest  podpis  "Wskazuje się zatem, że aczkolwiek podpis nie musi być całkiem wyraźny (odpowiadać zasadom kaligrafii) a nazwisko może być nieco skrócone (gdyż pomijanie niektórych liter, zwłaszcza samej końcówki nazwiska, jest w praktyce obrotu prawnego dość powszechne), to jednak podpis musi wyglądać tak, żeby każdy znający nazwisko wystawcy mógł je bez trudu odczytać."

Co do numeru diagnosty na 2 stronie to Norcom (jakże często wzywany do tablicy) już to wprowadził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przykład, wystawiam duplikat zaświadczenia wystawionego przez zmiennika, z automatu drukuje jego nr upr. i co mam się pod tym podpisać? Będzie niezgodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.