Skocz do zawartości

Nowy wzór zaświadczenia z BTP


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mirek.g napisał:

Taki przykład, wystawiam duplikat zaświadczenia wystawionego przez zmiennika, z automatu drukuje jego nr upr. i co mam się pod tym podpisać? Będzie niezgodność.

Zgodnie z https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=celex:32014L0045 

(Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/45/UE z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie okresowych badań zdatności do ruchu drogowego pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz uchylająca dyrektywę 2009/40/WE Tekst mający znaczenie dla EOG)

Punkt 9 zawiera imię i nazwisko diagnosty, który przeprowadził badanie.

 

W przypadku wtórnika dopisał bym z upoważnienia  i się podpisał, jednak nie jestem wyrocznią w tych tematach :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wpisałbym " za zgodnością z rejestrem Badań Technicznych " i złożył bym swój podpis " czytelny ". :wink:

----------------------------

Nawet mam w szufladzie taką pieczątkę. :wink:

Edytowane przez leski66
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAŁĄCZNIK II

MINIMALNA ZAWARTOŚĆ ŚWIADECTWA ZDATNOŚCI DO RUCHU DROGOWEGO

Świadectwo zdatności do ruchu drogowego wydane w wyniku badania zdatności do ruchu drogowego zawiera co najmniej następujące elementy poprzedzone odpowiadającymi zharmonizowanymi kodami unijnymi:

1)

numer identyfikacyjny pojazdu (numer VIN lub numer podwozia);

2)

numer rejestracyjny pojazdu i oznaczenie kraju rejestracji pojazdu;

3)

miejsce i datę badania;

4)

odczyt licznika przebiegu w momencie badania, jeżeli dane są dostępne;

5)

kategorię pojazdu, jeżeli dane są dostępne;

6)

zidentyfikowane usterki i ich kategorie;

7)

wynik badania zdatności do ruchu drogowego;

8

datę następnego badania zdatności do ruchu drogowego lub datę wygaśnięcia aktualnego świadectwa, jeżeli nie podano tej informacji w inny sposób;

9)

nazwę organu kontrolnego lub stacji kontroli pojazdów i podpis lub symbol identyfikacyjny diagnosty, który przeprowadził badanie;

10)

inne informacje.

 

A gdzie tu jest imię i nazwisko diagnosty?

Edytowane przez rewers
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższego wynika, że można robić co się chce, żeby było dobrze. :evil:

 

 

Załącznik zawiera MINIMALNĄ ilość danych, a nasi jak to nasi nadgorliwość pokazali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

(...)że można robić co się chce (...)

OK.OK Ale mój nadzór stoi na straży czytelnego imienia i nazwiska .:?

Załącznik skopiowałem i do nadzoru wysyłam e-mailem ( w tym momencie ). Dzięki.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie brać tego za złe, bo do końca nie wiem co autor miał na myśli, ale że 'jezyk polska' trudna sztuka, to każdy wie doskonale.

Problem sprowadza się do odmiany i wiąże po części z łączeniem badań. Zaświadczenie jasno mówi o [Rodzaju badania] - czyli jednego badania. Gdyby komuś zależało na łączeniu badań, to zaiste rubryka byłaby zatytułowana [Rodzaje badań].

Tu występuje podobna zależność, a mianowicie nie "numer uprawnień", a chodzi u "numer uprawnienia" - jednego imiennego uprawnienia. Niestety mowa potoczna wypiera poprawną, czego łączenie badań jest dobrym przykładem.

Jeszcze raz powtórzę: nie brać tego personalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, IVVO napisał:

Nasz nadzór w poniedziałek wystąpi z pismem do wszystkich SKP o uzupełnienie

 

A jakaś podstawa prawna? Nigdzie nie ma żadnego wymogu żadnych głupich "wzorów podpisów". Urzędnik w WK to nie grafolog żeby miał każde zaświadczenie porównywać ze "wzorem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - moja pieczątka "lewa" z poprzedniej SKP była w wielu DR - znalazłem takich DR z 10 i zgłosiłem na Policję - panowie udali się do WK w celu zweryfikowania wzoru podpisu i pieczątki - Pan grafolog stwierdził iż podpis i pieczątka jest Lewa - ja mam spokój a panowie dalej działają w sprawie - więc takie zabezpieczenie przez WK jest jak najbardziej na miejscu dla naszego bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IVVO napisał:

więc takie zabezpieczenie przez WK jest jak najbardziej na miejscu dla naszego bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to było by zagwarantowane gdyby DR nie były wcale stemplowane a termin OBT był tylko w CEPiK-u, a tak zawsze znajdzie się jakiś matoł, któremu wydaje się, że jak klepnie jakąś pieczęć w DR to ma ważne OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

Pan grafolog stwierdził iż podpis i pieczątka jest Lewa

 

Poważnie? A ja słyszałem, że do badań grafologicznych trzeba podpisać się kilkanaście lub kilkadziesiąt razy.

 

Prawda jest taka, że nie ma żadnej podstawy prawnej na pobieranie/przechowywanie przez WK wzoru podpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Od dnia 04.10.2019 r. SKP mogą wystawiać wyłącznie nowe wzory zaświadczeń z badania technicznego pojazdu.

Cytat w prawdzie z innego tematu, ale zapytam tutaj.

Dziś klient przyjechał na poprawkę po "N", ponieważ usterki zostały usunięte wystawiłem wynik P, natomiast program na "P" wydrukował zaświadczenie, które... było zgodne ze starym wzorem. I co teraz? Jak się do tego ustosunkować w razie kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapytam się durnowato, ale objaśnij uprzejmie jaki numer nosiło badania negatywne, a z jakim numerem program wydrukował to na "P" - pozytywne?

Nie ukrywam, że deko zwątpiłem. :nausea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze nie mam pojęcia, nie zwróciłem na to uwagi. Jutro to sprawdzę, tylko co w sytuacji gdy numer badania pozostanie ten sam? Wszak ponowne sprawdzenie nastąpiło już na nowych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś poprawkę jako całkiem nowe badanie, czy poprzez korektę NEGATYWA zapodałeś POZYTYWA?

Poza konkursem, to ile ta poprawka klienta kosztowała?

Na poprawkowym co było wpisane w rubrykę [Rodzaj badania]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawkowe wczoraj robiłem i wszystko ok w moim programie ,troszkę to dziwne ale możliwe co program to inaczej. Norcom poprawiona wczoraj aktualizacje nr.uprawnionego diagnosty i smiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.