Skocz do zawartości

Rejestracja bez dowodu rej.


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie potrzebuję ustawy że można bez dowodu rej. dokonać rej. na zabytek.Urząd odmawia rejestracji.

I Co jest wymagane umowa kupna ale  właścicielem co sprzedaje ty ten co widnieje w urzędzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pytanie do @michal_k, zakupiłem pojazd zarejestrowany w Polsce, czy w związku z tym, że nie muszę mieć przy sobie DR (PC) mogę zrezygnować przy rejestracji na siebie z PC, pobrać TR i normalnie użytkować pojazd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

Nie możesz.

To jak to jest, że w moim WK panie pytają się tylko czy petent będzie rejestrowanym pojazdem jechał za granicę, jeśli odpowie ze nie, to nie wydają PC bo "teraz i tak DR nie trzeba ze sobą wozić". 

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Rejestracja bez dowodu rej.

Wydaje mi się, że tu chodzi o przypadek, jeżeli skończyły się miejsca na wpis NTBT w DR i klient wnioskuje o nowy DR, to być może tak jest, ale przy zmianie właściciela to tak jak napisał @michal_k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, ostatnio wymieniałem 2 dowody i byłem świadkiem w/w sytuacji. Co ciekawe, ja jako wymieniający DR dostałem PC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czolgista napisał:

ja jako wymieniający DR dostałem PC

nie musiałeś brać PC i generować koszty( w kraju można jeździć bez dowodu ), no chyba , że jedziesz za granicę to PC jest potrzebne skoro złożyłeś wniosek o wydanie nowego dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można i co dalej?

Bo coś mi się zdaję, że Cezary maszyny samobieżnej nie kupił, tylko pojazd, który jest dopuszczony do ruchu dowodem rejestracyjnym właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czolgista napisał:

To jak to jest, że w moim WK panie pytają się tylko czy petent będzie rejestrowanym pojazdem jechał za granicę, jeśli odpowie ze nie, to nie wydają PC bo "teraz i tak DR nie trzeba ze sobą wozić". 

Widocznie niezbyt dokładnie usłyszałeś.  Musiało to dotyczyć innej sytuacji, a na pewno nie rejestracji pojazdu.  

Przy zmianie właściciela PC musi być wydawane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Olga napisał:

Widocznie niezbyt dokładnie usłyszałeś.

W pomieszczeniu 4x6m i 7 osobach we wnętrzu, z czego 4 za okienkiem, ciężko było by źle dosłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz co chcesz, mnie nie przekonasz -  zwyczajnie wiem,  że tak się nie da zrobić. ☺️

Edytowane przez Olga
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK już nie raz pokazał, że u nich nie ma rzeczy niemożliwych, a rzeczy jak najbardziej możliwie są tam nie do załatwienia ;)

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czolgista - coś o czym piszesz jest wręcz technicznie a'wykonalne, więc nie gniewaj się, ale podpisuję się pod tym co Olga mówi - musiałeś coś źle zrozumieć.

To mniej więcej tak jakbym Cię przekonywał, że pod jednym numerem rejestru można przez cały dzień robić badania samochodów kolejnych klientów. Możliwe?

EDYTA

 

Chociaż po namyśle być może jest to możliwe, ale musiałbym sam to zobaczyć.

Myślę, że może chodzić o pewne mylenie pojęć i skróty myślowe.

 

Otóż fizycznie nie da się zarejestrować pojazdu bez WYSTAWIENIA PC. Ale WYSTAWIĆ ten dokument, a fizycznie WYDAĆ go właścicielowi to faktycznie dwie różne sprawy.

Faktycznie może być tak, że zaraz po wydrukowaniu tego dokumentu zamiast dać go właścicielowi do ręki, od razu wkładają go do teczki.

Dlaczego?

Ano dlatego, że stały DR wydaje się właścicielowi po oddaniu PC. W czasach obecnych, kiedy tego dokumentu wozić ze sobą nie trzeba jest więcej niż prawdopodobne, że właściciel przyjdzie po DR bez PC. I zacznie się pyskówka w okienku, że dlaczego on musi oddać to PC, że nikt mu nie mówił i takie tam.

Podobna sytuacja jest z KP, która również jest konieczna przy wymianie PC na DR i tutaj sam mogę ręczyć, że faktycznie wiele WK bierze te karty w depozyt (albo kiedyś kiedy WK samo je drukowało w ogóle przy rejestracji pierwszej ich nie wydawało) i dopiero przy stałym DR były oddawane właścicielowi.

Tak samo tutaj - nie wydanie takiej PC fizycznie klientowi w zasadzie nie rodzi żadnych konsekwencji (chociaż nie wiem jak wtedy ogarnąć ubezpieczenie?), a jest gwarancja, że przy wymianie na DR teczka będzie kompletna.

 

Nie jest tajemnicą, że proceder wymiany PC na DR jest najbardziej uciążliwy dla firm leasingowych, które dzień w dzień rejestrują, a tym samym potem wymieniają dokumenty dla kilkudziesięciu pojazdów. Przecież wiadomo, że takie PC nigdy nie było w teczce pojazdu w dniu wydawania DR, tylko trafiało tam znacznie później, jak już klient docelowy odesłał ten dokument. Zawsze rodziło to wiele pracy. Teraz już na starcie najlepiej tego PC w ogóle klientowi faktycznie nie dać.

 

Zresztą - fikcyjne wydawanie PC miało już miejsce kilkanaście lat temu w niektórych WK i było wręcz "proceduralnie przyjęte". Ale to stara i zawiła historia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się klient z pojazdem na badanie co do zgodności dla pojazdu zabytkowego bez DR (skradziony w DE),  pojazd taki oczywiście można docelowo zarejestrować, ale czy klient nie powinien posiadać PC na potrzeby wykonania BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie udało mi się obejść problem z SQL, rozpocząłem prejestrację po czym zmieniłem na zgodność, zobaczymy co wyjdzie w WK jutro,

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, udało mi się obejść prerejestrację, ale siłą rzeczy pojazd nie powędrował do CEP'a. Czekam na wieści czy WK w takim stanie zarejestruje pojazd. 

Już raz podejmowałem temat ustalania TNBT i SQL niestety nie pozwala na niewpisanie kolejnego termin, więc poszło bezterminowo, choć po konsultacji z Wami i ITS termin powinien ustalić WK, bo dopiero wtedy pojazd będzie zabytkiem. Pozostaje od biedy nie wydawać standardowego zaświadczenia z BT, ale w cepiku termin będzie pewnie widniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adamos napisał:

Czekam na wieści czy WK w takim stanie zarejestruje pojazd.

 

A czemu miałby nie zarejestrować?

 

15 minut temu, adamos napisał:

termin powinien ustalić WK, bo dopiero wtedy pojazd będzie zabytkiem

 

Pojazd jest zabytkiem od chwili spełnienia definicji (wpisu u konserwatora lub w muzeum), a nie od chwili rejestracji.

 

16 minut temu, adamos napisał:

Pozostaje od biedy nie wydawać standardowego zaświadczenia z BT

 

Nie od biedy, tylko nie masz prawa wydawać standardowego zaświadczenia. Rozporządzenie w sprawie badań zabytków przewiduje inne wzory dokumentów i takie masz obowiązek wydać.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - w totka prędzej wygrasz, niż diagności zrozumieją, że do badania zgodności nie wystawia się zaświadczenia z badania.

A już tego fragmentu, że termin badania dla pojazdu zabytkowego ustali WK kompletnie nie rozumiem...

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za udział w dyskusji. Proszę zatem o wiążącą informację jak prawidłowo wykonać badanie zgodności dla zabytku.

 

Klient dostarcza wpis do konserwatora lub muzem, wniosek i 4 zdjęcia.

Diagnosta wystawia zaświadczenie i protokół dla pojazdu zabytkowego stosownego rozporządzenia.

 

Nie ma obowiązku wcześniejszej rejestracji pojazdu. Pojazd identyfikujemy z natury i porównujemy z wnioskiem i wpisem na listę zabytków.

 

Co z terminem? Ustalamy czy nie? Nie wydajamy standardowego zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.