Skocz do zawartości

Rejestracja bez dowodu rej.


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, michal_k napisał:

 

Ale gdzie i jaki termin chcesz ustalić?

 

No właśnie nie chcę, niech WK ustala. Pytanie czy takie rozwiązanie jest jedynym słusznym? 

 

Pomijam techniczne aspekty, które mnie do tego zmuszają (SQL).

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat z linku który wkleiłem, cały, dokładnie. Widzę że nie bardzo kumasz co z zabytkami więc koniecznie przyłóż się do lektury a wszystkiego się tam dowiesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, blakop napisał:

Michał - w totka prędzej wygrasz, niż diagności zrozumieją, że do badania zgodności nie wystawia się zaświadczenia z badania.

Diagności może i zrozumieją ale znam WK gdzie bez tego ani rusz  , przykład-- pewne byłe miasto wojewódzkie w WLKP...

Edytowane przez duchu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, adamos napisał:

brałem udział w tej dyskusji.

Tak teraz widzę. Brałeś ale pisali już tam koledzy że nie ustala się żadnego terminu ani nie wystawia zaświadczenia podstawowego więc dziwi mnie dlaczego znów pytasz? WK naciska ? Niech poczytają przepisy, nie będziesz robił czegoś niezgodnie z prawem bo oni tak chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, adamos napisał:

niech WK ustala.

 

WK też nic ustala. Zabytkowy (niezarobkowy) nie podlega OBT.

 

35 minut temu, duchu napisał:

znam WK gdzie bez tego ani rusz 

 

Ani rusz, bo się pewnie diagności uginają. Gdyby wystawiali tylko zaświadczenia zgodne z rozporządzeniem to WK musiał by ustąpić, bo właściciel odwołał by się do SKO. Wiadomo - trochę by to trwało, ale innego wyjścia na beton nie ma (zgodnego z prawem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK powinien wiedzieć co i jak...A właściciel , właściciel pojedzie tam gdzie mu zrobią tak żeby przeszło  i na pewno nie w głowie mu jakieś SKO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet diagnosta się czasem ugnie bo jest mięsem armatnim między klientem, który chce zarejestrować pojazd, a matołem w WK, który wymaga "bo zawsze tak było".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, michal_k napisał:

 

WK musiał by ustąpić, bo właściciel odwołał by się do SKO.

Podejrzewam że jeden by tak zrobił i już  WK nigdy nie żądało by czegoś czego nie powinno.

U siebie mam kolejny przykład. Dołożenie miejsc w osobowym bez zmiany rodzaju. Nic nie trzeba a WK nie puści bez papierku choćby z serwisu że było na te 7 miejsc homologowane i stoją  jak mur. Gdyby to było moje auto to bym nie ustąpił, ale klient już mówi że dla świętego spokoju coś skleci żeby im dać na pożarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Leszna bym nie podejrzewał.

Oj za starych czasów wystarczyłby telefon i byłoby wyjaśnione. Raczej w miarę rozumni ludzie tam siedzieli. No ale to było kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja "piję" do tego o czym @duchu pisał. Byłe miasto wojewódzkie w obecnym wielkopolskim. No to może niech on powie o jakie chodzi bo dużego wyboru nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - zmiany to są wszędzie oczywiście, ale doświadczenie nauczyło mnie, że pracownicy WK jak już się zasiedzą to rzadko zmieniają profesję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.