Skocz do zawartości

zmiana kategori poj. bez wpisu w DR


soraj

Rekomendowane odpowiedzi

Ale auto NIE MA JUŻ AKTUALNYCH badań. To z czym chcesz iść do WK? Przepis mówi jasno, że w przypadku, gdy z dokumentów wynika, że termin badania już upłynął wymaga się zaświadczenia z "następnego" badania. A nie przyjmuje to już "nieaktualne". Nie widzę podstaw, aby dokonywać jakichkolwiek zmian w pojeździe w systemie POJAZD w sytuacji gdy ten ma nieaktualne badania techniczne.

 

Dziwi mnie Wasze podejście. Przecież to dodatkowe badanie, dodatkowa kasa dla stacji, ale bronicie się jak tylko można żeby je wykonać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią powtórzę to dodatkowe szef zapewne się ucieszy tylko nie o to chodzi. Dziwi mnie jak badanie które jest oddzielnym dodatkowym badaniem pod innym nr w rejestrze traci ważność(jeszcze raz przepis,paragraf poproszę)? No nic widać np.można  wpisać  na badanie z wynikiem N LPG w WK,można zaswiadczenie na Hak i po 2 latach pokazać od badania i jest ok-wstęplują,PC można dać na miesiac do auta co z zagranicy przywędrowało i o OBT nawet jeszcze nie myśli bo Czesiek jeszcze do końca nie wyspawał. Ale akurat wpisać zmian nie wolno.....mam jutro wolny dzień podzwonię po WK i popytam jak to z tym zaświadczeniem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo - daj mi te dodatkowe nawet sprzed dwóch lat. Warunek - auto obecnie ma ciągle ważne badanie okresowe (jest teoretycznie taka możliwość).

Ale jak auto nie ma aktualnych badań, to WK żadnego dokumentu bez określonego nowego terminu tego badania przyjąć nie powinno.

Treść paragrafu podałem czego ma żądać WK w przypadku, jeśli do rejestracji przedstawia się dokumenty z których wynika, że termin badania upłynął. Znajdziesz to w kodeksie drogowym podpowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po cho...udowadnianie przez niektórych swoich racji, gdyby pójść za  radą @michal_k :

 

Cytat

Ja bym mu zrobił okresowe + dodatkowe po zmianach.

 

to już by było po sprawie, a tak :

 

Cytat

Właściciel buja się już 2 tygodnie z autem

 

no gdzie sens i logika, poza tym faktycznie ucieka 

 

2 godziny temu, blakop napisał:

dodatkowa kasa dla stacji

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blakop napisał:

 Wydział komunikacji nie może przyjąć do rejestracji wyłącznie samego opisu zmian i dokonać zmian w rejestrze, tudzież nawet wystawić na tej podstawie PC z nowymi danymi.

Miałem taki oto przykład , trochę odmienny ale sam byłem zaskoczony , że  dało się bez badania zrobić cokolwiek w WK. Klient zakupił ciągnik rolniczy w umowie zapisane info o braku TR, oczywiście brak OBT. Następnego dnia klient podjeżdża z wydanym PC na nowego właściciela i tablicą rejestracyjną ( taką białą z czarnymi znakami ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensu i logiki brak,też bym pewnie zrobił okresowe i nowe dodatkowe jak innej możliwości by nie było. Ale tylko i wyłącznie pytam(tylko z ciekawości) o to czemu dodatkowe badanie które jest oddzielne od okresowego  traci ważność ? Tylko to mnie ciekawi nic więcej. Tylko powtórzę któryś raz badanie robione oddzielenie...nie wynikające i będące  jako część okresowego! Czemu mam akurat tylko to dodatkowe badanie powtórzyć? Czym to różni się od innych?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem WK mógłby przyjąć dane z badania dodatkowego i z takimi danymi wydać PC i czerwone tablice celem dojazdu na badanie okresowe.

 

Tylko szkoda na to czasu, bo lepiej wykonać od nowa okresowe+dodatkowe i w zasadzie koszt wyjdzie bardzo zbliżony (czerwone tablice to ok. 60 zł).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, yogi1984 napisał:

czemu dodatkowe badanie które jest oddzielne od okresowego  traci ważność ?

Ono nie traci ważności ale skoro termin OBT upłynął a w obecnym stanie niezgodności w zapisach zawartych w DR a stanem faktycznym nie pozwalają wykonać nowego OBT zakończonego wynikiem P to pozostaje tylko nowe OBT wraz z ponownymi ZK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, michal_k napisał:

Moim zdaniem WK mógłby przyjąć dane z badania dodatkowego i z takimi danymi wydać PC i czerwone tablice celem dojazdu na badanie okresowe

No i właśnie o to pytam od początku..nie o OBT (któremu termin upłynął) a o to dodatkowe badanie czy czysto teoretycznie można coś z nim jeszcze zrobić i czy samo w sobie pozostaje ważne. To że jest to mało ekonomiczne i opłacalne to pełna zgoda. Ale już wiem że inna drogą jednak jest możliwa i moja co ważniejsze moja ciekawość została zaspokojona:)

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, michal_k napisał:

Moim zdaniem WK mógłby przyjąć dane z badania dodatkowego i z takimi danymi wydać PC i czerwone tablice celem dojazdu na badanie okresowe.

I ja cały czas o tym.

 

23 godziny temu, michal_k napisał:

Tylko szkoda na to czasu, bo lepiej wykonać od nowa okresowe+dodatkowe i w zasadzie koszt wyjdzie bardzo zbliżony (czerwone tablice to ok. 60 zł).

Koszt, włącznie z poprawką wyjdzie taki sam. Problem się robi jak pojazd trafia na OBT na PSKP. Wtedy pozostaje N i gonitwa po urzędach. Poza tym jak klient gapa, to może następnym razem będzie pamiętał o swoich obowiązkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.