Skocz do zawartości

Numer DR - WK ?


Mecher

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to podczas OBT. Klient daje DR, wprowadzam dane, wybieram rodzaj badania, pobieram dane z CEP, sprawdzam ich zgodność z DR. I mała konsternacja.

Litery symbolizujące rok się zgadzają jednak cyfry już nie. Więc rok wydania się zgadza, natomiast sam numer już nie.

Jakieś chwilowe zaćmienie w WK, czy może jest też jakieś inne wytłumaczenie ?

Pytam, bo nigdy o takiej sprawie nie słyszałem i nie czytałem.

 

 

Podrobienie dowodu wykluczam po porównaniu z własnym, chyba że tak się dziwnie złożyło, iż oba trefne. :icon_rolleyes:

By nie było dziwnych pytań to, pojazd przyjechał na pierwsze badanie po trzech latach, więc żaden diagnosta nie miał możliwości tego wychwycić. Choć pojazd przeszedł (najprawdopodobniej) DBT przy stanie licznika 14 km, zapewne na PC.

Co diagnosta powinien zrobić w takiej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mecher napisał:

Litery symbolizujące rok się zgadzają

myślisz o tym ?

Cytat

 

  • 2010 seria DR/BAG
  • 2011 seria DR/BAH
  • 2012 seria DR/BAI
  • 2013 seria DR/BAJ
  • 2014 seria DR/BAK
  • 2015 seria DR/BAL
  • 2016 seria DR/BAM
  • 2017 seria DR/BAN
  • 2018 seria DR/BAO
  • 2019 seria DR/BAP


 

przyznam bez bicia, że nie porównuję tego z datą w ramce I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mecher napisał:

Litery symbolizujące rok się zgadzają jednak cyfry już nie.

 

Możesz to jakoś inaczej opisać?? Bo ja z tego kompletnie nic nie rozumiem... Rocznik się nie zgadza? Nr VIN? Czy nr dowodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szansy na taką pomyłkę. Tego się nie wpisuje z palca. 

A dokładna data wydania się zgadza? 

 

Jeśli jest tak jak piszesz masz nie ten dowód. Zakładam, że poprzedni (nr kolejny DR wcześniejszy, prawda?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być jedynie brak informacji o wydaniu nowszego DR. Spotkałem się z sytuacją ,kiedy w systemie zamiast nr DR była jedynie informacja o nr PC jak również było zupełnie brak aktualnych danych , tzn. w systemie widniał pojazd z zagranicznym numerem rejestracyjnym z pierwszego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej DR został zgubiony  i wydany nowy a jakiś dziwnym trafem ten zgubiony się odnalazł i z nim klient przyjechał na BT.

 

Ja nie mam takich problemów gdyż zawsze wyszukuję pojazdy po nr DR. Jest to najszybsza forma wyszukiwania i nigdy nie dublują się pojazdy z takim samym numerem nadwozia czy ramy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blakop napisał:

Nie ma szansy na taką pomyłkę. Tego się nie wpisuje z palca. 

A dokładna data wydania się zgadza? 

 

Jeśli jest tak jak piszesz masz nie ten dowód. Zakładam, że poprzedni (nr kolejny DR wcześniejszy, prawda?) 

Się okazuje iż pojazd zarejestrowany wrzesień  2016. W pażdzierniku tegoż samego roku przy przebiegu 14 km wykonano OBT ważne do września 2019 (czyli 3 lata od dnia pierwszej rejestracji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.