Skocz do zawartości

PRE-rejestracja zakończona niepowodzeniem


sven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Badania wykonuję w programie SKP PRO. Nigdy nie miałem z nim większych problemów do dnia wczorajszego. O godzinie 15:59 wykonałem PRE-rejestracje sprowadzonego pojazdu z zagranicy. Gdy chciałem zakończyć badanie, pojawił się komunikat PRE-rejestracja zakończona niepowodzeniem. Próbowałem wysłać badanie do CEPiKu kilkukrotnie wczoraj i dziś. Ciągle bez powodzenia. Czy mieliście kiedyś podobny problem?

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to był pojazd na krótkim nr i takie same istniały w CEP - to norma - ale jeśli na VIN to coś nie halo - nie znam Twojego systemu ale takie sytuacje się zdarzają - skontaktuj się z pomocą techniczną producenta oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Problem rozwiązany. Okazało się, że w katalogu ITS są trzy takie same modele BMW 330D, tylko że oznaczone różnymi kodami. Wystarczyło zmienić z DICT011_284842 na DICT011_50142.

Pozdrawiam.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sven napisał:

Bez tytułu.png

Ten komunikat jest zbyt ogólny i dlatego trudno wywnioskować z jakiego powodu prerejestracja się nie powiodła. W Norcomie była by informacja: Brak modelu w CEPiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

Brak modelu w CEPiK

Dokładnie tak - ale "na siłę" i tak przejdzie ?

4 godziny temu, sven napisał:

Wystarczyło zmienić z DICT011_284842 na DICT011_50142

 

A cóż to za kody - z ZDR wyciągnięte ? - teraz to jakiś translator by się przydał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sven napisał:

Wystarczyło zmienić z DICT011_284842 na DICT011_50142.

Ja pomijam sugestie programu co do marki i modelu,wpisuje z palca i wysyła bez problemu.Fakt jest taki,że pokazuje okno z informacją o braku modelu w katalogu,więc zamykam info i zapisuje w CEPie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, crackers napisał:

z palca i wysyła bez problemu

Nie we wszystkich programach tak można. Nawet jak się uda wysłać to można się spodziewać telefonu z WK z prośbą o korektę gdyż nie ma takiej marki lub modelu w słowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajefajny słownik - ten zapodany w scrinie - wszystkie Passaty to i tak jedno - czy 3B czy 3C więc po ptaka te kody? - nawet ten 1982 też równy z resztą - nie dziwię się że w Norcomie ich nie widzę - bo tak szczerze mówiąc w niczym nie pomogą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2019 o 17:24, IVVO napisał:

nie pomogą 

może i nie pomogą, ale tak jest w katalogu homologacji 

 

 

 

i tak jest e CEP

 

 

 

tak więc wszyscy z tego korzystamy, to baza słowników w CEP. :wink:

 

p.s. oczywiście w przykładach różne marki to i kody inne.

i jeszcze taki przykład

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cezary napisał:

może i nie pomogą, ale tak jest w katalogu homologacji 

A zamiast wymyślać jakieś kody to by podali nr homo i po ptakach - patrzysz na TZ - wklepujesz po homo i wszystko jasne - ewentualne korekty mas i nacisków - wszystko zasysa DIP i OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, IVVO napisał:

A zamiast wymyślać jakieś kody to by podali nr homo i po ptakach - patrzysz na TZ - wklepujesz po homo i wszystko jasne - ewentualne korekty mas i nacisków - wszystko zasysa DIP i OK

To nie takie proste. Na TZ zazwyczaj jest numer homo bez końcowych dwóch cyfr. Poza tym w obrębie jednej homologacji potrafi być kilka/kilkadziesiąt wariantów i wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2019 o 09:07, wadi napisał:

Bywa ,że określenie typu pojazdu niezgodnie ze słownikiem blikuje prerejestrację.

 

Ja też pracuję na programie z Łodzi i jak wyskakuje mi taka informacja to prerejestracja mimo wszystko idzie. Faktycznie jest kilka tych samych modeli pojazdu z różnymi kodami. Także dlaczego ja mam szukać na chybił trafił żeby dopasować, który jest odpowiedni? Tym bardziej że jest tam bałagan jak nie powiem gdzie. Np. VW. Czy są takie marki pojazdów? Myślę że powinni to posprzątać w tym cepiku.

scr.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Demart napisał:

Np. VW. Czy są takie marki pojazdów?

Są, są np. Volkswagen-Matkaaja spałem parę razy na rybach w takim, jak na tamte czasy przyjemny " wozik ". :icon_wink:

vw.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.