Skocz do zawartości

TAXI z Dani


Dar-jusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Puki co pytanie czysto teoretyczne bez konkretów ponieważ klient zgłosił się tylko z zapytaniem.

Mercedes taxi  sprowadzony z Dani rocznik 2019. Oczywiście uszkodzony/naprawiony.

I teraz tak jak wykonać pre-rejestrację? Jako TAXI i potem to TAXI zdjąć. Czy jako "normalny" pojazd od razu.

Osprzęt taxi zdemontowany oczywiście. Klient wolał by żeby w historii pojazdu taxi nie figurowało...

No i ostatnia sprawa jaki termin badania? Na rok czy zaokrąglić do trzech lat? W dani był na rok...

I teraz jeszcze mi się nasunęło jedno pytanie, jak uszkodzony to i powypadkowe by się zdało klepnąć.

Jakim tokiem postępowania byście poszli w takim przypadku?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jeśli w DR z Danii jest taxi to w uwagach że klient zrezygnował z przystosowania do TAXI i normalne badanie sprowadzonego + powypadkowe

termin chyba na rok bo był użytkowany jako taxi

Edytowane przez maro-dm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Paprock napisał:

Co w duńskim dowodzie na temat taksówki stoi?

Tak jak na wstępie napisałem papierów jeszcze nie widziałem klient był  z takim zapytaniem. Ma przetłumaczyć dowód i się pojawić. A puki co chciałem się jakoś do "akcji" wstępnie przygotować.

No ale załóżmy że w dowodzie stoi TAXI to wtedy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet na wpis taxi w ZDR nie zwracał uwagi jeśli wszystko jest zdemontowane (taxomer itp). Normalne zrobil powypadkowe następnie OBT zwykłe (oczywiście jeśli TR są) i tyle w temacie. Termin badania troszkę taki dziwny ale bym też na rok dał. Ale jeśli klient chce mieć dopełnienie do 3 lat( o ile jest to możliwe) to wysłał bym go do WK celem rozeznania i ewentualnie jak się da to  czerwone TR a nam by pozostało tylko ustalenie danych i powypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dar-jusz napisał:

No ale załóżmy że w dowodzie stoi TAXI to wtedy jak?

 

Wtedy przy badaniu okresowym wpisałbym, że pojazd nie spełnia dodatkowych warunków dla taxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2019 o 20:16, yogi1984 napisał:

Termin badania troszkę taki dziwny ale bym też na rok dał

Czy to poprawny termin dla auta, które taksówka już nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, danielg539 napisał:

Czy to poprawny termin dla auta

Nie wiem... stąd sugestia w dalszej części zdania o wizycie w WK. A tak na marginesie to jaka jest według ciebie poprawna data dla tago auta?

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, danielg539 napisał:

jest to pierwsze OBT to można skłonić się ku 2 latom.

Albo odpuścić sobie OBT i zarejestrować pojazd dopełniając do trzech lat. Wszystko zapewne zależy od zawartości ZDR. Swego czasu miałem kilka dziwolągów z Danii i tam nieszczególnie przykładają wagę do wpisów tj. u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to jego PIERWSZE okresowe to można się pokusić o 2 lata jak pisze Daniel.

 

Ale w praktyce przyjęło się inaczej. Jak już raz coś skrócono do roku, to potem zawsze już tylko rok. No taki lajf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.