Skocz do zawartości

Rozp ws wykonywania BTP Dz.U.2015.776 v. uj. 04.10.2019


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Do pobrania aktualna wersja ujednolicona rozporządzenia ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach ze stanem prawnym na dzień 04.10.2019r.

(Dz. U. z 2015r., poz. 776 z późn. zm.)

 

===================================================

NOWOŚĆ !!! - AKTUALIZACJA STANU PRAWNEGO - ZAKTUALIZOWANY DNIA 04.10.2019r.

===================================================

Od dnia 04.10.2019 r. SKP mogą wystawiać wyłącznie nowe wzory zaświadczeń z badania technicznego pojazdu.

Delikatnie zasugeruje, aby na pierwszej stronie w dolnym prawym rogu w pozycji cyfry 9) wpisać oprócz nazwy stacji i adresu, aby namówić autora programu na numer telefonu +48 numer kierunkowy i telefonu. Jest to istotne przy kontaktach z Wydziałami Komunikacji. Skoro zaświadczenie jest wielojęzyczne warto rozważyć "+48".

U góry po dogłębnej analizie warto rozważyć w pozycji data i miejsce: data i miejscowość.

Dla użytkowników NORCOM SQL - wpis na drugiej stronie z automatycznym numerem diagnosty zostanie uzupełniony w przyszłym tygodniu. Do tego czasu należy numer uprawnienia wpisywać ręcznie.

 

Taka ciekawostka: w Dyrektywie Unijnej (nie jest do bezpośredniego stosowania) we wzorze zaświadczenia przy cyfrze 9 widnieje podpis lub numer zaświadczenia a na polskim wzorze jest "czytelny podpis" i numer uprawnienia :-)

 

Dodatkowo na końcu: (Dz. U. z 2019 r. poz. 1466) – wyciąg z ważnych zmian wchodzących od dnia 7.11.2019r. nowe badanie techniczne w ustawie Prawo o ruchu drogowym – aktualnie bez aktów wykonawczych zakresu badania i opłaty.

 

Dodatkowo na końcu objaśnienia nowego zaświadczenia z Dyrektywy Unijnej opisu cyfr 1) - 10) w zał. nr II Dz. U. UE L 127/119.

 

Dla ułatwienia materiał pomocniczy, dot zaświadczenia od 4.10.2019 r.

 

NORCOM_Dz.U.2015.776_zakres i sposób wyk btp_ujednolicony_2019_10_04.pdf

zaświadczenie z BTP 2019_ZAŁĄCZNIK 3.pdf

zaświadczenie z BTP 2019_ZAŁĄCZNIK 3_opinia MI_15_10_2019.pdf

  • Super 1
  • Piwo 9
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Godzinę temu, Paprock napisał:

Nie porównywałem z poprzednią wersją poskładaną,

Jest aktualna tutaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam. Wiedziałem, że ona jest. Nie porównywałem sposobu poskładania, tylko zapodałem do wyboru, do koloru, co, na której komu pracować wygodniej. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.