Skocz do zawartości

Szkolenie okresowe diagnostów PERFEKT BYDGOSZCZ 27.10.2019r.


perfekt

Rekomendowane odpowiedzi

image.png.930852aad95c4ccf77945f03390fcd14.png

Zakład Usługowo-Szkoleniowy

PERFEKT - Maria Nawrocka

ul. Modrakowa 73

85-864 Bydgoszcz

telefon: (52) 322-98-87, fax: (52) 327-60-22

e-mail: perfekt@perfekt-szkolenia.pl

http://www.perfekt-szkolenia.pl

 

 

 

 

===========================================================================

PERFEKT M. NAWROCKA - SZKOLENIE OKRESOWE DIAGNOSTÓW – BYDGOSZCZ 27.10.2019r. /niedziela/. ZAPRASZAMY !!!

===========================================================================

 

 

STACJA KONTROLI POJAZDÓW

 

 

Zakład Usługowo Szkoleniowy Perfekt w Bydgoszczy uprzejmie informuje, że organizuje: okresowe kształcenie zawodowe diagnostów wykonujących badania techniczne pojazdów.

 

Celem szkolenia jest: uzupełnienie wiedzy w zakresie wykonywania badań technicznych pojazdów z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego i regulaminami europejskimi. Program szkolenia będzie obejmował  normy prawne w zakresie homologacji pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych w tym czterokołowców homologowanych jako ciągniki rolnicze oraz zasady dopuszczania do ruchu ciężkich czterokołowców terenowych z silnikami o maksymalnej mocy znamionowej powyżej  15 kW .

 

Tematyka będzie obejmowała również zakres m.in.:

- zmiany rodzaju pojazdu z ciężarowej naczepy niskopodwoziowej na naczepę specjalną –Pomoc drogowa,

-  nowego uwarunkowania dla pojazdów używanych w transporcie drogowym osób,

-  sposobu postępowania diagnosty w przypadku wymiany drogomierzy w pojazdach,

- wprowadzonego nowego badania dodatkowego pojazdu, na wniosek starosty, po otrzymaniu informacji od Głównego Inspektora Transportu Drogowego lub organu kontroli ruchu drogowego.

Omówione zostaną również problemy nadal występujące przy wprowadzaniu danych do systemu CEPiK 2.0 oraz wymogi w badaniach pojazdów przewożących towary niebezpieczne wg umowy europejskiej 2019-2021.

        

W czasie szkolenia zostaną omówione nieprawidłowości i błędy popełniane przez diagnostów w wykonywanych badaniach i dokumentach dla celów rejestracji pojazdów.

 

 

Wykładowcy:            Specjaliści w dziedzinie badań technicznych pojazdów

 

Termin szkolenia:     27 październik br. \niedziela\ godz. 8.30-15.30

 

Miejsce szkolenia:     Bydgoszcz, ul. Hetmańska 38 sala CO

Opłata za osobę:       300 zł. /szkolenie, materiały, poczęstunek/

 

 

Ze względów organizacyjnych, uprzejmie proszę o przesłanie karty zgłoszenia w terminie do dnia 18 października br.                                                                                                                 

 

Mając powyższe na uwadze serdecznie zapraszam na szkolenie.

 

Z poważaniem

 

Dyrektor

 

Maria Nawrocka

 

Serdecznie zapraszam do skorzystania z innych ofert szkoleniowych

karta_zgloszenia_perfekt.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, perfekt napisał:

czterokołowców homologowanych jako ciągniki rolnicze oraz zasady dopuszczania do ruchu ciężkich czterokołowców terenowych z silnikami o maksymalnej mocy znamionowej powyżej  15 kW

 

Jeśli ktoś będzie uczestniczył w szkoleniu to proszę - podzielcie się wiadomościami w tym zakresie.

 

PISKP twierdzi, że takie pojazdy (czterokołowce L7e-B1 z mocą powyżej 15 kW oraz ciągniki rolnicze T1-T4 z literą "b" czyli przekraczające 40 km/h) powinny otrzymać wynik negatywny badania, a właściciel powinien występować o odstępstwo od warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, perfekt napisał:

zmiany rodzaju pojazdu z ciężarowej naczepy niskopodwoziowej na naczepę specjalną –Pomoc drogowa

A ja jestem tego bardzo ciekaw co powiedzą, troszkę za daleko bo bym pojechał i posłuchał ale mam nadzieję że może ktoś zrelacjonuje nam to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, yogi1984 napisał:

A ja jestem tego bardzo ciekaw co powiedzą

 

Zwłaszcza w kontekście tego, że nie ma określonych żadnych warunków technicznych co do wyposażenia takiej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pas wyróżniający poniżej poziomu szyb, to na jakiej wysokości, bo jakoś nigdy w takich przyczepach/ naczepach nie mogę znależć ?

Też będę wdzięczy za odpowiedż/podpowiedż, bo kilka badań by przybyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mecher napisał:

ednak w pkt.2 jest "Pojazd pomocy drogowej powinien posiadać"

 

Ale tytuł rozdziału przypisuje wszystkim zawartym w nim paragrafom pojazd samochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już kwestia interpretacji. Skoro jest w pkt.1, to dlaczego nie ma go w drugim i odwrotnie. Skoro niema go w pkt.2, bo do całości się odnosi. to po co wstawili do pkt.1

Skoro nie umieją jasno  opisać, to furtka jest. Jak nie taka, to trochę inna - powiedziałbym odwrotna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Chyba grubej nadinterpretacji! :?

Tytuł jest tytuł i należy się go trzymać. Bo jak popuści się wodze fantazji, to i z roweru, motoroweru, traktora, wozu drabiniastego zaczną pomoce drogowe wychodzić. :evil:

Nie wiem co tam szkolący zapodadzą w  temacie, ale opcje wydają się dwie: cisnąć, że nie da się lub cisnąć, że tak, że da się pchnąć przyczepę jako pojazd specjalny pomocy drogowej.

No, że o zespół pojazdów się rozchodzi jako o całość jednostki transportowej, bo sam ciągnik nic przecież nie zrobi, że do tego musi mieć specjalną przyczepę i takie tam wywody...

Tylko od zawsze nie wiem, co specjalnego jest w takiej naczepie.

 

A poza konkursem, to jakim pojazdem po ustawie jest autobus szkolny?

Dla ułatwienia podpowiem, że nie na wiosła wodolotem. 

;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paprock napisał:

Tytuł jest tytuł i należy się go trzymać.

 

Jasna sprawa, ale literalnie inny pojazd też może być pojazdem pomocy drogowej. Nie ma wtedy jednak określonych dla niego żadnych warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Paprock napisał:

Tylko od zawsze nie wiem, co specjalnego jest w takiej naczepie.

 

Jak dla mnie kompletnie nic.

Sęk w tym, że w takiej zwykłej lawecie też nic, a jednak specjalna może być, choć nie musi. Już samo to stawia pod znakiem zapytania czy słusznie w ogóle te "pomoce" do specjalnych upchnięto.

 

A o co chodzi z tym szkolnym? Zdradzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... No jakby to wyklikać....

Idzie o to, że autobus szkolny jest autobusem, a dopiero autobus jest pojazdem samochodowym. Tu, gdzieś wyżej podniesiono brak odniesienia do "pojazdu samochodowego" jako pojazdu pomocy drogowej. Paragrafy wymieniają pojazd samochodowy do wykonywania czynności na drodze, pojazd pomocy drogowej i ciągnik balastowy. OK. Po mojemu te trzy wymienione to pojazdy samochodowe i nie widzę potrzeby powielania tego przymiotnika po każdym przecinku. Jakby to wyglądało: samochodowy, samochodowy, samochodowy?

1. Pojazd samochodowy do wykonywania czynności na drodze, pojazd samochodowy pomocy drogowej i pojazd samochodowy - ciągnik balastowy..., czy tak?

Wystarczy, że sam tytuł rozdziału konkretyzuje do jakich pojazdów rozpiska się odnosi.

 

2 godziny temu, michal_k napisał:

 

Jasna sprawa, ale literalnie inny pojazd też może być pojazdem pomocy drogowej. Nie ma wtedy jednak określonych dla niego żadnych warunków technicznych.

 

- ale każdy inny, czy po tytule jednak samochodowy?

Bo mi wychodzi właśnie, że pojazd pomocy drogowej jest tym innym samochodowym jako samochód specjalny. Przyczepa jest pojazdem i sorry lecz tytuł jej nie uwzględnił.

Do tego całego rozdziału mogą się łapać auta pilotujące, jakieś wynalazki typu warsztaty gazowni, energetyki, sieci tramwajowej... No to, co z pomarańczowymi kogutami jeździ, ale wszystko jako pojazdy samochodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Paprock napisał:

Przyczepa jest pojazdem i sorry lecz tytuł jej nie uwzględnił.

 

Dokładnie. Ale nie znaczy to, że przyczepa nie może być pojazdem specjalnym pomoc drogowa. A na jakiej podstawie tak ją zaklasyfikować? Na podstawie widzimisię, bo warunki dla niej nie zostały określone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na OBT dostanie N za 0.2.j., nie spełnia warunków ustawy PoRD art.2 pkt 36

Też widzimisię ?

A teraz proszę mnie przekonać (wyszczególnić paragraf, artykuł), że się pomyliłem dając taki wynik badania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie kumam. @Mecher wkręcasz mnie czy o co kaman. Najpierw odwołujesz się do kwestii interpretacji i ja to odwołanie skumałem jako przychylne przyczepie przerobionej na legalny pojazd pomocy drogowej, a teraz dajesz 0.2. j i przywołujesz ustawę. O czym jest zero dwa jot i o jaką chodzi ustawę, bo kompletnie zbaraniałem. :nausea: 

Zaznaczam, że nie dostąpiłem zaszczytu zgłębienia tajemnej wiedzy czytania ze zrozumieniem jak i wyłapywania sensu wypowiedzi między wierszami. Sorry, nic na to nie poradzę.

Zero Dwa Jot jest jest o braku papierów dla angola!

A artykuł drugi w punkcie trzydziestym szóstym ustawy Prawo o Ruchu Drogowym definiuje pojazd specjalny w tym pojazd samochodowy lub przyczepę.

Czyli to, co ciśnie @michal_k, że ustawa owszem tak dla przyczepy a rozporządzenie w sprawie warunków cicho siedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cezary napisał:

pewnie @Mecher miał na myśli   0.2. i   tylko się pomylił przy klikaniu, przecież wtedy jak pisał biegły Dziewczyny.:wink:

Chodziło właśnie o 0.2.i.

 

Nic nie było przychylne przyczepie specjalnej pomocy drogowej. Wszystko co pisałem było i jest temu przeciwne.

Ustawa ma tylko tyle wspólnego, że wskazuje definicję pojazdu specjalnego.

 

I z dziś przykład podjeżdza na OBT pojazd (zdjęcie z neta, tylko i wyłącznie poglądowe - pojazd był bez "sypialni"), z tyłu urządzenie dozorowe "platforma" . Na dachu dwa "koguty", kabina biała oklejona żółtym pasem z napisami pomoc drogowa. W DR rzeczywiście pojazd specjalny - pomoc drogowa.

Na pace ponoć wciągarka i najazdy, jednak nie dane było sprawdzić, klient nie poczekał (byłem w trakcie BT innego pojazdu) i odjechał... 

Może być i taki specjalnym - pomoc drogowa ? może ... bo co nie zabronione to dozwolone ?

zdjęcie poglądowe.jpg

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.