Skocz do zawartości

NR rejestracyjny - nowe zaswiadczenie


WOJJNA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie pytanie czy na nowych zaświadczeniach podczas pierwszego badania   wpisujecie Nr rejestracyjny auta jeżeli auto nie posiada tablic rejestracyjnych.

czy wasz wydział komunikacji żąda tego.

jeżeli tak to czy dostaliście jakieś pismo od nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pismo, o czym mowa?

To już kolejny, trzeci i ten sam wątek!

Nie łaska zaangażować szukajkę zamiast powielania, zaśmiecania, bałaganienia forum jedną i tą samą błahą sprawą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

( ... )tą samą błahą sprawą!

Jak widać błahe dla jednych, a dla drugich ...... :icon_wink:

 

A fakt jest taki, że :

3 minuty temu, Paprock napisał:

Nie łaska zaangażować szukajkę zamiast powielania, zaśmiecania, bałaganienia forum (...)

:piwo  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko pojawia się jeden problem  jeden wydział żąda drugi nie.

jeden z urzędów żąda oddania  tablic rejestracyjnych do jeżeli jest wpisany nr rejestracyjny auta  a inne nie zarejestruje jeżeli jest brak nr na zaświadczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale okienko w zaświadczeniu woła o numer rejestracyjny a nie tablicę rejestracyjną ! 8/

A w uwagach ( 10 ) stosowny wpis :

pojazd sprowadzony z zagranicy, przedstawiony do badania bez tablic rejestracyjnych.

 

I po sprawie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wyraz "żąda"?!

Ty wymagaj! Ty żądaj!

 

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14856-nowe-zaświadczenie-problem/&do=findComment&comment=279139

 

 

Jak samochód przyjechał bez opon, to czego nie ma, kół, czy opon?

Jak samochód przyjechał bez tablic rejestracyjnych, to czego nie ma, numerów, czy tablic?

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na deser wkleję refleksję, którą wcześniej wysłałem takiej jednej pirońskiej łajzie. ;-)

Nie przypominam sobie, żebym "BRAK" lub "---" zamiast numeru rejestracyjnego wpisał kiedykolwiek. A na bank nie zrobiłem czegoś takiego od ważniejszych zmian w "zakresie" jak i w "warunkach", czyli od około połowy 2016 roku. Już nie pamiętam dokładnie, ale to raczej WK zaakceptowało takie zaświadczenia (jak można nazwać to akceptacją), właśnie z numerem w polu na numer rejestracyjnym i słuszną uwagą o braku tablic zamieszczoną na drugiej stronie. Potem wyszło jakoś dziwnie, że to głównie zasługa WK :-?.  Mniejsza z tym. Było, minęło, nie ma co rozdrapywać.

Od zawsze, od dawna wpisując numer rejestracyjny i uwagę o blach niemaniu i lojalnie uprzedzałem klienta, żeby nawet nie próbował puścić rąk wbitych w okienkowy blat celem poprawy zaświadczenia. Jak już się wczepił pazurami, to niech sprawę do końca załatwi. Zalecałem aby wyartykułował głośno pani Marioli, że kierownik WK może skargę napisać, zapodać do sądu, a on  - uparty diagnosta, że zrobił wszystko w zgodzie z przepisami, nic nie skoryguje, nic nie poprawi. No i jakoś się ujednoliciło - przynajmniej w mieście. Jak jest w starostwie, jak jest w sąsiedzkich gminach, tego niestety nie wiem. Bo może być tak, że dla świętego spokoju łykają z numerem jak i z kreskami tylko po to, aby okazać urzędniczą przychylność. No taka polityka.

Ja w każdym razie trzymam się tego, co zawierają pokontrolne wystąpienia.

 

 

Zalecenia BRAK NUMERÓW.gif

 

Od pioruna jasnego jest tam stacji: http://bip.um.wroc.pl/artykul/256/3254/wystapienia-zalecenia-pokontrolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolego mógłbyś podać z którego dziennika jest ten fragment?Mam problem ,bo w jednym wydziale komunikacji żądają aby numer był wpisany,w innym odwrotnie.Zmiennik numerów nie wpisuje.Dokumenty od nas wędrują po całej Polsce i zawsze jest jakieś ale.A w mieście kilkanaście urzędów,w każdym okienku inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co i w jakim dzienniku?

Numer rejestracyjny! Numer rejestracyjny! Numer rejestracyjny! Indywidualna niepowtarzalna kombinacja liter i cyfr pozwalająca zidentyfikować pojazd. To taki samochodowy PESEL. Delikwent nie ma dowodu osobistego ale pesel ma. Numer rejestracyjny, to nie tylko blacha z przodu i z tyłu samochodu. To także numer w urzędowych rejestrach, dowodach rejestracyjnych, kartach pojazdu, polisach i temu podobnych dokumentach, a bywa też na naklejkach i oraz w cepikach.

 

Co do zmienników, to należy podziękować właśnie takim niereformowalnym. To oni wymyślają procedury nie wiadomo skąd, a pamiętać należy, że pierwszym ogniwem jest diagnosta i jego zaświadczenie z badania. Jak durnot na tworzył, to i durna procedura powstała.

 

Sprawa jest prosta. Trzeba sobie powiedzieć raz na jutro i na zawsze, że ta rubryka przeznaczona jest na [NUMER REJESTRACYJNY], bo co do stanu tablic lub braku tablic, to wiadoma sprawa - przy autach sprowadzonych nie podlegają ocenie. Ale mowa o ich stanie, a nie o numerze. Więc numer bęc do zaświadczenia w przeznaczone okienko, a do uwag treść, że pojazd do badania przedstawiono bez tablic rejestracyjnych.

 

No na co, komu i gdzie dziennika ustaw do tego szukać. Jest akt prawny pod tytułem:

 ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ
z dnia 26 czerwca 2012 r.
w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

i tego należy się słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób swoje i nie przejmuj się debeściakami wypisz wymaluj jak Wąski. A w razie czego, to możesz szefowi WK zapodać linki do wystąpień pokontrolnych wrocławskiego nadzoru. To ich działka, żeby w jednakowych procedurach się dogadać. Ty wiesz swoje i pracujesz zgodnie z "zakresem". To najważniejsze. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe połączenie tych punktów ? - już kilka razy "pogoniłem" ten WK za odrzucenie badania za "BRAK"

Ale jak widzę Paprok "przyjmuje" wszystko na klatę co jemu WK zapoda? - nie kopie się ze "swoimi"

54 minuty temu, Paprock napisał:

A w razie czego, to możesz szefowi WK zapodać linki do wystąpień pokontrolnych wrocławskiego nadzoru.

A to jakaś nowość - Wrocław rządzi - porażka 

I jeszcze takimi "wypocinami" podpierać sie prawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak startował CEP 1.0 było zalecenie by stosować "- - -" bo jest to znak z punktu widzenia systemu "nie inwazyjny" - nie wprowadzający "zamieszania" do systemu.

Ale czas płynie, nie stoi :P   itp., itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tobiasztj napisał:

Departament Transportu drogowego sugeruje żeby w miejscu na numer rejestracyjny wpisać "- - - -".

Tylko, że pracownik WK do CEPiK-u wpisze zagraniczny nr rejestracyjny. Niby taka sama rubryka i dlaczego w dip ma być wpisane "---" a w CEPiK AB12345? Gdzie tu sens, gdzie logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer rejestracyjny to nie tylko blacha na samochodzie. Ja sobie to uzmysłowiłem i po kłopocie.

Jak pojazd ma przydzielony numer to się go wpisuje i tyle. No na co te dywagacje kto kogo i gdzie pogonił. Numer to numer, a blacha to blacha. Nie namawiam - wystarczy pomyśleć.

Pisałem. Dwóch na zmianie nie potrafi się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensu i logiki tu nie ma. Dopóki w rozporządzeniu nie będzie konkretnego zapisu co wpisywać to tak będzie tu przyjmą, a tu nie. A tak na marginesie jaka to różnica czy jest wpisany numer czy jest xxx lub - - - . Nie ma tablic to ten co się porusz i tak ryzykuje, a WK robi z tego problem. lepiej jako nadzór zajęli by się np; karami dla diagnostów bo 5 lat to sporo, a może i nawet nie konstytucyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.