Skocz do zawartości

NR rejestracyjny - nowe zaswiadczenie


WOJJNA

Rekomendowane odpowiedzi

A to jakiś problem? Nie widzę żadnego!

Może tak warto postarać się o przykłady bardziej wymyślne. Może warto pokusić się jeszcze o dowody rejestracyjne do tych tabliczek. No ale w sumie po co, jak i tak się wklepie "BRAK".?

 

 

 

No niestety. Tak wygląda ta robota od podszewki.

Co najmniej średnie + specjalistyczny kurs + zaliczony egzamin, a i tak święte co "zażąda pani"! ?

To już nawet nie jest śmieszne. To jest zawodowy obraz... ?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, IVVO napisał:

to który nr wpisujecie jeśli przyjeżdża z trzema ZDR /np Niemcy/

 

Ten z dokumentu, na podstawie którego wykonujesz BT.

 

Wystarczy zrozumieć prostą sprawę - to jest rubryka na numer rejestracyjny, a numer rejestracyjny zawarty jest w polu A w DR. Tablice w ogóle nie powinny diagnosty interesować.

 

Prawdą jednak jest, że zamieszało kiedyś ministerstwo, a teraz mieszają diagności i urzędy "wymuszające".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michal_k napisał:

Prawdą jednak jest, że zamieszało kiedyś ministerstwo, a teraz mieszają diagności i urzędy "wymuszające".

I to powinna być sentencja całego tematu

Osobiście nie poddaję się naciskom z żadnego WK - zawsze jestem w stanie obronić swoje stanowisko - a jeśli WK ma problem to proszę o pisemną odmowę rejestracji - i właściwie w tym momencie problem się zakańcza  

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Paprock napisał:

A Ty podobno wpisujesz "BRAK", to o co kaman?

Bo między tym to co nie umie obronić swojej racji, a tym co jak Urząd zaśpiewa to tak ma być - jest zasadnicza różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka! Nic nie kumam.  :nausea:

Ja tam swoją rację jasno wypowiedziałem. Tak tu teraz jak i wcześniej. Wpisuję numer rejestracyjny od ponad czterech lat i niczego nie poprawiam. A z deklami, co mi mówią "wpisz pan brak, bo tak Ziutek z innej stacji kazał", to w ogóle nie rozmawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paproczku od tylu samo lat co TY wpisuję "BRAK" - średnio w miesiącu około 150 pierwszych - więc jak to się ma do Twoich zaleceń - z tych 150 może jeden telefon - "dla czego tak a nie inaczej " - więc odpowiadam iż nie mogę zweryfikować Nr z ZDR a TR i temat się zamyka  - i nie wpisuję w uwagach " zagraniczny nr ...." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 10000 BT w tym roku ,ani jednego telefonu z WK w sprawie "BEZTABLIC". Moim zdaniem ,wszystko zależy od nadzoru oraz WK. Nie od dzisiaj wiadomo ,że to jest Polska i "róbta co chceta" niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

więc odpowiadam iż nie mogę zweryfikować Nr z ZDR a TR i temat się zamyka

 

I żaden urzędnik nie zapyta Cię jakim prawem interesują Cię w ogóle TR? Skoro nie wchodzi to w zakres badania to dlaczego uzależniasz od tego wpis w zaświadczeniu?

 

Dla mnie to żadne tłumaczenie. Widocznie nie trafiłeś na znającego prawo urzędnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

średnio w miesiącu około 150 pierwszych

 no niemało to jest ! a mimo tego 

5 minut temu, michal_k napisał:

 nie trafiłeś na znającego prawo urzędnika

 

no to nienajlepszy obraz tego wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, michal_k napisał:

Widocznie nie trafiłeś na znającego prawo urzędnika

A jakich Urzędnik użyje argumentów? - bo u nas to wymagamy - czy to co zapodał wcześniej Paprok

Do Twojego urzędu też kilka poszło - i bez echa

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem gdzie jest kraj rejestracji na samochodzie zapodany, że trafia do zaświadczenia?

Nie interesuje mnie 'widzimisię' ani 'róbta co chceta'. Konkret poproszę!

I pamiętać należy, że dla wielu pracowników rejestrujących samochody zaświadczenie z badania swoisty dupochron tworzy, którego na każdym etapie badania diagnosta się domaga. :evil:

A wiecie dlaczego systemowo-programowe katalogi danych są tak poryte? Dlatego, że sami diagności te bzdety powpisywali. :evil:

 

A Ty IVVO-Iwanie rozdziel w końcu numer od tablicy. Najwyższa pora moim zdaniem.  ;-)

 

Ale OK. Niech będzie. Numeru rejestracyjnego się nie wpisuje, kraju rejestracji może też się nie wpisuje, a co zrobić ze skorodowanym na amen VINEM? :evil:

Od razu uprzedzam, że wcięło też tabliczkę! Proste zadanie: co w zaświadczenie wklepać? :evil:

[Numer rejestracyjny] = [BRAK] / [---]

[Kraj rejestracji] = [BRAK] / [---]

[Numer VIN] = [BRAK] / [---]

[Marka] = [BRAK] / [---]

[Typ] = [BRAK] / [---]

[Wariant] = [BRAK] / [---]

[Wersja] = [BRAK] / [---]

[Model, nazwa handlowa] = [BRAK] / [---]

itp..., itd...

 

:evil: :evil: :evil:

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paprock nie ma też co popadać w paranoję. Dla pewnych "diagnostyków" nawet jakbyś przedstawił do badania gwiazdkę z nieba to i tak nie przetłumaczysz ,a on swoje przyklepie. Na każdego cwaniaka przyjdzie kryska na matyska ,aż się bigosem z komunii odbije. Do póki nadzór nie będzie stanowczy i jednomyślny będzie tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są żadne paranoje. To co wymieniłem nie bardzo jest wywalone na samochodzie, więc się rżnie wszystko z zagranicznego dowodu do DiP-u. Wszystko oprócz 'widzimisię' dotyczącego numerów rejestracyjnych.

A nadzór to nadzór. Żadna wykładnia. Ich zadaniem jest skontrolować naszą robotę i po krzyku, a że wyłapują wiele knotów, bomb, min i zonków, to jednak nie po krzyku, bo czasami słychać lament za uprawnieniami. No przecież nie zespołów kontrolujących to wina. Dlatego wklejam zalecenia ze strony BiP-u, żeby było wiadomo co gdzie i jak się dzieje. Tak dla zapoznania, tak do przeanalizowania i zreflektowania.

Powtarzam: pierwszy jest diagnosta i jego zaświadczenie. Dopiero potem kolejne ogniwa. Wydział komunikacji nie stanowi wykładni prawa dla stacji kontroli i na odwrót. WK nie stanowi świątyni dla stacji. Stacje i urzędy są równorzędnymi partnerami i tylko współpracują ze sobą w granicach prawa. A tu wychodzi obraz nieszczęśnika-diagnostyka, który bez pani z okienka się nie wysik... nosa nie wykicha.

Wszyscy dookoła się drą bezpodstawnie o wszelkie kwity, papiery, homologacje, dokumenty, coby stanowiły dupochrony, a żaden nie zdaje sobie sprawy, że dla WK zaświadczenie z badania jest takim zabezpieczeniem. Przecież pani z okienka za nic nie beknie. Wiadomo kto beknie. I na nic się stanie tajny segregator z papierami. No jest jeszcze gwóźdź w wygódce.

 

A to, że WK przejęło "władzę" nad stacjami może stanowić tylko o jednym. W zawodzie jest więcej niegramotnych diagnostyków od uprawnionych diagnostów!

 

Jakoś dziwnym trafem to co na stacji przechodzi ma problemy na drodze podczas kontroli. Przypadek?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

A jakich Urzędnik użyje argumentów

 

Prostych - jest rubryka do wypełnienia, jest rubryka w DR. Czegoś więcej trzeba?

 

1 godzinę temu, IVVO napisał:

Do Twojego urzędu też kilka poszło - i bez echa

 

A myślisz, że się nam chce "użerać" z diagnostami z całej Polski? Zwłaszcza z takimi jak Ty, którzy nie mają racji, ale będą dyskutować i udowadniać swoje rzekome racje jakąś wymyśloną identyfikacją tablic? Ta rubryka ma dla nas za małe znaczenie żeby klient stawał się mięsem armatnim między urzędnikiem a diagnostą.  Co innego jakieś oczywiste niezgodności danych. Ale numer to "pierdoła" ;)

  • Haha 1
  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś pociągnął Iwana po rajtach! :evil:

 

"Identyfikacja tablic":evil:  "Weryfikacja tablic":evil:  "Konfrontacja tablic":evil:

 

Gdzie to w przepisach stoi, szczególnie przy autach sprowadzonych? :nausea:

 

@IVVO, a taki zbliżony troszeczkę wątek z brakiem tablic powiązany. Jakie i na podstawie czego wpisać numery rejestracyjne do wniosku o duplikat, skoro tablice się zapodziały?

 

 

Wniosek Bez Tablic.gif

:biggrin: :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Jakie i na podstawie czego wpisać numery rejestracyjne do wniosku o duplikat, skoro tablice się zapodziały?

takie , jakie byłe . na podstawie dokumenu rejestracyjnego . przeciez  na wniosku nie wpiszemy XXX , bez tablic ,  nie było , ukradli ,  CHwdp czy inne takie . wpiszemy nr rej jaki ostatnio był nadany . nawet  wtedy , gdy dostaniemy zupełnie nowy nr rej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, piter1973 napisał:

takie , jakie byłe . na podstawie dokumenu rejestracyjnego . przeciez  na wniosku nie wpiszemy XXX , bez tablic ,  nie było , ukradli ,  CHwdp czy inne takie . wpiszemy nr rej jaki ostatnio był nadany . nawet  wtedy , gdy dostaniemy zupełnie nowy nr rej . 

 

No zgoda. Przykład wytrzasnąłem w kontrze do DiP-u, bo nie mogę pojąć dlaczego weń nie wpisuje się numeru rejestracyjnego!

 

Może Ty umiesz zależność wyjaśnić, dlaczego w przypadku wniosku o wydanie wtórnikowych tablic numer rejestracyjne należy wpisać, a w przypadku DiP-u 'widzimisię' panuje.

Gdyby wystąpił problem, to ten link pomocny zaiste: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14860-nr-rejestracyjny-nowe-zaswiadczenie/&do=findComment&comment=279954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy niech robi jak uważa ,ja tez wpisuję  jak kolega IVVO i nie miałem żadnego telefonu ,po co rozbierać coś na atomy i się wymądrzać między sobą i wyzywać od betonów w swoim środowisku  każdy odpowiada za własne RWD .koniec Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zacytuję fragment treści załącznika nr 8, rozporządzenia ws BT:

Cytat

ZAKRES WYMAGANYCH DANYCH ZAMIESZCZANYCH W REJESTRZE ZWIĄZANYCH Z DOPUSZCZENIEM POJAZDÓW DO RUCHU

1. Załącznik określa zakres wymaganych danych zamieszczanych w rejestrze.
2. W rejestrze zamieszcza się następujące dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych pojazdów i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu:

4) numer rejestracyjny pojazdu/seria i numer dowodu rejestracyjnego,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.