Skocz do zawartości

NR rejestracyjny - nowe zaswiadczenie


WOJJNA

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak  - jeśli urząd ma problem z "Brak" "----" zależnie jak to w danym programie jest rozwiązane - to przesyłam w  załącznik  DTD.IV.4400.2.140.2015 M.K .

Oczywiście to dla tych którym "perswazja" nie pomaga?

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentu wejścia nowego wzoru tez skrobałem BRAK TABLIC czy ------. Jednak już dzień przed jego obowiązywaniem w zaświadczeniu i DIPie wpisałem numer rejestracyjny i w uwagach POJAZD BEZ TR. Dzień wcześniej, bo wiedziałem iż klient na następny dzień będzie w WK. I oczywiście w piątek telefon z WK ( muszę przyznać, ze kontakt w WK pod jaki podlegam pracą, jest bardzo dobry) - Dlaczego tak ? Ogólnie pisząc, wysłuchaliśmy swoich racji w tym temacie. Moje takie jak @aboz zacytował, ich to nieszczęsne pismo z ministerstwa..

Rozmowa zakończyła sie tym, że to co tłumacze ma sens, więc się zastanowią i dadzą znać, ja  że jeśli będą innego zdania, będę robił jak dotychczas. 

Nawet nie minęło pół godziny telefon - Mogę wypełniać po "nowemu"

 

Da się ? Da się spokojnie  ...  bez stawania okoniem, kopania z koniem czy innymi tego typu porównaniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś rozmowę z nadzorem sąsiedniego powiatu, bo z panienką z okienka gadki nie było (ma Pan to zmienić, bo nie zarejestruję) i wyszła ciekawa konkluzja. Otóż Pani wice dyrektor, po rozmowie z szefem i prawnikiem urzędu podsumowała temat stwierdzeniem, że zarówno wpis "brak"/"---"/"bez tablic" (zgodnie z zaleceniem ministra) jak i wpis numeru rejestracyjnego jest prawidłowe, dlatego przeszkolą swoich pracowników w tym zakresie. To było ze dwa lata wstecz. Przy okazji pozdrawiam Panią Z-cę Dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu SP w Olkuszu. Rzadko zdarza się tak rzeczowa i kulturalna rozmowa z urzędnikiem piastującym takie stanowisko. Na przeciwległym biegunie panie z SP Chrzanów i SP Brzesko, które chciały mnie pozbawić uprawnień.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aboz napisał:

Na przeciwległym biegunie panie z SP Chrzanów i SP Brzesko, które chciały mnie pozbawić uprawnień.

Dołóż jeszcze Tarnów, Białystok ...... też próbowali. Ja tam trzymam się instrukcji z MI - a jak ktoś ma problem - to nich sobie do MI dzwoni. Nie wymyślam sobie "własnych" z podawaniem czegokolwiek oprócz wymaganych - dla tego jestem "betonem"

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IVVO ale mnie chcieli dmuchnąć stemple za wpisywanie NR (SP Chrzanów) i G po polsku (SP Brzesko). A, jeszcze nie pozdrawiam ozięble SP Myślenice. Ci to są zabetonowani. Czekam klienta, który za wyskoki urzędnika pierdyknie SP sprawę sądową, bo ich próby (kilkukrotne) pozbawienia mnie pracy spełzły na niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, aboz napisał:

mnie chcieli dmuchnąć stemple za wpisywanie NR

No widzisz - bo wyskakujesz " przed szereg" - nadgorliwość ..... . Przyjdzie nowe zalecenie z MI to się dostosujemy - jak na razie robię "po staremu" i ewentualne pisemko   w załączniku - niech się drapią miedzy sobą - z czytelnym podpisem też już kilka zadym ale - to jakaś odskocznia od szarości naszej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, aboz napisał:

wpis "brak"/"---"/"bez tablic" (zgodnie z zaleceniem ministra) jak i wpis numeru rejestracyjnego jest prawidłowe

mądrego to miło posłuchać (czytać) :OK:, wyjaśnione bez zajadłości lepiej dociera i jest łatwiej przyswajalne, dzięki @aboz :pada:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, IVVO napisał:

No widzisz - bo wyskakujesz " przed szereg" - nadgorliwość

A może to Ty robisz po łebkach... Ja kruszę beton tam gdzie się da. A, że jest to okupione takimi "przyjemnościami", jak próby odebrania uprawnień, to już biorę na klatę. Na tym polega m.in. moje działanie na rzecz pozostałych kolegów diagnostów, które realizuję w ramach przynależności do OSDS. Myślę, że przynajmniej część osób pracujących w zawodzie w moim regionie odczuje ulgę, nie będąc szkalowanym przez urzędy.

 

20 minut temu, Skobel napisał:

Problem jest w przepisach i braku jednoznacznej interpretacji.

Problem nie jest w przepisach, bo te są jednoznaczne, o czym wspomniałem na poprzedniej stronie. Mało tego, WK wpisywały ostatni NR do systemu pojazd mimo braku TR i nie widziały w tym nic złego (bo nic złego nie było), ale nie mogły zrozumieć takiego samego postępowania u diagnostów. Poza tym utarło się, że w Polsce oprócz prawa ogólnie obowiązującego, istnieje również "lokalne"/"zwyczajowe" i do tego są potrzebne interpretacje, które zmieniają proste zapisy w idiotyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aboz napisał:

A może to Ty robisz po łebkach...

Powiem Tobie tak - nie mam czasu na "kruszenie betonu" - dla tego pracuję w "jakimś" ogólnie przyjętym szablonie - akceptowanym przez większość - przy około 150 pierwszych w miesiącu po prostu siedział bym tylko na telefonie i wyjaśniał "dlaczego tak a nie tak"  - sytuacja się ustabilizuje to zmieni się też podejście Starostw i diagnostów - jak na razie to wprowadzenie nowego wzoru to żadna rewolucja - tylko mała potyczka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg. mnie nie nowy wzór zaświadczenia, a dyskusja na tym forum zmieniła podejście niektórych WK....

Wszyscy dobrze wiemy że, co który kumatszy urzędnik  tutaj zajrzy i poczyta jak czegoś nie jest pewien....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem Wam jedno. Życzę Wam (tym dla których brak tablic na aucie oznacza, że auto nie posiada nr rejestracyjnego), żeby nigdy Wam nie skradziono tablic rejestracyjnych, bo wtedy aby wyrobić nowe będziecie musieli uzyskać zaświadczenie o tym fakcie.

Jak traficie na "swoich" na komendzie to dostaniecie zaświadczenie o treści mniej więcej:

"... zaświadcza się, że Pan taki a taki zgłosił fakt kradzieży tablic rejestracyjnych o numerze BRAK TABLIC / --- / BEZ NUMERU..." :)

W zasadzie zastanawiam się, czy w tym układzie WK nie powinien wydać nowych blach z takim właśnie oznaczeniem :)

 

No - żarty żartami, ale jak tak myślę dalej, to przerażenie mnie dopadło co jeśli np. zgubię dowód osobisty, gdzie wpisane jest moje obywatelstwo... Czy z automatu zostanę apatrydą?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, IVVO napisał:

Ja tam trzymam się instrukcji z MI

 

I takie tłumaczenie jest do przyjęcia, a nie jakaś identyfikacja tablic, której w zakresie badania nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2019 o 12:04, Paprock napisał:

Dorzuć coś od siebie, wyjaśnij, uzasadnij - oczywiście jak można poprosić.

Osobiście wpisuję "----" ale ostatnio wiedziałem że auto będzie rejestrowane w naszym WK więc wpisałem nr. rej, oczywiście z adnotacją w uwagach ze pojazd bez TR....

Przeszło bez problemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 26.10.2019 o 09:11, IVVO napisał:

Dołóż jeszcze Tarnów,...

Mam do nich niedaleko , i czasem jak idzie do nich coś z DIP to zawsze mają jakiś problem i dzwonią bo wiecznie coś im nie pasuje :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Możesz rozwinąć, możesz naskrobać bardziej zrozumiale? Rzecz jasna jako wykształcony i uprawniony diagnosta!

Może warto przemyśleć sprawę przed napisaniem i samemu dojść do wniosku w jakich okolicznościach następuje porównanie! A nie pier... pieprzyć trzy po trzy!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego (Przyjacielu :silent:) @Paprock, więcej empatii dla piszących, też przez jakiś czas starałem się o w miarę poprawną pisownię, to.... szkoda klawiatury, poza tym, tak w jednym jak i drugim to walka z wiatrakami. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cipsy123 napisał:

a jak będzie błąd w dowodzie rej.

 

To problem organu rejestrującego, który wydał taki DR, a nie Twój. Zrozum - Z NICZYM NIE PORÓWNUJESZ (nawet gdyby tablice były).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak któryś z kolegów posiada taki miesięcznik jak ''Serwis Motoryzacyjny" wydawane przez PISKP to w tym miesiącu jest ciekawy artykuł dlaczego nie powinno się i nie należy wpisywać Numerów do zaświadczeń przy braku TR podczas OBT prze -rej. 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś mógłby wrzucić fotkę artykułu to byłbym wdzięczny :) ale myślę że nie tylko ja byłbym wdzięczny ;)

16 minut temu, yogi1984 napisał:

dlaczego nie powinno się i nie należy wpisywać Numerów do zaświadczeń przy braku TR podczas OBT prze -rej. 

a tak w skrócie jak czytałeś artykuł, napiszesz dlaczego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mike_van_mik napisał:

mógłby wrzucić fotkę artykułu

Lepszym rozwiązaniem, myślę by było jak kolega @yogi1984 by Nam go zreferował/streścił.:icon_wink:

Bo tak,  to " ociera się/podpada " pod prawa autorskie.:silent:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wysłać na PW ale załaczników nie można dodać. A zredagować to z chęcią ale jak będę mieć chwilę,ale mogę na e-maila wysłać?.Adres na PW

  • Piwo 3
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.