Skocz do zawartości

Lublin nr ramy


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, gdzie będzie nr ramy w Lublinie , bo niestety niema w tych miejscach co pokazuje instrukcja , może jakaś ciekawa podpowiedź z pastwa strony? 

Rama wyczyszczona jak widać na foto a numeru brak ?

 

E4131994-12BB-4333-BD7D-65150AC0F877_1_201_a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jakoś tak od przodu ramy do amortyzatora. A może i za amortyzatorem. Zapomniałem. ?

Jeszcze w szukajkę "Lublin 3372" warto zapodać, bo było przerabiane z fotkami nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wojteczek napisał:

Ja bym szukał na ramie z prawej od komory silnika.

czy dobrze rozumiem, że nie od strony koła tylko od strony silnika czyli wewnętrzną część ramy ? 

Godzinę temu, Paprock napisał:

jakoś tak od przodu ramy do amortyzatora. A może i za amortyzatorem

tam nie ma, czyściliśmy dokładnie szczotką drucianą 

Jak nie znajdę, to co napisać do WK, że znikł nr ramy ? tabliczka jest całe szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wacek napisał:

Jak nie znajdę, to co napisać do WK, że znikł nr ramy?

Nie bardzo zorientowałem się " o co kaman ", ale jak klient tym Lublinem, ( jest ) u Ciebie na OBT, no to po mojemu można do zaświadczenia wpisać usterkę 0.2.a [UI].

Oczywiście z akcentem na :

 

Cytat

Brak numeru (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia/ramy) lub nie można go odszukać.

A z tego co widzę, to i tak włożyłeś mnóstwo "  sił i środków " do odnalezienia tego ( VIN-u/numeru )

@Wacek " szacun " za podejście do sprawy poszukiwania tej cechy, ale jak to mówią " z pustego i ...... nie naleje " :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej,  jak została wymieniona na nową,  chyba,  że właściciel Lublina zna historię swojego wozu i tak nie było.:wink:

Tylko z drugiej strony, to kto w tych czasach,  do tego się przyzna ? :silent: ( raczej nie właściciel ) 8/

@danielg539 parę postów wyżej wspominał o

Cytat

(...)bywały nabijane z lewej strony lub z prawej ale w okolicy tylnego koła

Może akurat to te modele ? Jak jest czas/chęć to warto sprawdzić :wink:,  a jak nie,  to usterka wiadoma - ( i jest 14 dni na poszukiwanie, które może spełznąć na niczym :? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, leski66 napisał:

bywały nabijane z lewej strony lub z prawej ale w okolicy tylnego koła

Hm, to wychodzi na to, że producent nabijał sobie gdzie chciał i nic nie wspomniał w instrukcji ?

Ale jutro podejmę jeszcze walkę i poszukam w wspomnianych miejscach - dam znać co i jak, pozdrawiam wszystkich udzielających pomocy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery w Żukach, które ja spotkałem zawsze były nabite na płytce heftniętej do ramy.

Tego od góry też mam gdzieś zapodzianego. Tylko to na bank w Żuku. Moment, poszukam i zapodam.

No a z Lublina to materiał już jest zalinkowany. ;-)

Nie żebym tam komuś umiejętności ujmował, ale zdarte za słabo. Rama ma się świecić jak psu j...a. Klientowi papier to ręki i niech drze razem z pazurami po łokcie. :evil:

Sąsiedzkie forum też potwierdza lokalizacją za przednim prawym kołem. Tak gdzieś 20 centymetrów w tył od mocowania przewodu hamulcowego.

 

No i tak, jak obiecałem. Żuk numer od góry. Widać odniesienie poprzez chłodnicę, oponę, drążki kierownicze.

 

 

Żuk numer VIN od góry.gif

 

Dziurę proponuję przemilczeć. :silent:

;D

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wacek napisał:

Rama wyczyszczona jak widać

Przesuń się jeszcze trochę do tyłu i dobrze przyjrzyj się do 20-30 mm od dolnej krawędzi ramy po zewnętrznej. Tam trzeba przydrzeć do "gołego". Ostatnio miałem takiego pacjenta z 97 czy 98 roku i po dokładnym ryciu tam był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie Twój opis fotkami jest zobrazowany. Tak tu, jak i po sąsiedzku. Tylko uwaga, bo za ścianą poglądowy Lublin jest w dziale ciężarówek i tylko ciężarówek. Nie ma co go szukać w osobówkach i ciężarówkach do 3,5 t d.m.c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariuszd napisał:

Lublin I z początku produkcji tam miał numer .

To zdjęcie pochodzi z i Instrukcji obsługi Lublina II. To załączone tutaj, dotyczy Lublina III.

15714061417476078439723096534813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.