Skocz do zawartości

Zmiana konstrukcyjna z 2 na 4


szymonp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, czy jest możliwość zmiany konstrukcyjnej, samochód ciężarowy z Francji, Renault Clio III nadwozie VP deriv, czyli ciężarowo-osobowy, na osoby 4 miejscowy? Nie widziałem jeszcze auta tylko dokumenty, klient twierdzi, że nie ma środkowego pasa, trzeci zagłówek jest i prawdopodobnie klema do zapięcia pasa, tylko brakuje samego pasa. I tutaj dwa pytania, czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim, żeby taki samochód miał 4 miejsca i był zarejestrowany jako osobowy? Jeżeli nie, to czy mogę dokonać taką zmianę konstrukcyjną, po prostu ograniczając liczbę miejsc i wpisując 4? Ciężki temat, próbuje znaleźć coś na ten temat i nie bardzo mogę coś znaleźć w przepisach. jeżeli ktoś miał taki przypadek lub wie jak go rozwiązać to prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

Na forum trzeba szukać, a dopiero potem w przepisach. 

Takich tematów tu tysiące.

 

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14860-nr-rejestracyjny-nowe-zaswiadczenie/&do=findComment&comment=279170


Jest dużo tematów o zmianach z ciężarowego 4 osobowego na 5 osobowy, ale nie widzę tematu który mówiłby cokolwiek o zmianie 2 osobowego na 4 miejscowy, gdy fabrycznie jest 5 miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Paprock, rozumiem że nie chcesz lub nie jesteś w stanie pomóc więc  nie wiem w jakim celu to przekomarzanie, jeżeli chcesz nabić posty to rozumiem, dzięki za zainteresowanie, trzy komentarze może ktoś wejdzie i spróbuje pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym, możesz zmieniać na osobowy dwumiejscowy, trójmiejscowy, czteromiejscowy jak i pięciomiejscowy.

Poza tym, jak ktoś ciśnie po raz kolejny jeden i ten sam temat, to ja cisnę odpowiedź przygłupawą.

Poza tym, istnieją Pandy ciężarowe dwuosobowe poprzerabiane na osobowe czteroosobowe.

Poza tym, sam tu klepałem o pewnym Peugeocie, którego naczelnik z dwumiejscowego ciężarowego nie puścił na osobowy pięciomiejscowy, więc został osobowy czteromiejscowy.

Wszystko jest. A szukajka działa.

Jak nie tu, to po sąsiedzku rozpiska zapodana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.