Skocz do zawartości

Błędna nazwa modelu CEPIK


sebeklca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Natrafiłem ostatnio na klubowym forum vw transportera\multivana t4 t5 post który mnie zaintrygował. To dlaczego tak jest ,jest dla mnie oczywiste ,że diagnosta przy pierwszej rejestracji w kraju miał oczy w ... kieszeni. Ale nie w tym rzecz ,moje pytanie brzmi jak wygląda sprawa odkręcenia tego na poprawny model. Szukałem podobnego tematu ale nic nie znalazłem w szukajce. Pozdrawiam.

Screenshot_20191017-212417_Facebook.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sebeklca napisał:

 diagnosta przy pierwszej rejestracji w kraju miał oczy w ... kieszeni.

Kupujący miał gdzie? Jeszcze głębiej? Najlepiej przez korektę "pierwszego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sebeklca napisał:

że diagnosta przy pierwszej rejestracji w kraju miał oczy w ...

I dobre oczy na miejscu nie pomogą jak auto jeszcze u blacharza a przeglad zrobiony:silent::D

 

39 minut temu, grzegorz70 napisał:

Kupujący miał gdzie?

Kupujący jeszcze nie wiedział co blacharzowi wyjdzie T4 czy T5?

A tak poważnie to najlepiej przez korektę po raz pierwszego lub machnąć mu  badanie  dodatkowe-identyfikacja i dane by miał z czym do WK sie udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie @yogi1984 są 2 wyjścia a w zasadzie 3 (ostatnie ekstremalne).

1 - korekta badania porazpierwszego

2 - badanie dodatkowe na wniosek właściciela pojazdu / lub starostwa w celu identyfikacji lub ustalenia danych (w uwagach wpisujemy model pojazdu i tyle)

3 - (nie namawiam) :D jak właścicielowi to nie przeszkadza to zostawia i tyle ;) tylko problem może wystąpić za rok na badaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absurdem jest to że vin zaczyna się WV2 co odrazu wskazuje na wersję osobową pojazdu użytkowego z rodziny VW ,a model to transporter który powinien być WV1. Jaką usterkę byście zastosowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak VINU nie ruszać na razie jak jest zgodny z nadwoziem, a skupić się na "T4/T5".

Albo więcej szczegółów zapodać jak rodzaj i podrodzaj.

A wykrycie tej całej omyłki, to skutek badania, czy taka tam luźna gadka?

Komu zależy na wyprostowaniu: diagnoście czy klientowi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej luźna gadka dla potomnych jak postępować w takich przypadkach. Z tego co widziałem to chłop jeździ T5 przed lift w wersji osobowej czyli caravelle lub multivan. Sam zainteresowałem się takim przypadkiem z czystej ciekawości bo osobiście nie spotkało mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale takie sprawki jak "lift, caravelle, multivan" w zestawieniu z początkiem numeru VIN za wiele nie wnosi do sprawy, bo mogły być dokonane zmiany konstrukcyjne samochodu.

Muszą być konkrety.

Żeby to wyprostować z pominięciem dobrej woli samego (nie)zainteresowanego klienta/właściciela, to trudno solidną usterkę przypasować. A z drobną zaświadczenie powędruje do kosza. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Pod warunkiem, że klient będzie chciał. Ja nie widzę problemu w samej technice wyprostowania. Problem może być związany z lenistwem klienta i cała nasza robota na marne, jak leniwiec w WK się nie pokaże.

Już bez różnicy, czy z udziałem stacji, czy bez niej. Wymagana jest właściciela chęć i dobra wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo podobny z tym że w DR wszystko w porządku marka pojazdu zgodna z tym co na kanale czyli przyczepa AUTOSAN, a w cepiku marka SAM.  Czy wysyłać klienta do WK żeby to poprawili czy zostawić jak jest? Dodam że był to nowy DR czyli mogła nastąpić jakaś pomyłka.

Edytowane przez Demart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim wypadku starałbym się jeszcze raz w CEP wyszukać tej przyczepy po samym numerze DR.

Kiedyś @danielg539 o tym pisał i jak dla mnie, to ta metoda jest najlepsza. ( mówię tu o dziwnych przypadkach a w szczególności przyczepach i ciągnikach rolniczych - starej daty ). ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, danielg539 napisał:

Co mają powiedzieć? Że zalegalizowano przyczepę bez dokumentów?

 

Nie. Powiedzą że poprawią, albo nie poprawią.

 

20 minut temu, leski66 napisał:

Ja w takim wypadku starałbym się jeszcze raz w CEP wyszukać tej przyczepy po samym numerze DR.

@danielg539

 

 

Poszukałem jeszcze raz i wyskakuje tylko ta jedna. Poza tym wszystkie dane się zgadzają tylko z marką coś jest nie tak. Może przy wyrabianiu nowego DR coś się im pochrzaniło i tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Paprock napisał:

Albo więcej szczegółów zapodać jak rodzaj i podrodzaj.

W CEP :

- rodzaj - samochód specjalny

- przeznaczenie - karetka sanitarna

I to chyba wyjaśnia sprawę ( tak mi się wydaje. ):wink:

t4.JPG.810a2c55476956a86ee2324f152786ea.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz! Ciekawe co w nim specjalnego, to pierwsze primo. A po drugie primo wychodzi, że z pięć razy przyklepany. Przyklepany zmienię na zbadany, jak się rodzaj wyjaśni.

No OK, bo więcej niż pięć. Od 2011 zarejestrowany w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 09:44, sebeklca napisał:

Absurdem jest to że vin zaczyna się WV2 co odrazu wskazuje na wersję osobową pojazdu użytkowego z rodziny VW ,a model to transporter który powinien być WV1.

Jesteś w błędzie. Powiem więcej. Mam Caravelle w bazie, który jest ciężarowym N1 i jako taki opuścił salon w Polsce. Początek VIN oczywiście WV2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.