Skocz do zawartości

Zmiany w wykształceniu diagnostów


olenka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie egzaminów na diagnoste i doszły mnie słuchy, że od nowego roku mają zmienić wymagania dotyczące wykształcenia. Podobno tylko i wyłącznie wyższe inżynierskie będą upowaznialy do zdobycia zawodu. Czy ktoś cos słyszał może na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, olenka napisał:

wyłącznie wyższe inżynierskie będą upowaznialy do zdobycia zawodu

To jakieś nowość, bo w żadnym projekcie zmian takiego zapisu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej coś takiego nie przejdzie ewentualnie tylko wykształcenie techniczne o specjalizacji samochodowej technikum bądź inżynier

A z jakich to  źródeł kolega to słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olenka no wiadomo, że im wyższy " stopień edukacji " , tym lepiej ! :wink:

A co do art. 84 PoRD, to nic mi nie wiadomo, by miał ulec zmianie. ( choć tak na marginesie w dzisiejszych czasach i przy obecnej władzy ......) :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo władze zmusiły mnie do cofnięcia się do technikum. Wczesniej kolega po logistyce i transporcie został diagnosta. Później zmienili ustawę i już mi nie zaliczyli wyksztacenia. musiałam robić technikum samochodowe. Zostało mi ostatnie półrocze, egzamin praktyczny i znowu słyszę, że coś kombinują ?‍♀️?‍♀️

@OSKPNORCOM nie wierze w to co czytam ? zawód dla facetów ? Podaj mi chociaz dwa powody dla których to facet powinien być diagnosta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz Oleńko - właśnie powyżej poznałaś kolejne wcielenie naszego forumowego trolla :)

A co do tematu - niech te Twoje niezależne źródła powiedzą wprost skąd czerpią wiedzę na temat tych nowości, bo póki co żaden projekt nigdy nie przewidywał czegoś takiego.

A wiedza "pań ze starostwa" niestety pozostawia baaaaardzo wiele do życzenia... (panów również - żeby nie było) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję, że jak tylko ustale coś więcej to się podzielę ?? na dniach będę miała więcej informacji na ten temat to dam znać. Chciałam tylko się rozeznać czy ktoś jeszcze coś takiego słyszał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olenka, praca sama w sobie nie jest zła, problemem, dużym są niektórzy klienci typu "klepnij" i tu trzeba dużo samozaparcia by te zapędy w zarodku zdusić, ale przede wszystkim ciężki żywot bywa z pracodawcami, jak to wszystko ogarniesz, to reszta już sielanka :wink:, a to na szczęście, tak po przyjacielsku :kiss:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście będę sobie sama szefem. W sumie to mąż będzie moim szefem ??‍♀️ więc nie wiem co lepsze ??

Dziękuję Wam za wsparcie i mimo tych którzy we mnie nie wierzą i tak blondynka będzie diagnosta ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, olenka napisał:

mąż będzie moim szefem

Niech zrobi sobie uprawnienia. Zobaczysz jak się super pracuje jak właściciel ma uprawnienia. "Trudny" temat się trafi a Ty: kochanie przyklepiesz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy sprawę wykształcenia diagnosty reguluje rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018r. w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych. Zgodnie z tym rozporządzeniem wyższe lub średnie wykształcenie w obszarze nauk technicznych to:

1) architektura i urbanistyka

2) automatyka, elektronika i elektrotechnika

3) informatyka techniczna i telekomunikacja

4) inżynieria biomedyczna

5) inżynieria chemiczna

6) inżynieria lądowa i transport

7) inżynieria materiałowa

8) inżynieria mechaniczna

9) inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cezary napisał:

@olenkatypu "klepnij" i tu trzeba dużo samozaparcia by te zapędy w zarodku zdusić, ale przede wszystkim ciężki żywot bywa z pracodawcami,

Jak od początku sprawę postawisz jasno i pokażesz że nikt nie będzie Ci rozkazywał co MASZ/MUSISZ zrobić to później jest już bez problemu. No ale myśle że doskonale o tym wiesz . A klientów typu klepnij to traktuje tak że pare razy dzwonili na skargi do szefa że diagnosta "wymyśla" to zawsze szybko kończę taką gadke, ale nie będę już tu pisał w jaki sposób

2 godziny temu, adam1501 napisał:

.... Zobaczysz jak się super pracuje jak właściciel ma uprawnienia. ...

Akurat według mnie to bardzo dobrze jak ma . U mnie działa wyśmienicie :hooray:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafi90 napisał:

to bardzo dobrze jak ma

Oczywiście, że tak. Sam pracowałem z takim szefem i uważam, że nie ma lepszego układu. Wszelkie "październiki" trafiały w jego ręce i on decydował czy zarabia czy ryzykuje. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to będzie "rodzinny biznes" tata, mąż i ja ? jak się będą czepiać to jeden nie dostanie obiadu A drugiemu mamusia umili życie ??. Co do klientów to zdaje sobie z tego sprawę bo robiąc dotychczas badania i prosząc żeby naprawdę mi sprawdzili auto to czułam jakby za karę musieli to zrobić zamiast podbić i dalej pić kawę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.