Skocz do zawartości
szymonp

Ducato koniec licznika

Rekomendowane odpowiedzi

szymonp

Witam, widziałem że już były tematy odnośnie liczników w Pandach czy Ducatach, które przekroczyły 400 tysięcy km. Czy w związku z nowymi przepisami, które wejdą w życie od nowego roku odnośnie cofania liczników, coś się zmienia z perspektywy diagnosty, jak postępujecie obecnie w takich sytuacjach?  Jeszcze nie miałem na badaniu takiego pojazdu ale klient ma się pojawić za kilka tygodni, już się zapowiedział. Teoretycznie klient powinien wymienić licznik na nowy, lecz większość użytkowników resetuje liczniki i biegną one od 0. Jeżeli przykładowo zjawi się klient, które miał w tamtym roku 380 tysięcy, w tym ma 5 tysięcy, jaka jest procedura? Jakaś adnotacja w uwagach, oświadczenie klienta? Chodzi też o to, aby nie zrobić komuś problemu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek_handlarz

Po wymianie licznika będzie miał obowiązek zgłosić ten fakt u diagnosty w terminie 14 dni od daty wymiany drogomierza. 

Pewnie wprowadza jakieś dodatkowe info zwrotne z Cep by było wiadomo że pojazd ma wymienione zegary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrc69

Jeśli wymieni po 1 stycznia 2020. Jeśli przed 1 stycznia 2020, patrz Art. 4. Dz.U.2019; Poz.870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szymonp

Rozumiem, a co w przypadku gdy nie wymieni licznika, tylko go wyzeruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher

Wpisze stan licznika w dniu badania. Reszta nie moja działka.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi90

Ja wpisuje stan licznika taki jak jest na badaniu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mike_van_mik

stan fizyczny w czasie badania. Czu jest cofany, czy był wymieniany inny licznik - nie wnikam. Właściciel jak przyjdzie taka potrzeba - będzie się tłumaczył jak coś nie tak będzie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

A może warto cokolwiek wniknąć, czy coś przebiegu przybyło lub ubyło, coby przyporządkować słuszne usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi90

Jak dla mnie 7- 11 a to dość odważne jakoś tak. Wyraźne oznaki manipulacji (oszustwo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szymonp

Rozumiem, czyli nie ma odpowiedniego rozwiązania tak, aby klient nie miał z tego tytułu problemów, pozdrawiam serdecznie i dziękuję za rady! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Ale jaka niby tu usterka? No licznik przekręcił się i jedzie od nowa. A kto wie czy to nie kolejny raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet

też mi się tak wydaje. Klient robi OBT, czepia się go urząd/służby czy kupujący - panie TTM, zapytaj w ASO danej marki ducato i też chyba panda tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
W dniu 8.11.2019 o 18:12, blakop napisał:

A kto wie czy to nie kolejny raz.

 

PF 125p & polonezy a'la "Borewicz" (& pewnie dużo innych) miały drogomierze 5-cyfrowe

 

 

np.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebeklca

Przecież popularna nadal fiesta mk3 i mk4 ma do 99 999 km. Logiczne jest to ,że te samochody już dawno zrobiły obrót i przebiegi rzędu 1500 km w 20 letnim aucie jest absurdem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No i?

No i co dalej?

No i co dalej z tego wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Nic. Na pewno nie żadna usterka którą sugerujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ_7

A jaką u Was pozycję z cennika pobieracie w przypadku zmiany licznika?

Np w przypadku gdy pojazd ma jeszcze ważne okresowe BTP?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yogi1984
23 minuty temu, LUKASZ_7 napisał:

A jaką u Was pozycję z cennika pobieracie w przypadku zmiany licznika?

Poczekaj z tym przyjmowaniem opłat  do pierwszego stycznia😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher
42 minuty temu, LUKASZ_7 napisał:

A jaką u Was pozycję z cennika pobieracie w przypadku zmiany licznika?

Nie pobieramy nic, nie ma jeszcze takiego badania, Bedzie patrz post wyżej. A opłatę ustalić ma minister więc ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrc69
23 godziny temu, LUKASZ_7 napisał:

A jaką u Was pozycję

Pozycję pionową, siedzącą i opieramy sprawę o bufet.

  • Nie lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.