Skocz do zawartości

Uszkodzenia pokolizyjne - gaz - jak robić


seba

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie piszecie o człowieczeństwie, normalności i takie tam, i bardzo dobrze, że targają wami uczucia pomocy bliźniemu. Podejrzewam natomiast, że gdyby stała się taka rzecz i diagnosta umoczył padły by tylko wpisy - no przecież przepis jest jasny i klarowny, data legalizacji zbiornika musi być po dacie skierowania na badanie, miał miękkie serce to teraz musi mieć twardą d*pę. :silent:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, cezary napisał:

gdyby stała się taka rzecz i diagnosta umoczył

Nie umoczy za wymieniony zbiornik. Poszarpie się z urzędnikiem, pójdzie do sądu i będzie pracował dalej. Nie za takie cuda sądy nie utrzymywały decyzji o cofnięciu uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd będzie wiadomo, że z tego innego nie został zdemontowany, bo też został rozbity ?

 

Tak, wiem. Niektóre mają wpisane w decyzji numer VIN pojazdu (najczęściej duplikaty). Ale z naciskiem na niektóre

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież połowa starszych samochodów ma zbiorniki z innych aut, albo wyciągnięte z kupy na złomie. Widze TDT, zgadza się numer i data więc na tym kończę dochodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mecher napisał:

Skąd będzie wiadomo, że z tego innego nie został zdemontowany, bo też został rozbity ?

To jest "patologia" w przykrywce TDT - powinien być ogólny rejestr pojazd/zbiornik -  na tym za bardzo nadzorowi nie zależy -  to żaden problem aby w CEP zapodać takie dane -  podchodzą jak do klocków hamulcowych  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rafi90 napisał:

połowa starszych samochodów ma zbiorniki z innych aut

i mając to wiedzę mam klientowi tłumaczyć że ma szukać na pólkach sklepowych zbiornika z datą badania po dacie zdarzenia jak by to miało jakieś znaczenie dla bezpieczeństwa... tak właśnie jest na każdym kroku bo nie ma chęci do sprostowania przepisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nesiasps napisał:

mam klientowi tłumaczyć że ma szukać na pólkach sklepowych zbiornika z datą badania po dacie zdarzenia jak by to miało jakieś znaczenie dla bezpieczeństwa...

No masz rację, dla bezpieczeństwa w użytkowaniu pojazdu zapewne nie ma, dla klienta nie ma, natomiast w świetle przepisów (nieistotne czy mądrych, ale na pewno obowiązujących) dla diagnosty już tak. Czy w związku z tym jest sens igrać z losem ?. Przecież tak czy siak klient ten zbiornik kupić musi, albo legalizować, czyli koszty ponieść bez względu na chronologię dat. Wniosek więc jest jeden, ma być zgodnie z przepisami. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

natomiast w świetle przepisów

a gdzie jest jakiś cwaniak co to zmieni? Mam stłuczkę, idę po zbiornik i czekam aż taki z datą z przed paru dni dotrze na stan sklepowy.. światło w tych przepisach często przygasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, nesiasps napisał:

Mam stłuczkę

W której faktycznie uległ uszkodzeniu zbiornik i nie przejdzie dozoru.

18 minut temu, nesiasps napisał:

i czekam aż taki z datą z przed paru dni dotrze na stan sklepowy

Aby zaspokoić chore wymysły prawodawcy.

19 minut temu, nesiasps napisał:

światło w tych przepisach często przygasa

Odnoszę wrażenie, że nigdy się nie zapala... :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, adam1501 napisał:

W której faktycznie uległ uszkodzeniu zbiornik i nie przejdzie dozoru.

bez znaczenia dla prawodawcy... jak sarna wyskoczyła i zderzak i lampa poszły, jak niedzielny kierowca wjechał na parkingu i za zderzak/błotnik - zatrzymany DR przez Policję  że uczestniczył w wypadku i jazda na sprawdzenie butli lub wymianę - swoją drogą ciekawi mnie jak to sprawdzają w tym TDT -  oględziny, szczelność i opłata za papierek - niewiele więcej niż na stacji a kasa się pewno zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Gdy wszedł nowy wzór pokwitowania, tylko dwa razy robiłem typowe pokolizyjne. I owszem, raz trafiło na pojazd z instalacją gazową.

W pozostałych wypadkach, w skierowaniu były wypisane usterki. Z początku opisywane, teraz prawie normą jest wpis usterkowy, z rozporządzenia.

Ostatnio nawet miałem Hiluxa, po spotkaniu z sarną, wypisane trzy usterki: lampa, zderzak i błotnik.

 

Może w moich okolicach, drogówka kładzie większy nacisk na odpowiednie szkolenia dla funkcjonariuszy? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo kolizja / wypadek ma tu spore znaczenie. Znajomy uprosił ostatnio OKRD żeby wpisali usterki a nie kolizję bo musiał by zgań po butlę. Poszli na rękę i wszyscy zadowoleni jakby to powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym przepisów nie stosować wybiórczo, zwłaszcza w przypadku badań w których tak w rejestrze, jak i na papierze pozostaje trwały ślad jakichś tam niezgodności, np. dat, nr, itp. :wink: Można się przejechać szybciej niż się komuś wydaje. Amen. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 09:14, IVVO napisał:

TDT - powinien być ogólny rejestr pojazd/zbiornik

To TDT nie ma takiego rejestru? Od nas wymagają wszystkiego, a oni nie mogą przypisać numeru zbiornika do VINu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

wyłupać duplikat

Tak, duplikat można załatwić bez większych problemów (koszt około 60-70 zł.), ale z tego co wiem, to tylko na podstawie numeru zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Slawex napisał:

to tylko na podstawie numeru zbiornika.

Sam numer zbiornika nie wystarczy, trzeba jeszcze klika rzeczy z TZ na zbiorniku spisać. Co zresztą jest na wniosku o duplikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.