Skocz do zawartości
seba

Uszkodzenia pokolizyjne - gaz - jak robić

Rekomendowane odpowiedzi

blakop

1. Jak pojazd sprowadzony nie ma butli z krajowym dozorem to w ogóle nie przystępujesz do badania.

2. Jeśli już jednak przystąpiłeś no to wynik N

3. Jeśli ma już krajowy dozór/butlę to normalne badanie z gazem i taka opłata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yogi1984

Pozostaje jeszcze kwestia czy w ZDR jest adnotacja o zasilaniu LPG. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

A to też istotna prawda, bo takowy zapis, choćby w formie symbolu zasilania/paliwa być musi. No ale pytanie stricte tego nie dotyczyło, to zakładam, że pytający zdaje sobie z tego sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock
3 godziny temu, seba napisał:

Gdzie dodatkowo mogę zadać pytanie dotyczące 1 rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy z zamontowanym gazem, lub o tym poczytać - chodzi o sytuację, gdy pojazd taki ma zamontowany gaz np z Niemiec i klient nic nie zmieniał - czy w takiej sytuacji daje się negatywa na 1 rejestracji, (chyba że klient o tym wspomni przed badaniem wtedy odsyłam z informacją), oraz gdy już ma założoną nową butle z decyzją TDT, ale całą resztę z tych Niemiec i mogę przeprowadzić badanie z wynikiem pozytywnym, oraz jaką wówczas pobiera się opłatę - za 1 rejestrację + gaz

Przypomnę, bo zapomniałem, gdzie już podobnie klikałem.

Kolego! Nie musisz ze mnie przykładu brać, bo nie musisz. Ale ja to robię mniej więcej tak, bez różnicy czy auto ma gaz lub inne urządzenia, wyposażenie lub sprzęty wpływające na rodzaj badania a tym samym na opłaty powiązane z tymi czynnościami. Przepis mówi jasno: 

§ 1a  Badanie techniczne przeprowadza się po pobraniu z centralnej ewidencji pojazdów danych identyfikujących badany pojazd, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 ustawy, oraz po ustaleniu rodzaju badania technicznego pojazdu, z tym że:

I tą wzmiankę o ustaleniu rodzaju badania wykorzystuję aby sobie pogadać z klientem, co auto ma, a czego nie ma. Ewentualnie samemu rzucić okiem na samochód, żeby uniknąć rozczarowań co do opłat i wyniku.

Ceny, cóż. Przeanalizuj budowę tabeli opłat i zobaczysz, że kwota za specjalistyczne badanie jest przyporządkowana w kolumnie dotyczącej badań okresowych. A na tapecie mamy właśnie badanie okresowe, z tym, że pojazdu sprowadzonego w instalację gazową wyposażonego. Czyli należy pobrać 98 + 63 złote razem. To jest jedno badanie powiązane dwoma opłatami, przy którym pobiera się tylko jedną jedyną złotówkę opłaty ewidencyjnej.

Wiem, że sprytniejsi ode mnie wystawiają najpierw rachunek = pobierają opłatę = fiskalizują transakcję, a potem się pałują, bo pogmatwali sprawę z gazem co do dokumentów, szczelności i temu podobnych wytycznych obowiązujących przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia. Już mniejsza o to czy klient maczał w tym palce, czy nie. W każdym razie BADANIE, to działka diagnosty w pierwszej kolejności, a klient czasami może okazać się li tylko pomocny.

Podsumowując: rzucić okiem na auto, ewentualnie właściciela dopytać, żeby wiedzieć za co, kiedy, jak i za ile się brać!

Edytowane przez Paprock
  • Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leski66
13 godzin temu, Paprock napisał:

Nie musisz ze mnie przykładu brać (...)

A ja biorę ! :wink:

I jak na razie dobrze na tym wychodzę. :cool:

A tu do poczytania  " porazpierwsze zagazowane " :

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/377-gaz-dokumenty-przy-pierwszej-rejestracji-i-badaniu-ponowny/

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/4037-badanie-techpojazdu-z-gazem/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
seba

dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi