Skocz do zawartości

Samochód ciężarowy , kolizja , wymiana ramy


jacek336

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Rafi90 napisał:

w nich między innymi mamy  zaświadczenie o BT lub opinię rzeczoznawcy (pkt 6)

 

Akurat w tym przypadku nie są wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tym nie jest, ale odniosłem się do poprzedniej wypowiedzi Adama który zacytował autora. Być może ktoś z niewiedzy w WK zechciał BT negatywnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd wyżej...

 

2. Do wniosku o nadanie cechy identyfikacyjnej właściciel pojazdu dołącza odpowiednio:1) oświadczenie, że pojazd jest pojazdem, o którym mowa w art. 66a ust. 2 pkt 1 ustawy

;2) dowód własności ramy lub podwozia pojazdu, o którym mowa w art. 66a ust.

2 pkt 2 ustawy;

3) dokumenty stwierdzające odzyskanie pojazdu, o którym mowa w art. 66a ust. 2

pkt 3 ustawy;

4) dokumenty stwierdzające nabycie pojazdu, o którym mowa w art. 66a ust. 2 pkt 4 ustawy

;5) prawomocne orzeczenie sądu ustalające prawo własności pojazdu, o którym mowa w art. 66a ust. 2 pkt 5 ustawy;

6) zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu lub opinię rzeczoznawcy samo-chodowego, w przypadku pojazdu, o którym mowa w art. 66a ust. 2 pkt 6 ustawy;

 

 

 

...6)w którym cecha identyfikacyjna uległa skorodowaniu lub została zniszczona podczas wypadku drogowego albo podczas

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydział Komunikacji nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi na pytanie  - jaki badanie diagnosta ma wykonać.  (dał wolną rękę) .Wykonaliśmy badanie dodatkowe ZK z wynikiem negatywnym. WK wydał decyzje o nabicie nowego NN i wykonanie TZ .  Nabito NN i wykonano TZ . Ciekaw jestem czy klient się wróci na badanie powypadkowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafi90 napisał:

zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu lub opinię rzeczoznawcy

 

Rozporządzenie w tym miejscu niepotrzebnie odnosi się do badania, ponieważ ustawowo wymagana jest opinia rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił badanie powypadkowe. Moim zdaniem to logiczne i najtańsze.

Wynik NEGATYWNY z UI 0.2.a. Na tej podstawie WK wyda decyzję administracyjną w sprawie umieszczenia numeru na ramie.

Umieszczenie numeru na ramie.

Badanie poprawkowe do powypadkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam.

Ciągnik siodłowy po kolizji, uszkodzona cześć ramy gdzie nie widać części numeru VIN (4 pierwsze znaki, reszta widoczna.) , gość poszedł do wydziału komunikacji otrzymał zaświadczenie na nadanie numeru i zrobienia tabliczki znamionowej. Samochód nie w pełni naprawiony , przywiózł mi go na lawecie ,żeby nabić numer i zrobić tabliczkę.

Jak według Was postąpić ?

Dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cezary napisał:

I odpowiednio skasować za wykonanie "Innych czynności", i po bólu. :wink:

Jak przedmówca. To nie badanie techniczne. Czasem nawet lepiej nabić jak pojazd jest niekompletny. Mi zdarzyło się nabijać numer na "gołej ramie" która była zakładana do pojazdu ciężarowego po wypadku w serwisie obok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marecki076 napisał:

Jak według Was postąpić ?

Jest Decyzja = jest " robota " :smile:

Ps. osobiście starą TZ bym zostawił,  tylko w polu/okienku na nr. VIN zrobić : ( - - - - - )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michal_k napisał:

Na jakiej podstawie?

Na podstawie rozporządzenia, zaiste, ale tam chodzi o przekreślanie starej, uszkodzonej, nieczytelnej, popsutej cechy identyfikacyjnej.

Cechy identyfikacyjnej bitej na stałym elemencie, a nie na tabliczce.

§ 4. 1. W przypadku zatarcia, sfałszowania lub skorodowania dotychczasowej cechy identyfikacyjnej przekreśla się ją przez wybicie linii ciągłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Paprock napisał:

(...) popsutej cechy identyfikacyjnej.

No decyzja tą " starą cechę " popsuła, tylko że fakt :

54 minuty temu, Paprock napisał:

Cechy identyfikacyjnej bitej na stałym elemencie (...)

Czyli pozostawiając starą TZ z okienkiem Vin : ( - - - ) robię źle ? ( oczywiście TZZ , zgodnie z decyzję też jest nadana i " zakotwiona " tak, jak się należy ) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nadano nową tabliczkę zastępczą, to stara straciła swoją moc i można na niej pomalować kredkami nawet bratki. No albo suma z wąsami. 

Tu nikt nie robi źle. Każdy robi po swojemu i każdy dobrze. 

;-)

Tyle ta stara tabliczka jest warta, że można ją odlepić i wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Paprock napisał:

Tyle ta stara tabliczka jest warta, że można ją odlepić i wywalić.

W sumie...  to i racja, ale wychodziłem z założenia, że masy,naciski itp. mogą się w dalszej eksploatacji pojazdu " kiedyś " przydać. :smile:

Dziękuję za " pojaśnienie ". :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, leski66 napisał:

wychodziłem z założenia, że masy,naciski itp. mogą się w dalszej eksploatacji pojazdu " kiedyś " przydać.

I bardzo dobre założenie, po prostu życiowe, to że oryginalna TZ straciła moc prawną nie znaczy, że także straciły je wartości na niej zapisane. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 15:15, Paprock napisał:

Tyle ta stara tabliczka jest warta, że można ją odlepić i wywalić.

Szczęścia życzę przy zamawianiu części do tego auta jak będzie problem z ustaleniem pierwotnego VIN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.