Skocz do zawartości

Zakaz wykonywania zawodu


Szpieg

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznanie się do winy bez winy jest dla mnie mało zrozumiałe. Czym policjanci przekonali Cię do przyznania się? Przecież nie tak dawno były w związku z tym afery odnośnie wymuszania zeznań, więc chyba tasera nie używali na Tobie? Nie składa się zeznań w takim przypadku i do 24h (proszę poprawić w razie potrzeby),  jeśli nie postawią Ci zarzutów wychodzisz do domu, o kontakcie z prawnikiem nawet nie wspominam.

 

Często bez przyznania się do winy policja nie posiada żadnych dowodów, szczególnie jak piszesz minęło wiele lat od BT.

Można również złożyć zażalenie na przesłuchanie, w policji funkcjonuje BSW (policja w policji), która nie jest darzona sympatią wśród policji. Wydalenie ze służby nie jest czymś przyjemnym, zresztą jak naszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Szpieg napisał:

Konfrontacji z właścicielem ciągnika nie było

Nie miałem na myśli rozmowy oko w oko a porównanie zeznań. On zeznał że dał łapówkę, Ty potwierdziłeś przyjęcie to dla sądu nic więcej nie potrzeba. Odwołać się powinieneś, taki przywilej daje Ci prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli klientowi grozi do 8 lat odsiadki, to na Policji przypomni sobie nawet po 5 latach jak byłeś ubrany i jakie czynności wykonywałeś, kto był przed nim i kto za nim. 90% wpadek jest przez ciągniki rolnicze, a przecież za badanie jest 62zł na dwa lata, czyli 31 na rok. Ile masz z tego prowizji 3zł na rok? Warto? :?: Ale byłeś tym "fajnym" chłopem,:evil: którego wszyscy klepali gdy potrzebowali pieczątki, a dzisiaj topią Cię w łyżce wody.:papa:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sobie tak czytam co spotkało @Szpieg-a i takie coś mnie naszło odnośnie cofania uprawnień diagnoście, ustawa tak to kwalifikuje :

 

Cytat

3. Starosta cofa diagnoście uprawnienie do wykonywania badań technicznych, jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli, o której mowa w art. 83b ust. 2 pkt 1, stwierdzono:
1) przeprowadzenie przez diagnostę badania technicznego niezgodnie z określonym zakresem i sposobem wykonania;
2) wydanie przez diagnostę zaświadczenia albo dokonanie wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu niezgodnie ze stanem faktycznym lub przepisami.
4. W przypadku cofnięcia diagnoście uprawnienia do wykonywania badań technicznych, ponowne uprawnienie nie może być wydane wcześniej niż po upływie 5 lat od dnia, w którym decyzja o cofnięciu stała się ostateczna.

 a przecież cała sytuacja nie wynikła podczas kontroli, czyli nie zachodzą okoliczności wymienione w prawie, czy więc jakiś (prze) biegły papuga nie byłby w stanie podważyć decyzji starosty o cofnięciu uprawnień? co innego wyrok sądu o zakazie wykonywania zawodu przez 1 rok, to pewnie jest niepodważalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie!!! Na prawników już mnie nie stać Ale postaram się sam napisać odwołanie do kolegium i nie zawaham się użyć twojej uwagi!

Jutro mam mieć rozmowę tel z kierownikiem wydziału w sprawie decyzji w której zawarte są dwie różne kary. W decyzji starosty na rok A w uzasadnieniu na 5. Będę miał jakiś argument. Dzięki 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Przez siedzenie w domu z dzieckiem nie wiem jaki jest dzień Ale w wk też nie wiedzą bo pracują zdalnie i taka informacje dostałem na maila. Kolejne cenne spostrzeżenie :)

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W decyzji starosty w ogóle nie powinno być żadnych terminów - po prostu cofnięcie uprawnień (co najwyżej z pouczeniem, że ponowne nie może być wydane przed upływem 5 lat).

 

Czy starosta przeprowadził kontrolę stacji i stwierdził, że wykonałeś badanie, którego dotyczy wyrok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku nie odkrywajcie Ameryki na nowo. Dobrze wiecie, że jest przyjęta wykładnia, że nie ma znaczenia w jaki sposób starosta wszedł w posiadanie informacji. Nie musiało być kontroli. Zresztą - obecna linia orzecznictwa jest restrykcyjna i ja bym na nic nie liczył.

Jedyny efekt odwołania tutaj może być taki, że kolejny organ wytknie WK nieprawidłowość, że nie powinno być tego rocznego terminu, bo i tak z ustawy ("z automatu" niejako) jest 5 lat i tyle. 

A pamiętać należy, że przeciągnięcie tej sprawy spowoduje też przeciągnięcie terminu pozbawienia uprawnień (tutaj termin się liczy inaczej niż przy PJ). Zresztą pytanie czy termin do złożenia odwołania już czasami nie minął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.