Skocz do zawartości

hak fabryczny bez tabliczki znamionowej


Tomek24

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, sojer1disco napisał:

Podpowiedz gdzie w tabeli znajdę(...)

W tabeli to zbytnio nie ma co szukać tej " 11- stej usterki  ", ponieważ tabela kończy się na 10 - tej, ale że tabela usterek nie wyczerpuje wszystkich niesprawności to programiści stacyjnych programów poszli o krok do przodu i w " porozumieniu z CEP - no żeby takie badanko było można zapisać " dodali tą 11 - stą usterkę do tabeli stacyjnego oprogramowania. :icon_wink:

Nie wiem czy wszystkie stacyjne programy mają taką możliwość - mój ma i pochodzi ze stolicy, z tego co się orientuję to pierwszym na rynku był program stacyjny z Poznania.

----------------------------------

Zapomniałem o najważniejszym:

- w tej 11-stej usterce użytkownik wprowadza treść usterki ( własna przypiska ),  jak i wytyczną dotyczącą oceny usterki [ UD, UI, USZ ] :icon_wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, IVVO napisał:

Nie - jest zasygnalizowane w CEP iż nie przeprowadzono badania zaczepu stricte jako zaczepu do przyczepy

 

Wybacz, ale dla mnie jest to kompromitacja diagnosty. Wpisujesz jakąś rzekomą "usterkę", która usterką według Ciebie nie jest, bo nie ma konieczności jej usunięcia. Co tam prawo, najważniejsze, że misja szeryfa spełniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy sobie zdać sprawę z rzeczy najprostszej - nie ma wpisu HAK w DR to przyczepę ciągnie "nielegalnie" i żadne szeryfowanie w ogóle nie jest tu do niczego potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, blakop napisał:

Niestety to środowisko usiane jest szeryfam

Chyba nie wyobrażasz Sobie iż na "mojej" stacji będzie rządził klient/cwaniak/?

 

15 godzin temu, michal_k napisał:

nie ma wpisu HAK w DR to przyczepę ciągnie "nielegalnie"

Tylko od października ubiegłego roku DR leży w domu - a władza nie widzi wpisu HAK

 

15 godzin temu, michal_k napisał:

Wybacz, ale dla mnie jest to kompromitacja diagnosty.

Nie kompromitacja - tylko zaradność - też przypuszczam iż na upierdliwych klientów Masz "jakieś " z góry przygotowane schematy działania - chyba że przy kliencie wyciągasz Dz,U i dopiero szukasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, IVVO napisał:

a władza nie widzi wpisu HAK

 

Bzdura. Wszystkie adnotacje DR są widoczne w CEP.

 

8 minut temu, IVVO napisał:

tylko zaradność - też przypuszczam iż na upierdliwych klientów Masz "jakieś " z góry przygotowane schematy działania

 

Mam, ale przemyślane i zgodne z prawem. A nie na siłę żeby udowodnić jaki to jestem do przodu, a ośmieszam się wpisując usterkę, która nie jest usterką i nie należy jej usuwać - to jest WBREW PRZEPISOM i rozsądkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal_k napisał:

Bzdura. Wszystkie adnotacje DR są widoczne w CEP.

A to ciekawe - bo właściwie oprócz Gazu to ja nic nie widzę - przed RODO - te dane były

Kiedyś nie tak dawno znajomy Policjant wrzucił mój pojazd do CEP - gaz był widoczny ale Hak już nie

Więc - albo pracujemy na różnych Cepikach - albo w tym CEP jest taki bu.....l

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu WK widać w CEP absolutnie wszystkie adnotacje. Podejrzewam, że policja też powinna je widzieć, bo inaczej w jaki sposób miałaby dokonywać kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, IVVO napisał:

że trzeba "szeryfować" przy braku danych z CEP

 

Nie trzeba - trzeba robić swoje zgodnie z przepisami i nie być nadgorliwym.

 

10 minut temu, sojer1disco napisał:

opowiadała że jak wpiszemy UD - brak światła to oni tego przy kontroli nie widzą

 

A WK widzi UD. Coś słaby ten dostęp policja ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych załączników pojąć nie umiem. Przecież niżej cała litania jest od dowodów, kart pojazdu, poprzez nalepki na szybę, aż po znaki legalizacyjne, kończąc na dopalaczu gdzieś pod koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

Nic z tych załączników pojąć nie umiem

To znajdź tam adnotację "Hak" ? - przed RODO w adnotacjach tych ze scrinu był GAZ, HAK i inne wpisy urzędowe - teraz "ćma" 

1 godzinę temu, michal_k napisał:

Podejrzewam, że policja też powinna je widzieć, bo inaczej w jaki sposób miałaby dokonywać kontroli

Tak kontroluję jak widzą w CEP - jeszcze nie miałem pojazdu zatrzymanego za brak adnotacji w DR "HAK" "gaz" - nie wspomnę o jakiś błędnych danych, wpisach - prędzej od ITD takie pokwitowania się trafiają 

Albo wychodzą z założenia że to "rutynowa kontrola" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, IVVO napisał:

Tak kontroluję jak widzą w CEP - jeszcze nie miałem pojazdu zatrzymanego za brak adnotacji w DR "HAK" "gaz"

 

To ich sprawa i nic nam do tego. Diagnosta jest od badań zgodnych z rozporządzeniem, WK od wpisywania adnotacji, a policja od kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IVVO napisał:

Tak kontroluję jak widzą w CEP

:nausea::omg:? a co Ciebie obchodzi co, kto i jak widzi w Cep-ie, Ty nie kontrolujesz, Ty wykonujesz BADANIA TECHNICZNE pojazdów, a to, że pracujemy na stacji KONTROLI pojazdów niczego nie zmienia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

może można mówić że badanie techniczne to kontrola, ja wolę używać pojęcia "sprawdzenie" .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.