Skocz do zawartości

Awaria certyfikatu


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Rano było połączenie z cepikiem i po jakimś czasie coś się wysypało. W pracy był kolega i twierdzi że nic nie robił, a to samo się tak stało. W każdym bądź razie wyskakuje informacja jak na zdjęciu i nie ma połączenia. Mamy dwa certyfikaty SSL i na obydwóch to samo, także podejrzewam że to coś z VPN-em jest nie tak. Jest ktoś w stanie pomóc i doradzić co zrobić i jak sprawdzić co się stało.

IMG_20191114_151042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Demart napisał:

Certyfikaty są ważne.

OK. Ja obstawiam aktualizację systemu Windows, która " zaburza " nawiązanie połączenia i pracy przez ( kanał ) VPN.

Osobiście podejrzałbym datę ostatniej aktualizacji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leski66 napisał:

 Ja obstawiam aktualizację systemu Windows, która " zaburza " nawiązanie połączenia i pracy przez ( kanał ) VPN.

 

Czyli sugerujesz usunąć ostatnią aktualizację?
Tylko że rano połączenie było i zginęło po paru godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie jak usunięcie ( jak daty stare to nie ma co ruszać ) próbuję ustalić przyczynę " niesprawności CEPiK - owych " . :wink:

A program " wirusowy " lub " zapora czyli Firewall " nie aktualizowały się przypadkiem ?

 

Godzinę temu, Demart napisał:

Jutro zadzwonię na infolinię programu

Aby ominąć powiązania stacyjnego oprogramowania proponuje taki test ( program stacyjny musi być wyłączony ):

 

cepik.JPG.0d5459f0d54ade761c92be95a05be4a0.JPG

Jeżeli to nie zadziała to pozostało dzwonić na (po problem nie leży po stronie stacyjnego oprogramowania ):

- Help Desk COI

42 253 54 54

42 253 54 99

:wink:

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezary dzięki, jutro zobaczymy czy kolega @Demart przywróci/naprawi komunikację CEPiK - SKP i poznamy faktyczny problem - oczywiście jak się nim pochwali. :wink:

Na marginesie powiem, że w tamtym tygodniu musiałem w stacyjnym kompie,  niestety przywrócić zaporę systemową nad czym ubolewam,  bo korzystałem z innej ( po aktualizacji walczyła strasznie z VPN-em - i kurcze,  nie było można tego ominąć niestety )8/

Ps Dzisiaj na jez. Dadaj " moja ekipa wędkarska " - no koledzy po kiju powojowali na wodzie i dwie me-tró-wy zaliczyli, niestety ja w pracy.:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, leski66 napisał:

przywrócić zaporę systemową

zawsze (nie mylić z wszami :giggle:) używałem i używam zapory systemowej, do tego tylko antywirus (eset), żadnych kombajnów z wodotryskami,  a przede wszystkim nieplątanie się po podejrzanych stronach  i zero problemów.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie. Aktualizacji wczoraj nie było żadnych. Dam znać jak ogarnę.

Kolego duchu, a jaki masz program bo dzwonił przed chwilą kolega co robi na tym samym co ja i dzisiaj to samo mu się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dodzwonić. Przyczyna była faktycznie aktualizacja win7 z 13-stego. Operator wgrał mi VPN clienta i na tym się łączy. Mówił że pracują nad tym żeby uruchomić Cisco. Także jak ktoś ma ten problem to trzeba wgrać VPN cienta.

Jak by dali jakąś informację na stronie CEPA że jest taka sytuacja to by nie trzeba było szukać po omacku. No ale po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany jak wyżej.Z tym ze  u mnie aktualizacja z 15.11. Dzięki Demart za temat bo dalej bym błądził.

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten problem od zeszłego piątku, mam Windowsa 8.1. Wczoraj wgrali mi VPN Clienta i wszystko jest OK. Z tego co się dowiedziałem, problem dotyczy wszystkich wersji Windowsa oprócz 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chris7 napisał:

Z tego co się dowiedziałem, problem dotyczy wszystkich wersji Windowsa oprócz 10.

Na WIN 7 działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.