Skocz do zawartości

Winieta


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.botm.gov.pl/index.php?m=faq&i=pok_faq&nazwa=karty

 

zobacz tam, napewno cos dla siebie znajdziesz

 

myślę, że chodzi Ci nie o winiety lecz o opłate za korzystanie z dróg krajowych

 

dotyczy ona pojazdów >3,5 t i karty opłaty można zakupić np na poczcie lub stacjach benzynowych

 

wysokość uzależnina jest od pojazdu (DMC) oraz okresu na jaki wykupisz

 

jesli natomiast pytasz o winiety to odpowiedzi szukaj w podanym linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw pojazdów pow 3,5 t (np bus + laweta) wykorzystywany do przewozów zarobkowych powinien mieć opłaconą winietę i posiadać dodatkowo tacho.

 

[ Dodano: 24-02-2006, 10:56 ]

Przy przewozach prywatnych już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawa o transporcie drogowym

 

Art. 42. 1. Podmioty wykonujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przewóz drogowy zobowiązane są do uiszczania opłaty za przejazd pojazdu samochodowego po drogach krajowych, której maksymalna wysokość nie może być wyższa niż równowartość 800 euro rocznie, z wyłączeniem:

1) przedsiębiorców wykonujących transport drogowy taksówką;

2) pojazdów transportu kombinowanego;

3) pojazdów realizujących komunikację miejską;

4) zakładów pracy chronionej lub zakładów aktywności zawodowej, w przypadku wykonywania przewozów na potrzeby własne.

1a. Wyłączenie, o którym mowa w ust. 1, nie zwalnia z obowiązku uiszczania opłat za przejazd autostradą, o których mowa w przepisach o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym.

2. Stawki opłaty, o której mowa w ust. 1, uzależnione są od:

1) czasu przejazdu po drogach krajowych;

2) rodzaju pojazdu samochodowego;

3) dopuszczalnej masy całkowitej oraz emisji spalin pojazdu.

3. Opłata, o której mowa w ust. 1, może być w szczególności wnoszona w:

1) jednostce, o której mowa w art. 17 ust. 2;

2) granicznych urzędach celnych;

3) urzędach celnych wewnątrz kraju;

4) stacjach benzynowych, z zastrzeżeniem ust. 4;

5) polskich organizacjach zrzeszających przewoźników drogowych o zasięgu ogólnokrajowym, z zastrzeżeniem ust. 5.

 

ponieważ opłaty zależą od wielu czynników (czy jest sie przedsiebiocą, jaki pojazd itp..) najlepiej zwrócić się z zapytaniem do "egzekutorów" czyli do ITD

 

link http://gitd.home.pl/

 

lub zadzwonić do odpowiedniego inspektoratu

 

http://gitd.home.pl/kontakt.php?id=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
a czy auto do 3.5T ciągnący lawete dodatkowo musi placic winiete .bo nie ma tego nigdzie napisane

Niestety ale musi, i to czy jedziesz prywatnie z przyczepą kempingową czy wieziesz towar nikogo nie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co na bramkach "via toll" są zamontowane anteny satelitarne?

 

A kto powiedział, że to satelitarne? W ogóle pojęcie satelitarne jest trochę nie trafione. Są to odbiorcze ( a mogą być i nadawcze) anteny kierunkowe i mogą służyć do łączności również na ziemi. Oczywiście, ze względu na zakrzywienie powierzchni planety, w ograniczonym zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co mi taka łączność, komu to jest potrzebne i dlaczego?

 

Tobie po nic. A oni przesyłają sobie dane o przejeżdżających pojazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłają akta - dokładnie tak :) A potem, jak podpadniesz, to zesłanie.... Na Kamczatkę!! na Syberię!!! Albo.... aż boję się pisać.... PODLASIE!!! ;)

 

PS Czy to nie gdzieś w Twojej okolicy rozgrywa się akcja ESSENTIAL KILLING Skolimowskiego? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czekam na sprawozdanie z tej wyprawy bo to moje marzenie od zawsze żeby 2 tygodnie bujać sie koleją na koniec świata.Podobno w 1 stronę można wytrzymać a z powrotem większość wraca już samolotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem niedawno bloga z opisem takiej wyprawy i wcale nie jest az tak drogo . Trzeba dostać sie do Moskwy ,najtaniej autobusem rejsowym jakiejs taniej linii,a na miejscu trzeba powalczyć o bilet kolejowy za około 500$,tyle kosztuje bilet do wagonu bez przedziałów.Wagon z przedziałami przeważnie nie do załatwienia bez znajomości na miejscu ale podobno prawdziwa przygoda jest właśnie w tym wagonie otwartym bo przez cały czas wszyscy żyja jak jedna rodzina,gotuja,piją opowiadają itd. Pociąg zatrzymuje się na różnych stacjach po drodze gdzie można troche pozwiedzać,cos kupić,zjeść itd. Chciałem już dawno pojechać ale zawsze było szkoda kasy a teraz kasa jest ale żona się nie zgadza bo gdyby tak rzeczywiście pojechać w obie strony pociągiem to może to potrwać z 4 tygodnie ze zwiedzaniem itd a tyle wolności mi nie da ...... :D:D:D

 

takie coś znalazłem ceny w euro:

 

Moskwa-Irkuck

1 klasa-324E

2 klasa-217E

Pociag Nr 2 odjeżdża w dni nieparzyste o godz.21:22 i przyjeżdża w piatym dniu,

pociąg Nr 10 odjeżdża w nieparzyste dni o godz.23:25 i przyjeżdża piątego dnia

 

Irkuck-Moskwa

1 klasa-715 E

2 klasa-374 E

Pociąg odjeżdża w parzyste dni o godz.16:20,przyjeżdża czwartego dnia o 16:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.