Skocz do zawartości

Zaświadczenie po zmianach+ opis zmian


szymonp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  program Patronat, badanie po zmianach konstrukcyjnych przed pierwsza rejestracją. Zmiana przeznaczenia z ciężarowego na osobowy, z 2 miejsc na 5.
Podczas badania po zmianach konstrukcyjnych,  napierwszej stronie wybieram samochód ciężarowy jako rodzaj pojazdu, natomiast w opisie zmian powinien być jako osobowy. Po wybraniu na pierwszej stronie rodzaju, aby wejść w dokonanie zmian, muszę zapisać badanie, po czym w opisie zmian nie ma możliwości zmiany rodzaju na pojazd osobowy. Jak sobie z tym radzicie panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rodzaj pojazdu musi być już odpowiedni wpisany na pierwszej stronie. Program zasysa do zaświadczeń to co wpisane na pierwszej jest stronie. Wpisz  przy ZK odpowiedni rodzaj na początku i tyle, wkoncu masz już na stacji już auto osobowe nie ciężarowe.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem, do czasu aż WK się zaczął czepiać, nie chcą zarejestrować pojazdu, gdzie badanie jest dokonane w ten sposób. Oni twierdzą, że inne stacje sobie z tym radzą i na pierwszej stronie piszą ciężarowy, natomiast w opisie zmian osobowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz im jak kolega kiedyś. "Auto to nie Transformers i nie przeobraża się u mnie na stacji tylko przerobione już wjeżdża a ja takowe wpisuje". 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje na patronacie. W takiej sytuacji robię dwa badania:

1 ZK (w trybie awaryjnym bez CEP)

2 Okresowe przed I rej. (z Prerejstracją)

Następnie wprowadzam ZK z trybu awaryjnego do CEP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, szymonp napisał:

do czasu aż WK się zaczął czepiać, nie chcą zarejestrować pojazdu, gdzie badanie jest dokonane w ten sposób.

 

Powiedz im, że w Twoim przekonaniu poświadczanie nieprawdy oraz nakłanianie do poświadczenia nieprawdy to przestępstwo.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, też mi się wydaje że nie ma co się uginać, najgorsze że oni wciskają, że inne stacje też pracują na Patronacie i jakoś obchodzą to i tylko ja nie jestem w stanie sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze w tym wypadku nie chodzi o obchodzenie jakiejś rubryki a o fakt jaki pojazd zawitał na BT.

A ty (wedle WK) nie możesz sobie poradzić z poświadczeniem nieprawdy ( i dobrze). Poproś o potwierdzenie na piśmie ich stanowiska jeśli tłumaczenie nie pomoże.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, szymonp napisał:

inne stacje też pracują na Patronacie i jakoś obchodzą to

Ja też pracuję na Patronacie i nie obchodzę prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A czy nie jest bezpieczniej wykonywać ZK w zarejestrowanym już pojeżdzie ? Ja osobiście ZK auta niezarejestrowanego nie tykam, a jak juz bez blach tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, soraj napisał:

A czy nie jest bezpieczniej wykonywać ZK w zarejestrowanym już pojeżdzie ?

Jest bezpieczniej pod warunkiem, że zmian jeszcze nie wykonano, bo w przeciwnym wypadku to będzie to związane z poświadczeniem nieprawdy a to już wcale bezpieczne może nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, blakop napisał:

Przecież auto z zagranicy jest zarejestrowane w kraju pochodzenia.

Mogło tam zostać wyrejestrowane w momencie sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale formalnie było "uprzednio zarejestrowane", a o to w tym chodzi.

Przecież gdybyśmy takie "wyrejestrowanie" traktowali literalnie, to takiego pojazdu nie można by już zarejestrować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podepnę się do tematu, czy ktoś posiada oświadczenie producenta na zmianę ilości miejsc w pojeżdzie przy zmianie  z ciężarowego na osobowy z dołożeniem miejsc ?. Kwestia mocowań itp.

Poprosiłem klienta, a on na to to niech pan napisze jak to ma wyglądać , bo serwisy nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirek.g nikt jeszcze od producenta takiego zaświadczenia nie widział, a przynajmniej się nie ujawnił że widział albo ma takie,  gdzieś tu na forum pisał kolega o oświadczeniu z ASO Forda (chyba) ale to nie są dokumenty tożsame,, poszukaj bo już było kilkukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, cezary napisał:

oświadczeniu z ASO Forda (chyba) ale to nie są dokumenty tożsame

Mój WK też jest tego zdania. Ma być od producenta lub przedstawiciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o Fordzie. Dodam że  w środowisku panują różne opinie na temat tego skąd kwitek ma być i czy ten z ASO jest odpowiedni. Nawet dodam że Państwowe jednostki skłaniają się ku temu że "przedstawiciel" w postaci ASO nie musi być wcale skreślony jeśli chodzi o wydawanie takich opinii. Temat raczkuje póki co. Producenci nie wiedzą co napisać, jednostki uprawnione nie bardzo wiedza jak to badać, w końcu samo TDT nie bardzo kuma temat... Myślę że za jakiś czas pojawią się jakieś konkrety. Prosiłem nawet Panów z Warszawskiego żeby coś wykombinowali odnośnie tego ASO i producenta i przedstawili to na piśmie no ale póki co chyba sami chodzą z zawiązaną opaską na oczach bo lekka dezorientacja ale cytujr "nie wykluczone"

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 14:29, szymonp napisał:

oni wciskają, że inne stacje też pracują na Patronacie i jakoś obchodzą to i tylko ja nie jestem w stanie sobie poradzić.

To powiedz im, żeby poszli sobie do innej stacji tam gdzie sobie radzą, bo ty wpisałeś prawidłowo i nie widzisz potrzeby tego zmieniać. Albo poproś na piśmie o zmianę jak chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. To mój pierwszy wpis 😊

Mam takie pytanie. Chciałabym kupić auto Nissan Navara. Niestety auto to zarejestrowane jest w Polsce jako ciężarowe 😔 

Czy istnieje jakaś szansa (jaka?) aby móc je przerejstrować na auto osobowe? 🤔

Auto posiada 5 miejsc oraz komplet pasów bezpieczeństwa.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj takie i jeździj ciężarowym . Masz komplet miejsc, wiec ja bym się nie przejmował zbytnio. Możesz mieć ewentualnie dobry punkt zaczepienia do negocjacji ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.