Skocz do zawartości

Zaświadczenie po zmianach+ opis zmian


szymonp

Rekomendowane odpowiedzi

Widać że się przejmuję, bo ubezpieczenie wyższe i tanio kupione ,już dziś miałem takich telefonów z drugiego końca Polski.Kupuj kolego auto takie jakie chcesz kupic kupiłeś ciężarowe to lać paliwko i śmigaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Navara napisał:

 Czy istnieje jakaś szansa (jaka?) aby móc je przerejstrować na auto osobowe? 🤔

Auto posiada 5 miejsc oraz komplet pasów bezpieczeństwa.

 

Odpowiadam na zdanie pierwsze: Cała strona tematów o Navarach.

 

Odpowiadam na pytanie drugie: Auto na tyle ma pakę/skrzynię, więc?

A ustawowa definicja osobówki mówi:

40) samochód osobowy – pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą oraz ich bagażu;

 

A ustawowa definicja ciężarówki mówi:

42) samochód ciężarowy – pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków; określenie to obejmuje również samochód ciężarowo-osobowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków i osób w liczbie od 4 do 9 łącznie z kierowcą; 

 

No i teraz bądź tu mądry i spełnij kaprys. Kaprys popierany przez urząd skarbowy w dodatku. A nie ukrywam, że i po urzędowych rejestrach WK znalazłoby się z kilka Navar osobowych. :silent:

 

 No i jeszcze w kolejce do granicy za TIREM. No i jeszcze jak się ciężarową Navarą parkuje na chodniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Auto ma być zakupione przez pracodawcę a On nie chce się zgodzić na ciężarowy

18 minut temu, jarek1 napisał:

Widać że się przejmuję, bo ubezpieczenie wyższe i tanio kupione ,już dziś miałem takich telefonów z drugiego końca Polski.Kupuj kolego auto takie jakie chcesz kupic kupiłeś ciężarowe to lać paliwko i śmigaj.

Akurat ubezpieczenie i cena nie mają znaczenia (nie jest tanie auto). Bardziej chodzi o funkcjonalność. Auto ma być eksploatowane w terenie. Juz kilka innych nie dało rady. Znalazłam fajne ale u szefa ciężarowy nie przejdzie 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal_k napisał:

A do czego Ci potrzebne osobowe?

Aby móc zgłosić w pracy jako auto służbowe. Takie mamy w firmie wewnętrzne przepisy że musi być auto osobowe

1 godzinę temu, blakop napisał:

No to szukaj innego, bo z taką przeróbką będziesz miał problem.

Miała 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blakop napisał:

A są w ogóle navary osobowe?

Dzwonił sprzedający właśnie że to załatwi 🤷 mówił coś o miękkim dowodzie 🤔 dopytywał ponoć w WK i jest to możliwe.

Albo kręci jakiś wałek 😁😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Navara napisał:

Auto ma być eksploatowane w terenie

Navara w terenie 😀- to od razu lepiej zaopatrz sie w komplet wałów napędowych  a na pakę z dwie płyty Yumbo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, IVVO napisał:

Navara w terenie 😀- to od razu lepiej zaopatrz sie w komplet wałów napędowych  a na pakę z dwie płyty Yumbo 

Płyty mam na stanie 😂 a wymianę wałów napędowych już przerabiałam 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja popieram. Jest diagnosta skłonny to zrobić bo go ktoś namówił to niech robi. WK raczej łyknie, bo nie każdy pracownik WK musi kojarzyć co to za auto.

 

Uprzedzam tylko, że podczas kolejnych badań okresowych - np. za rok - kolejny diagnosta może to zakwestionować i wtedy żeby podbić zwykłe badanie znów trzeba się będzie dogadać z jakimś diagnostą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, blakop napisał:

A są w ogóle navary osobowe?

Dziewczyna w Navarze

To w ogóle nie idzie w parze 

😁

Zabrzmiało to seksistowsko 😎  jeśli mi się uda kupić to pójdzie 😁😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pick-up dla organów celnych zawsze był i jest osobowy. Ale klasyfikacja PCN nie ma nic wspólnego z klasyfikacją PoRD w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, blakop napisał:

klasyfikacja PCN nie ma nic wspólnego z klasyfikacją PoRD w tej kwestii.

Dla US każde auto posiadające cechy samochodu osobowego jest samochodem osobowym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.