Skocz do zawartości

Ustawienie świateł na SKP


Bartek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Słyszeliście dzisiaj tj. 21.11.2019 w teleekspresie, że na każdej stacji można za darmo ustawić światła?? Dzisiaj jest jakaś akcja policji sprawdzania świateł i właśnie taki komentarz podali w teleekspresie. To można ustawiać, czy nie?? Jak to w końcu jest... I to jeszcze zaznaczyli, że za darmo.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest akcja, ale sprawdzenia oświetlenia i nie non stop, tylko w sobotę 23-11, i było 16-11.

p.s. jeżeli śruby regulacyjne prawidłowo działają to i w razie potrzeby ustawię światła, innych napraw nie dokonuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też za free cały rok. Swoja drogą to powinni policjanci ustawiać światła na drodze , skoro ze względu na brak analizatorów i dymomierzy sprawdzają spaliny na " oko" to czemu nie światła.:hooray:

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie z komendy dzwonili i pytali czy będę brał udział w akcji ustawiania świateł. Dodam że u mnie akcja trwa całym rokiem bo jak mam czas to nigdy nikomu problemu nie robię jak ktoś chce światła sprawdzić, ewentualnie ustawić jak się da. A jak mam dobry dzień to nawet źle włożoną żarówkę poprawię ? (nawiasem mówiąc u mnie to częsty przypadek źle świecących świateł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 17:44, IVVO napisał:

mnie cały rok za free - nie trzeba żadnej akcji 

Na stanowisku kontroli pojazdów nie wolno wykonywać żadnych regulacji czy napraw pojazdów [oprócz ciśnienia w kołach] Dz.U.z 2015 r poz 776 mówi tylko o wykonywanych w stacjach kontroli pojazdów badaniach technicznych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - światełka to bezpieczeństwo na drodze - i za to ze reguluję włos z głowy by mi nie spadł jeśli ktoś miałby co do zastrzeżenia - 

54 minuty temu, wiesław napisał:

[oprócz ciśnienia w kołach]

A to jest gdzieś w przepisach - czy po prostu "tak się przyjęło"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wiesław napisał:

Na stanowisku kontroli pojazdów nie wolno wykonywać żadnych regulacji czy napraw pojazdów

 

To przedsiębiorca decyduje do czego wykorzystuje "halę" w czasie, kiedy nie jest wykonywane badanie. Swoboda działalności czy jakoś tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michal_k napisał:

To przedsiębiorca decyduje do czego wykorzystuje "halę" w czasie, kiedy nie jest wykonywane badanie.

No nie inaczej, ale jak w angażu stoi " goły diagnosta a nie mechanik-diagnosta " to jak się to ma np. do regulacji świateł, skoro obowiązki diagnosty są określone.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leski66 napisał:

to jak się to ma np. do regulacji świateł,

Ale mechanik jak sama nazwa wskazuje jest od naprawy a nie regulacji. Tu potrzebny jest regulator.?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leski66 napisał:

goły diagnosta

:nausea:, na stacji? jeżeli przystojny jak wymieniany  tu, co prawda w innym temacie Kolega z Kalendarza, to SKP ma obłożenie w klient(ki), że ho ho. :rolleyes:

p.s. były :P, to chyba wolno zażartować. :silent:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wiesław napisał:

Na stanowisku kontroli pojazdów nie wolno wykonywać żadnych regulacji czy napraw pojazdów 

Tak na serio , po "N" za ustawienie świateł , gdzie ma się taki klient udać na ich korektę? Wiadomo co kogo to obchodzi , ale....

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeździć na mopie, myć, sprzątać, malować, fakturować, odśnieżać, zbierać dane osobowe, wykonywać dziwne analizy/zestawienia, to i może światła regulować. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ustawiamy światła cały rok za free. Mnie samego drażni jak jadę w nocy i zostaje oślepiany przez źle ustawione światła. Dzięki temu możemy się przyczynić do poprawy komfortu jazdy w nocy. A mi osobiście korona z głowy nie spadnie jak raz na jakiś czas pomogę komuś za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że teraz to oślepianie, jest głównie spowodowane nieprawidłowym montażem żarówek. Producenci robią wszystko żeby nawet tak " prostą" czynność robić w serwisie. Oczywiście nie wszyscy . A kierowca walczy sam , świeci to świeci ,dumna fotka dla kolegów,że dał radę i w drogę  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zbych1916 napisał:

oślepianie, jest głównie spowodowane nieprawidłowym montażem żarówek

To główny powód.

Kolejny to lampy w wersji angielskiej.

Następny żarówki Led.

A sama niewłaściwa regulacja to góra kilkanaście procent pojazdów ale bezdyskusyjnie regulować warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zawsze sprawdzam ( a jak trzeba to reguluje) światła, aczkolwiek ostatnimi czasy mam problemy z ADAPTACYJNYMI światłami mijania.

Np. w nowej Insignii trzeba "wejść" w ustawienia pojazdu / oświetlenie/ i wyłączyć funkcję adaptacyjną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.