Skocz do zawartości

Badanie przed pierwszą rej. plus badanie powypadkowe na jednym zaświadczeniu i bez tablic rejestracyjnych


polnocskp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy zmieniło się coś w przepisach odnośnie wykonywania badań przed pierwszą rejestracją w kraju razem z badaniem powypadkowym na jednym zaświadczeniu i bez tablic rejestracyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polnocskp napisał:

badaniem powypadkowym na jednym zaświadczeniu i bez tablic rejestracyjnych?

Np.dobrym powodem do N jest brak tablic przy badaniu dodatkowym. 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmieniło się to, że przy badaniu dodatkowym muszą być tablice? Dobrze zrozumiałem? Od kiedy to się zmieniło, jakiś nr ustawy i data. Mogę poprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomorskim było tak, że wykonywało się okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju i jak klient miał na rachunku zakupu uszkodzony, po kolizji to i powypadkowe na jednym zaświadczeniu bez tablic rejestracyjnych. Wszystkie WK to przyjmowały i rejestrowały auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polnocskp, jeżeli jesteś diagnostą to znasz rozporządzenie zwane zakresem i tam :

§ 3
1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, 

jeżeli nie jesteś to dokładniej (Dz. U. z 2015r., poz. 776 z późn. zm.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, polnocskp napisał:

Wszystkie WK to przyjmowały i rejestrowały auta.

Nie wykluczone, że nadal tak jest ale z przepisów wynika co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, polnocskp napisał:

 Wszystkie WK to przyjmowały i rejestrowały auta.

 

A bądź uprzejmy wytłumaczyć dlaczego nie?  

Co ma do tego wszystkiego WK skoro na okienku leży zaświadczenie z pozytywnym wynikiem od pis... diagnostyka?

Jeden jedyny powód, z powodu którego urzędnik ds. rejestracji miałby cofnąć te papiery?

I drugi powód, to dlaczego urzędnik ds. rejestracji miałby te papiery zakablować nadzorowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony spojrzeć, tak przykładowo, bo człon pierwszy może być zmienny,  OBT + DBT, tzn. 98 + 94 + 1(2?) =  193 (194) zł. i to na pewno zostanie w kasie, a jak wykona  tylko OBT to kasiorka tylko za to, na DBT niekoniecznie musi wrócić, a zakres, cóż..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Paprock napisał:

PiS = Dobra Zmiana = Dobry Diagnostyk

No tak, bo wedle " ich " powiedzonek  ;-)

- cyt. "za czynienie dobra nie wsadzamy"  lub  "trzeba anulować, bo przegramy"8/

A tak na marginesie zawsze można powiedzieć, że cyt.: "Dzwonię do Banasia":evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Dla mnie jest to legislacyjne niedoróbstwo. Skoro bez tablic puścili 'porazpierwsze', to i dodatkowe powiązane z tym 'porazpierwszym' powinny być puszczona na takiej samej zasadzie. Nie wiem jak. Może przez podobny odnośnik, podobną gwiazdkę, że sprawdzenie nie dotyczy... i tak dalej. Ale jest jak jest i na władzę nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Mam IVECO jakieś dmc 3500, kwitów jeszcze nie widziałem, z Włoch. Autko ma wpisaną w kwitach ładowność 800kg, mase własną "podobno" 2700 gdzie patrząc na nie ja bym mu na oko ok 1500kg dał. I teraz tak, nie wiem czy są tablice, jeśli nie to :

1- WK po PC

2- Na wagę i później  ZK z poprawną masą własną

3 - OBT przed pierwszą

4- Do rejestracji.

Dobry tok ? Chce się upewnić. Jeśli jest podobny swieży temat do niech moderator podepnie tam. Z góry serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Z linkami jest podobny temat w dziele Urządzeń wykorzystywanych na SKP.

No tak jakoś się złożyło, że ktoś niefortunnie wbił się z problemem. Ale w linkach ścieżka rozpisana, zbieżna z tą, co Ty zakładasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rafi90 napisał:

IVECO jakieś dmc 3500, kwitów jeszcze nie widziałem, z Włoch. Autko ma wpisaną w kwitach ładowność 800kg, mase własną "podobno" 2700

Wszystko zależy od zabudowy. Ładowność w Daily na poziomie 800 kg jest całkiem prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, danielg539 napisał:

Wszystko zależy od zabudowy. Ładowność w Daily na poziomie 800 kg jest całkiem prawdopodobna.

Wiem wiem. Podejrzewałem że mogła być jakaś terma ale gość mówi że jest wpisana skrzynia w kwitach i tak tez auto wygląda . Będę miał kwit w ręce to powiem coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.