Skocz do zawartości

Badanie przed pierwszą rej. plus badanie powypadkowe na jednym zaświadczeniu i bez tablic rejestracyjnych


polnocskp

Rekomendowane odpowiedzi

Może warto przegonić go przez ścieżkę i porównać wskazania z tym co stoi we włoskim dowodzie pod tytułem 'massa a vuoto'.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiła zmiana frontu. Iveco poszło do oddania bo brak nr VIN (sprawdzili jak im zasugerowałem dopiero ?) i na to miejsce poszedł Ford Transit, wywrotka. Masy własnej brak- pole puste. Ładowność 850kg , DMC 3500 i tyle. Gość ma po sąsiedzku legalizowaną wagę więc go posłałem tam bo poszedłem na urlop. Jeśli się okaże że auto waży okolice 2500kg albo więcej to szkoda się babrać z ZK dla 100kg. Myślę że wtedy ustalenie danych na wniosek, masa z wagi i OBT. Bo chyba sama uwaga że masa własna ustalona na podstawie ważenia nie przejdzie ?

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak to poważone zostanie. Jeżeli na życzenie klienta wagowemu z pół tony masy własnej wcięło coby zwiększyć ładowność, no to może być ciężko. ;-)

A te plus minus sto kilogramów można jakoś wytłumaczyć biorąc pod uwagę składowe jakie wzięto przy ustalaniu masy własnej, w tym unijny ciężar szofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie takie głupie pytanie bo czytając ten post z ciekawości przewertowałem dzienniki ustaw i ustawę gdzie ogólnie pisze ze na dodatkowe badanie muszą być tablice rejestracyjne?

W dz.u. poz 776 par 3.1.4 pisze o tym ale nie ma wzmianki o tablicach. Pytam dlatego że jakbym znalazł się w takiej sytuacji w której klient przyjedzie na 1 rejestrację i będzie chciał od razu powypadkowe i odeśle klienta do WK a z stamtąd zaczną do mnie wydzwaniać (bo tak potrafią) co ja wymyślam na co się powołać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dobrze zakres badania dodatkowego (powypadkowego) z jakich punktów się składa, bo coś mi się zdaję, że łapie się stan tablic i identyfikacja.

Nic tam nie ma na wzór 'porazpierwszego' okresowego, że "sprawdzenie nie dotyczy badania, o którym mowa..." i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

§ 3
1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:
4)

skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu, jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0-10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia; w przypadku pojazdów, w których stwierdzono wyłącznie naruszenie wymagań ochrony środowiska, przeprowadza się tylko czynności określone w pkt 8 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia;

 

W załączniku nr 1

0. Identyfikacja pojazdu

0.1 Brak tablicy rejestracyjnej

a) Brak tablicy/tablic lub jej/ich mocowanie grozi odpadnięciem. - Usterka Istotna

 
Edytowane przez LukaszK
usunięto niepotrzebne odnośniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.