Skocz do zawartości

Propozycje zmian w systemie STACJA.SQL (2)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,


Z racji tego, że wiele spraw (mam wręcz wrażenie, że nieomal wszystkie) z poprzedniego tematu zostały zrealizowane - zakładam drugi temat, o identycznej nazwie.

Podobnie jak poprzednio - proszę wszystkie zainteresowane osoby o możliwie dokładne opisanie proponowanej zmiany lub wyszukanego błędu w
działaniu systemu, każdorazowo opisując wersję, na której pracujecie.


W miarę możliwości będziemy realizować Wasze postulaty, o czy będziemy się starać Was informować (znów - w miarę możliwości - niektóre bowiem rzeczy poprawimy ... i tyle). :)

 

Z góry bardzo dziękuję, to wielka pomoc dla nas :D

 

W temacie nie dyskutujemy z zasadnością proponowanych zmian, oszczędzając sobie także mało taktownych wycieczek personalnych pod adresem moim czy mojej firmy (istnieją takie osoby, istnieją - jak wszędzie).

Rzeczy kontrowersyjnych lub niepopularnych nie zrealizujemy, niestety.
Od czasu do czasu możecie spodziewać się komentarzy z mojej strony, tak samo jak i kasowania postów, które zostały zrealizowane lub są w trakcie realizacji ...

+++
 

W trakcie realizacji lub przygotowane do realizacji (stan na dzień dzisiejszy) - o nich zatem nie piszemy w tym temacie:
- zmiany dostępu do systemu CEP (sprawy techniczne, dużego kalibru - wejdą w życie w okolicach 9 - 13 XII br.)
- zmiana stanu prawnego dla SKP (ustawa antylicznikowa) - od 1 I 2020 r.
- zapamiętywanie wyglądu grida/gridów (przeglądanie BTP?FV/innych okien)

 

+++
Zgłoszone przez forumowiczów, skierowane do realizacji:

- LAMTHELAW / [2050] wysyłka dokumentów sprzedaży emailem

- IVVO / [2051] - usunięcie błędu pokrywających się okien (dodanie marki pojazdu na podstawie danych z CEP)

- WOLF / [2052] - automatycznie kopiowanie adnotacji urzędowych na podstawie znaczników z okna Dane Pojazdu (i/lub CEP)

- LAMTHELAW /  [2053] - modyfikacja procedury autouzupełnania dokumentu sprzedaży o powiązanie pomiędzy zmianami konstrukcyjnymi i pozycją cennika B607

- QNICK / [2054] - zapamiętywanie wyglądu okien / kolumn / grida do czasu resetu przez użytkownika


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 14:11, Norbert Jezierski napisał:

możecie spodziewać się (...) kasowania postów,

 

Gdyby ktoś się dziwił, gdzie jego post z tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z opisanych pozycji trafiła już na listę rzeczy do realizacji, po prostu :-)
O niektórych rzeczach wiedziałem, o innych nie.

Czekam na kolejne wpisy - mam wielką nadzieję zajmować się nimi na bieżąco :D
(cóż - próbować trzeba, aczkolwiek zapewne będę zmuszony do "małej" reorganizacji mojego dnia pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę o:

1. Usunięcie z głównego okna programu rubryki z rokiem produkcji i przeniesienie go do załącznika DIP, gdyż tylko tam jest ta rubryka potrzebna. Całkowitym nonsensem jest automatyczne wypełnianie rubryki "rok produkcji" w oparciu o datę rejestracji! Program nieuważnych diagnostów wprowadza w błąd samodzielnie określając rok produkcji.

2. Poproszę o wprowadzenie zakładki z homologacjami tak aby bez trybu badania można było wpisać numer homo i uzyskać dostęp do danych pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, danielg539 napisał:

1. Usunięcie z głównego okna programu rubryki z rokiem produkcji i przeniesienie go do załącznika DIP, gdyż tylko tam jest ta rubryka potrzebna. Całkowitym nonsensem jest automatyczne wypełnianie rubryki "rok produkcji" w oparciu o datę rejestracji! Program nieuważnych diagnostów wprowadza w błąd samodzielnie określając rok produkcji.

Hmmm, i tak, i nie. Mamy datę pierwszej rejestracji w PL i za granicą obok siebie, mamy i pole rok produkcji - w moim odczuciu to logiczne podejście do sprawy. Nie chcesz - nie wypełniasz - i tyle - wszak od razu wiadomo, że startujesz do DIP'a (co zresztą wynika z wybranego rodzaju badania).

 

Ok, rok produkcji jako automat damy jako opcję w stałych systemowych. Albo - damy ptaszka lub przycisk - kopiuj rocznik. Przemyślę to jeszcze.
 

 

19 minut temu, danielg539 napisał:

2. Poproszę o wprowadzenie zakładki z homologacjami tak aby bez trybu badania można było wpisać numer homo i uzyskać dostęp do danych pojazdu.

To już mieliśmy w planach, przyklepuję więc tylko proforma mówiąc: tak, oczywiście :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Norbert Jezierski napisał:

mamy i pole rok produkcji - w moim odczuciu to logiczne

I tak i nie, gdyż rok produkcji nie jest daną wymaganą do zamieszczenia w rejestrze badań a formalnie występuje on tylko w DIP-ie i moim zdaniem tam jego miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzimy w dywagacje akademickie - a to ani miejsce, ani pora, ani nikomu niepotrzebne.
Coś z tym zrobię w każdym razie, spoko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dokumentu ADR dodać możliwość dodania kategorii pojazd N, O bez konieczności powrotu do okna z danymi pojazdu. Po prostu  się zapomni i trzeba opuszczać nieraz już cały przygotowany dokument i po uzupełnieniu odnowa ta sama robota

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaświadczeniu "BUS -100" jest rubryka "Termin następnego badania okresowego" , od jakiegoś czasu wyskakuje tam "xxxx" . Nawet w zaświadczeniach starszych co był w tej rubryce termin badania okresowego teraz są "xxxx".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ułatwienie - dodać Poczekalnie do faktur - dotyczy to wykonywanie podrząd dwóch / trzech  jednostek sprzętu dla tego samego nabywcy - oczywiście można zostawić daną jednostkę "bez zapisu" i przy ostatnim wrzucić wszystko na jedną fakturę - ale trzeba to robić "z palca" na piechotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, IVVO napisał:

Jeszcze jedno ułatwienie - dodać Poczekalnie do faktur - dotyczy to wykonywanie podrząd dwóch / trzech  jednostek sprzętu dla tego samego nabywcy - oczywiście można zostawić daną jednostkę "bez zapisu" i przy ostatnim wrzucić wszystko na jedną fakturę - ale trzeba to robić "z palca" na piechotę

 

To już nieco grubszy temat - nie obiecuję zrobić tego "od ręki". Ale przyjmuję argumentację jako zasadną. Z małymi zastrzeżeniami programistycznymi rzecz jasna (ale - te pozostawię w swojej głowie).

Pytanie tylko - ile osób z tego skorzysta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
1 godzinę temu, IVVO napisał:

Witam - dodać zapytanie o NIP w związku z nowymi warunkami wystawiania faktur - wydruk NIP na paragonie w drukarce fiskalnej.

Jak zaznaczysz sprzedaż imienna to masz możliwość wpisania NIP tylko nie wiem czy się to drukuje na paragonie z kasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qnick napisał:

Jak zaznaczysz sprzedaż imienna to masz możliwość wpisania NIP

Tu chodzi o "niezdecydowanych" którzy nie wiedzą czy f-ra będzie potrzebna czy nie - a obecnie jeśli na paragonie nie będzie NIP to f-ury nie można wystawić - przy imiennej nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

Tu chodzi o "niezdecydowanych" którzy nie wiedzą czy f-ra będzie potrzebna czy nie - a obecnie jeśli na paragonie nie będzie NIP to f-ury nie można wystawić

No jak zrobisz paragon i zaznaczysz sprzedaż imienną to wpiszesz NIP wówczas chyba będzie na paragonie (nie wiem nie sprawdzałem tego) więc i fakturę do tego będziesz mógł wystawić w razie czego. Tak mi się wydaje zaznaczam :) bo nie robiłem jeszcze tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - od dłuższego już czasu dbamy o to, aby NIP odbiorcy (kontrahenta) drukował się na każdym paragonie, którego protokół to przewiduje.
Fakt - na paragonie trzeba obsłużyć sprzedaż imienną, przynajmniej w odniesieniu do NIP-u.

(domyślnie włączone od ostatniej wersji: Stałe Systemowe / Stacja / Dokumenty płatności i magazynowe / Udostępnić wybór kontrahenta dla paragonu (paragon imienny, NIP)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o to aby można wydrukować na drukarce fiskalnej NIP bez przypisania do konkretnej osoby - często kierowcy nie wiedzą czy szef będzie chciał fakturę i w takim wypadku "przyszłościowe" wydanie f-ry  jest nie możliwe bez NIP na paragonie 

Tak "profilaktycznie" 

Paragon z NIP będzie mógł być wykorzystany ale niekoniecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A z tym, to od dawna było coś nie tak. W przypadku "porazpierwzego" nie wpisywałem [typu]  do zaświadczenia ani do DiP-u. Tym bardziej nie wypełniałem wariantu i wersji w DiP-ie.

Zawsze do uwag typ, wariant i wersję wpisywałem, żeby uniknąć podobnych zonków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z tego co gdzieś tu słyszałem to będzie opcja zwrotu DR ale  w przyszłości. Widać programy są już na to przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrc69 napisał:

Nie krocz tą drogą.

Kolego - po tygodniu urlopu jest to dla mnie zaskoczeniem - dlatego pytam - czy jest do tego podstawa prawna - czy działanie "na przyszłość" 

Moje stanowisko w tym zakresie jest znane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, IVVO napisał:

czy działanie "na przyszłość" 

Jak się naciśnie na tą opcję to pisze że opcja w przygotowaniu i czeka na zmiane przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.