Skocz do zawartości

Propozycje zmian w systemie STACJA.SQL (2)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ja poproszę w oknie trwającego badania dodanie kafelka "Drogomierz - oświadczenie" w którym dane pojazdu badanego będą się same uzupełniać wraz z danymi klienta lub będziemy mogli je sami uzupełnić po czym wydrukować i dać klientowi do podpisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis "pomocniczy" pozycji cennika - ciężarowy do / i powyżej 16t - taki sam - zauważył to zmiennik

Edytowane przez IVVO
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 13:04, evocatum napisał:

Z poziomu okna badania, dodanie kafelka do wpisania numeru telefonu z powiadomieniem sms, zamiast po zakończeniu badania?

Dzięki serdecznie- to dopiero jest współpraca !!!!!!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prośba o zrobienie skrótu na dolnym pasku z rejestru faktur do rejestru badań. Zaznaczam numer faktury który mnie interesuje a na dole taki skrót by się przydał żeby przejść bezpośrednio do rejestru badań i badania do którego ta faktura się tyczy :)  Może się da coś takiego ogarnąć :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Qnick napisał:

Prośba o zrobienie skrótu na dolnym pasku z rejestru faktur do rejestru badań. Zaznaczam numer faktury który mnie interesuje a na dole taki skrót by się przydał żeby przejść bezpośrednio do rejestru badań i badania do którego ta faktura się tyczy :)  Może się da coś takiego ogarnąć :)  

1. Co program ma zrobić w przypadku jeżeli wybrana faktura dotyczy kilki badań (faktura zbiorcza)? 
2. Być może lepiej wywołać podgląd BTP zamiast przejścia do rejestru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MAXIMUS napisał:

1. Co program ma zrobić w przypadku jeżeli wybrana faktura dotyczy kilki badań (faktura zbiorcza)?

Fakt o tym nie pomyślałem, może być problem z wykonaniem tego w programie 🤔

4 minuty temu, MAXIMUS napisał:

2. Być może lepiej wywołać podgląd BTP zamiast przejścia do rejestru?

Coś bliżej napiszesz ?

Mi chodzi o nakierowanie się z rejestru faktur na BT bezpośrednio żeby nie szukać,  tak że w tej chwili robię to tak że mam w rejestrze faktur jakąś fakturę muszę zapamiętać numer BT z  tej faktury wyjść z rejestru faktur wejść w rejestr BT i znaleźć to BT po numerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Qnick napisał:

Fakt o tym nie pomyślałem, może być problem z wykonaniem tego w programie 🤔

Coś bliżej napiszesz ?

Mi chodzi o nakierowanie się z rejestru faktur na BT bezpośrednio żeby nie szukać,  tak że w tej chwili robię to tak że mam w rejestrze faktur jakąś fakturę muszę zapamiętać numer BT z  tej faktury wyjść z rejestru faktur wejść w rejestr BT i znaleźć to BT po numerze.

Coś takiego: 
image.thumb.png.e0993a48d83cdcce7b9a551374b0affe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale też w drugą stronę - z podglądu płatności FV / główne okno/ jest teraz tylko "zamknij" - dołożyć "Idź do" 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga - przy usterkach jak by się dało dołożyć okna opisu najczęstszych opisów własnych - typu prawy, lewy, tył, przód prawy-lewy itd...a jeszcze lepiej jakby można tam dołożyć opisy własne 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module wystawiania faktur przydałaby się opcja podziału rodzaju płatności gotówka/karta/ przelew - np 200 zł w tym 100zł gotówka i 100 karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga,  byłoby miło gdyby okienko do wydruku zaświadczenia domyślnie było ustawione na wydruk oryginału/1 szt. Codzienne,  ręczne przestawianie "kółeczka" na właściwą pozycję jest nieco irytujące, gdyż w 90% wystarczy wydrukować 1 egzemplarz zaświadczenia.

Ewentualnie stworzyć dodatkową rubrykę w oknie BT "brak miejsca na wpis w DR" i po jej zaznaczaniu program mógłby z automatu drukuje 2 egzemplarze zaświadczenia i odpowiednią uwagą na zaświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga - przy NR telefonów powiadamiania - możliwość dodania okna ze stałymi powiadamianiami /firmowe/- bo jak na razie to na ścianie "Żółte karteczki"   komu przypomnieć o przeglądzie

Tak jak przypisuje faktury do klienta tak i nr telefonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna prośba która mnie naszła w związku z tym iż coraz więcej firm życzy sobie fakturę na e-mail.

Wszystko mi ładnie działa i mogę bezpośrednio wysłać z programu fakturkę mailem. Mogę też wpisać sobie na stałe w kartotece kontrahenta na jaki adres ma iść ale chodzi o to żeby dodatkowo można było wpisać na stałe adres Kopia (DW) bo czasem jest tak że firma chce tak żeby wysłać fakturę bezpośrednio do centrali i do lokalnego biura i adres Kopia(DW) trzeba zawsze ręcznie dopisać .

Dzięki za chęci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 12:01, Qnick napisał:

Jeszcze jedna prośba która mnie naszła w związku z tym iż coraz więcej firm życzy sobie fakturę na e-mail.

Wszystko mi ładnie działa i mogę bezpośrednio wysłać z programu fakturkę mailem. Mogę też wpisać sobie na stałe w kartotece kontrahenta na jaki adres ma iść ale chodzi o to żeby dodatkowo można było wpisać na stałe adres Kopia (DW) bo czasem jest tak że firma chce tak żeby wysłać fakturę bezpośrednio do centrali i do lokalnego biura i adres Kopia(DW) trzeba zawsze ręcznie dopisać .

Dzięki za chęci

Do realizacji :-)
 

W dniu 5.03.2021 o 13:23, IVVO napisał:

Jak się da to wyłączyć ten irytujący komunikat z CEP iż pojazd ma więcej niż 15 lat przy pierwszej

Z tym jest problem - to komunikat (ostrzegawczy) od CEP, a nie - nasz :-(
Wolałbym nie ingerować w takie komunikaty :-(
 

W dniu 4.03.2021 o 08:38, wolf napisał:

W module wystawiania faktur przydałaby się opcja podziału rodzaju płatności gotówka/karta/ przelew - np 200 zł w tym 100zł gotówka i 100 karta.

Z tym jest "mały" problem - nie przewidzieliśmy tego podczas tworzenia programu i teraz stosunkowo ciężko takie sprawy odkręcić. Ile macie takich sytuacji rocznie? Często się zdarzają?
 

W dniu 4.03.2021 o 09:04, Czolgista napisał:

Taka mała uwaga,  byłoby miło gdyby okienko do wydruku zaświadczenia domyślnie było ustawione na wydruk oryginału/1 szt. Codzienne,  ręczne przestawianie "kółeczka" na właściwą pozycję jest nieco irytujące, gdyż w 90% wystarczy wydrukować 1 egzemplarz zaświadczenia.

O ile się nie mylę - można będzie zrobić coś takiego, że jednokrotnie, po uruchomieniu programu trzeba będzie tak a opcję przeklikać, a później system sam będzie tego pilnować. Zobaczymy co da się zrobić.
Aleeeee - wiesz oczywiście o tym, że powinieneś wydrukować 2 egzemplarze? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Norbert Jezierski napisał:

Aleeeee - wiesz oczywiście o tym, że powinieneś wydrukować 2 egzemplarze?

Jak widać niewiedza jest błogosławieństwem :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Norbert Jezierski napisał:

powinieneś wydrukować 2 egzemplarze?

A może zapisane jako "pdf"*  wysłać przez "bluetooth" (lub inne "wi-fi") na telefon (lub inny odbiornik) do kierowcy :?: 

 

* -  bez możliwości edycji, coś jak wyciąg z konta bankowego w formie elektronicznej  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2021 o 08:58, r_kubis napisał:

Ja poproszę w oknie trwającego badania dodanie kafelka "Drogomierz - oświadczenie" w którym dane pojazdu badanego będą się same uzupełniać wraz z danymi klienta lub będziemy mogli je sami uzupełnić po czym wydrukować i dać klientowi do podpisania.

Widzisz - ja do tego nastawiony jestem sceptycznie.
Dlaczego? Pomylisz się gdziekolwiek / w czymkolwiek - cała odpowiedzialność spadnie na Ciebie (przynajmniej w myśl logiki klienta SKP). Oświadczenie Klienta to oświadczenie Klienta, a nie - Twoje, podpisane przez niego.

Niech wypowiedzą się inni, poczekajmy na głosy innych użytkowników systemu ...

W dniu 29.11.2019 o 08:21, IVVO napisał:

Jeszcze jedno ułatwienie - dodać Poczekalnie do faktur - dotyczy to wykonywanie podrząd dwóch / trzech  jednostek sprzętu dla tego samego nabywcy - oczywiście można zostawić daną jednostkę "bez zapisu" i przy ostatnim wrzucić wszystko na jedną fakturę - ale trzeba to robić "z palca" na piechotę

W jednej z ostatnich wersji jest dokument WZ i Faktura do dokumentu WZ - w najbliższej wersji szlifujemy ją jeszcze :-)
Testuj, to powinno załatwić sprawę bez poczekalni dla faktur ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 9.03.2021 o 17:18, Norbert Jezierski napisał:

Aleeeee - wiesz oczywiście o tym, że powinieneś wydrukować 2 egzemplarze? ;-)

A dlaczego drukować dwa, czyżby wycięto za dużo drzew ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga - system "zamula" jeśli mam pojazd w poczekalni / np ciągnik + 2 przyczepy/ - przy pierwszym egzemplarzu spoko - drugi - tak sobie ale trzeci to porażka - może coś z a logarytmem poczekalni pomieszać / win 10pro + 256 SSD + 8GB ram/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, IVVO napisał:

system "zamula"

Przyznasz - to dość szerokie spostrzeżenie 😛
Ok, nie mówię że nie popełniamy błędów - popełniamy - ale muszę wiedzieć coś więcej. Na razie nie doszły do mnie żadne inne zgłoszenia
dotyczące tego problemu ... Obstawiam też coś u Ciebie - ale co? :-(

Zadzwonisz do nas jutro/pojutrze/za kilka dni tak, abyśmy mogli wejść chwilę na zdalny?
Dasz radę tak posterować telefonem, abyśmy mogli coś takiego zaobserwować? Byłoby fajnie ...

Powołaj się proszę na ten post na forum i moją osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak,

ostatnio wpisywałem w okienku "organ wydający" "starosta nowosądecki", po wpisaniu "ą" wycinało cały tekst z linijki.

Druga rzecz, po ostatniej aktualizacji dodałem komentarz do usterki (ze słownika) i komentarz ten został powielony przy następnych usterkach, bez możliwości usunięcia z innych  usterek. Dopiero wyzerowanie usterek pomogło. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Czolgista napisał:

Więc tak,

ostatnio wpisywałem w okienku "organ wydający" "starosta nowosądecki", po wpisaniu "ą" wycinało cały tekst z linijki.

Druga rzecz, po ostatniej aktualizacji dodałem komentarz do usterki (ze słownika) i komentarz ten został powielony przy następnych usterkach, bez możliwości usunięcia z innych  usterek. Dopiero wyzerowanie usterek pomogło. 

Dziękuję za zgłoszenie. 

Namierzono, poprawiono. Zmiany będą w następnej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolejny babolek. Wrzuciłem badanie do poczekalni, wróciłem do niego i w po zapisaniu w rejestrze mam "ptaszka" przy UDT/TDT. Pojazd absolutnie bez dozorowy. W zakładce "dane pojazdu" brak zaznaczonej pozycji UDT/TDT, w zakładce UDT/TDT (w oknie badania) także brak jakiejkolwiek pozycji wypełnionej choćby spacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.