Skocz do zawartości

Propozycje zmian w systemie STACJA.SQL (2)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się czy możliwa jest opcja kopiowania danych z ostatniego badania dotyczącego informacji o tachografie tak jak ma to miejsce z urządzeniami TDT/UDT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prosił aby dane dodane do poczekalni tam zostawały, czyli np. wypełniłem połowę DIP i muszę przerwać na chwilę badanie, to po powrocie do tego badania chciał bym móc kontynuować DIP a nie zaczynać od nowa bo obecnie dane się kasują. Ksują się też dane przebiegu pojazdu pomimo, że wcześniej był on już wpisany.

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2021 o 19:23, Czolgista napisał:

Chyba kolejny babolek. Wrzuciłem badanie do poczekalni, wróciłem do niego i w po zapisaniu w rejestrze mam "ptaszka" przy UDT/TDT. Pojazd absolutnie bez dozorowy. W zakładce "dane pojazdu" brak zaznaczonej pozycji UDT/TDT, w zakładce UDT/TDT (w oknie badania) także brak jakiejkolwiek pozycji wypełnionej choćby spacjami.

Ciekawy przypadek, dla analizy potrzebowalibyśmy bazę i przekazanie jakiego BTP / pojazdu to dotyczy. Na testach nie stwierdzono wystąpienia takiej sytuacji.

15 godzin temu, BOY96 napisał:

Zastanawiałem się czy możliwa jest opcja kopiowania danych z ostatniego badania dotyczącego informacji o tachografie tak jak ma to miejsce z urządzeniami TDT/UDT?

Zostało to już zrealizowane w ostatniej wersji: 
 

Cytat

-------------------------------------------------------------
11.5.9 [29-03-2021]
-------------------------------------------------------------
[BTP]
- dodano automatyczne kopiowania danych tachografu z poprzedniego BTP, zaktualizowano kontrolę poprawności BTP w zakresie daty ważności tachografu (walidacja twarda) [2433]

 

14 godzin temu, danielg539 napisał:

Ja bym prosił aby dane dodane do poczekalni tam zostawały, czyli np. wypełniłem połowę DIP i muszę przerwać na chwilę badanie, to po powrocie do tego badania chciał bym móc kontynuować DIP a nie zaczynać od nowa bo obecnie dane się kasują. Ksują się też dane przebiegu pojazdu pomimo, że wcześniej był on już wpisany.

Prosimy o szczególny opis takiego scenariusza, na testach nie stwierdzono wystąpienia takiego zachowania. Dane w załącznikach również zapisują się do poczekalni, to samo dotyczy przebiegu pojazdu. Musisz opisać dokładnie w punktach co klikasz, w jakie okna / zakładki wchodzisz, jak zatwierdzasz dane załącznika itp. Lub nagrać filmik z takim zachowaniem. Można użyć do tego darmowego programu image.png.dc3882ccd237da77e9cfe433b570ebf9.png
lub telefonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MAXIMUS napisał:

Na testach nie stwierdzono wystąpienia takiej sytuacji.

Mogę podpowiedzieć tyle, że w tzw. międzyczasie (gdy BT rzeczonego pojazdu było w poczeklani) zrobiłem poprawkę pojazdu z zamontowanym LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

[UP]

Proponowałbym, aby wprowadzić w programie taką zmianę żeby badaniu przed I rej. program nie wpisywał automatycznie rocznika pojazdu na podstawie daty I rej. za granicą lub żeby wprowadzić go dopiero w oknie DIP.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program nie przekazuje rok produkcji do CEP 🤫 więc babol w świat nie poszedł ;)

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przekazuje, a DIP to niby skąd się rocznik pojawia. 

Już dawno o to Norberta prosiłem ale odpowiedź była NIE. Najwyraźniej "wsadzanie diagnosty na minę" poprzez automatyczne wypełnianie rubryk w programie jest OK.

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się: w załączniku DIP rocznik się pojawia, ale gadamy "o pójście w świat" czyli pre-rejestracji  pojazdu w CEP. Do CEP nie przekazujemy dane o roku produkcji. 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że pojazd został zarejestrowany z błędnym rokiem produkcji... 

Z resztą automatyczne wypełnianie rubryk w DIPie to też jest wesła historia. Klika razy zdarzyło mi się, że odznaczyłem "oblicz ładowność" wyszedłem z DIP wpisać coś w uwagach, wszedłem ponownie i ta-dam ładowność znów wpisana w rubrykach... Widać automatyzacja miała pracę ułatwiać, a wyszło jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam ochotę napisać - przyczepili się jak rzep ...
I jeszcze - załączniki same się nie wypełniają i nie podpisują, prawda? Takiej siły sprawczej nie mamy i mieć nie chcemy jako firma informatyczna :-) :-) :-)

"Milion pińcet" rzeczy jest wypełnianych automatycznie, a tu podnosi się larum na poziomie obrony Częstochowy przez Szwedami że (rzekomo) coś tam idzie / coś nie idzie / że milion lat temu ...

Pomocy pt. "kilka razy zdarzyło się" to ja nie potrzebuję - bo to żadne wspomożenie w czymkolwiek. Albo piszecie konkrety i o konkretach rozmawiamy, albo darujmy sobie takie wpisy o niczym ... :-(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są wpisy o niczym.

Norbert możesz sprawić, że rok produkcji nie będzie się automatycznie pojawiał po wpisaniu daty I rejestracji?

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kontekście - ze względu na całokształt - są "troszku nietrafione", tak to zakończę.

Mogę.
To zawsze wypadkowa ilości pracy / poniesionych kosztów / możliwości programistycznych / zasadności / chęci.
Kolejność dowolna.

Zerknę (zapewne na zasadzie ustawień w Stałych Systemowych). @MAXIMUS :-)

Ma być wymagany (walidacja twarda) czy tylko zalecany (walidacja miękka)?
Co zrobić w przypadku okresowego przed pierwszym (w tym tak naprawdę tkwi problem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz pochwalę Firmę Norcom.  Po ostatniej aktualizacji podoba mi się pogląd zdjęcia z licznikiem na głównej stronie BT :) . Nie wiem kto wpadł na taki pomysł ale dla mnie jest za...sty.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wrzutka do rozwoju programu :

Prośba o dodatnie do statystyki BTP [rodzaj pojazdu] możliwości podziału tej statystyki na diagnostów w okienku "proszę podać zakres" podobnie jak np. w zestawieniu sprzedaży VAT [szczegółowy] jest rozbicie na poszczególnych diagnostów. Jak się da to dzięki z góry :) :) :)

Edytowane przez Qnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po ostatniej aktualizacji programu podczas wykonywania OBT przed pierwszą rejestracją po wybraniu rodzaju pojazdu "przyczepa specjalna" nie mam możliwości wybrania przeznaczenia przyczepy (pole jest szare nie aktywne). Proszę o zweryfikowanie czy problem występuje tylko u mnie czy jest jakiś błąd w aktualizacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie do tego doszedłem. Te ''---" powinny wpisywać się z automatu jak dany rodzaj pojazdu nie ma podrodzaju.

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje w załączniku ADR usunąć możliwość wyboru opcji data/rok miesiąc - protokół ważny do dnia - TDT się czepia jak się zapoda rok/miesiąc - pisze tam wyraźnie i tego się trzymają - data- rok/miesiąc/dzień - niby to samo ale już wrócili dwa badania na poprawkę

Taka kosmetyka, ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 11:51, Qnick napisał:

Kolejna wrzutka do rozwoju programu :

Prośba o dodatnie do statystyki BTP [rodzaj pojazdu] możliwości podziału tej statystyki na diagnostów w okienku "proszę podać zakres" podobnie jak np. w zestawieniu sprzedaży VAT [szczegółowy] jest rozbicie na poszczególnych diagnostów. Jak się da to dzięki z góry :) :) :)

Będzie w v. 11.6.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, IVVO napisał:

Proponuje w załączniku ADR usunąć możliwość wyboru opcji data/rok miesiąc - protokół ważny do dnia - TDT się czepia jak się zapoda rok/miesiąc - pisze tam wyraźnie i tego się trzymają - data- rok/miesiąc/dzień - niby to samo ale już wrócili dwa badania na poprawkę

Taka kosmetyka, ale....

Mamy na to podstawę prawną czy wynika to wyłącznie z życia?

SKP są różne / oddziały TDT są różne - nie możemy robić czegoś co jest możliwe do zinterpretowania na różne sposoby.
Ale oczywiście może być tak, że - życie poszło do przodu, a program nadal ma (tu: niepotrzebnie) dwa warianty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest jasne że lipiec ma 31 dni - ale życzą sobie zgodnie z załącznikiem 31/07/2021 - wpis lipiec/2021 i 31/07/2021 jest równoważne ale badaczy nie brakuje / Wrocław/

Z Katowic też już miałem sygnały iż zwracają na to uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.