Skocz do zawartości

Propozycje zmian w systemie STACJA.SQL (2)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe by po wydrukowaniu faktury, okno paragonu fiskalnego przy zamykaniu zlecenia było nie aktywne , by przez pomyłkę nie drukować paragonu do faktury którą już wydrukowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2021 o 13:21, r_kubis napisał:

Dzisiaj zauważyłem w innym programie, iż dostaję informację o dokładnym powodzie zatrzymania elektronicznego dowodu rejestracyjnego wraz z numerem pokwitowania i jednostki która je wydała. Nie miałem w tym miesiącu nikogo na PP więc chciałbym zapytać czy program Stacje udostępnia nam te dane, lub czy trwają pracę aby te dane nam udostępnić?

Dziękuję bardzo za zgłoszenie. W następnej wersji program przekaże już wszystkie dane z CEP: 
image.thumb.png.5b83d43b96d0e62022a09fa8e3aa2986.png

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Po aktualizacji przy OBT-gaz, pojawia się przystosowany do zasilnia gazem, zamiast GAZ-LPG. Na marginesie nie zawsze to jest LPG, coraz częściej jest CNG i LNG.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wolf napisał:

Po aktualizacji przy OBT-gaz, pojawia się przystosowany do zasilnia gazem, zamiast GAZ-LPG. Na marginesie nie zawsze to jest LPG, coraz częściej jest CNG i LNG.

 

 

Napis "Pojazd przystosowany do zasilania gazem LPG" pojawi się jeżeli w załączniku TDT wybrano gaz płynny:
image.png.67307ba2d3f82b57a2328bae4146e790.png

Natomiast jeżeli wybrano gaz Ziemny program podstawi ten gaz który wybrałeś w paliwach pojazdu: 
image.png.b57aecc86f973a697e7e679cacbf51c8.png
Wtedy do uwagi będą wyglądać tak: 
image.png.69894f495f28a83712f4e5cf60dff601.png

Opcję automatycznego określenia rodzaju gazu można wyłączyć w Stałych systemowych:
image.thumb.png.84df2b091dc8cbbdbd1aaf3559c7d4f4.png

 

Edytowane przez MAXIMUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi dzisiaj instrukcja aktualizacji serwera MS-SQL v 12.041001 całe 16 stron niestety. Napisane jest że trwa to godzinę i musi się tym zająć informatyk. Trudno, mam jedynie pytanie: Czy jeżeli tego nie zrobię (brak czasu i obsługi informatyka) to czy mogę dalej działać spokojnie na programie SQL i czy jest jakiś czas na aktualizację serwera? Szkoda, że ta informacja nie wypływa z wiadomości o aktualizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nader podobny komunikat stacje otrzymały od nas we wrześniu 2020 r. - i większość z Was / z nich niczego z tym nie zrobiła.

Można się spodziewać, że w którymś momencie przestaniemy te produkty wspierać / serwisować. Kiedy?
Nie robi tego producent - to dlaczego mamy mamy "łatać po nim dziury" (co nie do końca jest prawdą, bo tego akurat robić nie umiemy)?
Wszelkie nieprawidłowości w oprogramowaniu  takich firm jak Microsoft w oczywisty sposób MOGĄ wpływać na nieprawidłowe działanie naszych aplikacji - stąd takie a nie nasze decyzje/ostrzeżenia ...

Macie trochę czasu - nie zrobimy tego z dnia na dzień i nie zrobimy tego w perfidny sposób.
Raczej może okazać się, że kiedy "coś Wam nie zadziała" my najpierw poprosimy o upgrade / wymianę systemu operacyjnego i/lub systemu baz danych, co - biorąc pod uwagę fakt, że awarie na ogół zdarzają się nagle - może Wam przysporzyć sporych "kłopotów logistycznych"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za rzeczową odpowiedź. Nie ukrywam, że największym utrudnieniem jest tu czas na wykonanie procedury aktualizacji. Ktoś musi to zrobić po godzinach pracy SKP. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 11:26, IVVO napisał:

z samą aktualizacją nie ma problemu - po aktualizacji dalej widzi starą wersję 

Nie każdy Windows widzi dostępne aktualizacje przez Windows Update. Microsoft zaleca pozostawić włączonym i  podłączonym do Internet komputer co najmniej na 8 godzin w nocy, wtedy aktualizacja może się ściągnąć automatycznie. 
Drugą metodą wymuszenia aktualizacji Windows jest przejście na stronę Microsoft: 
Aktualizacja systemu Windows 10
i (w zależności od zainstalowanej wersji Windows) wybór "Zaktualizuj teraz"
image.thumb.png.72c34c56ea30fae95ad824cc1a6e9543.png

po czym uruchomić programik 
Windows10Upgrade9252.exe
który dokona aktualizacji do najnowszej wersji Windows. 
UWAGA!!!
Przed rozpoczęciem aktualizacji zalecano mieć około 25-30 Gb wolnego miejsca na dysku C i przy możliwości wykonać kopie wszystkich danych. 
Przeprowadzenie aktualizacji Windows jest zalecana przez informatyka lub osobę z branży informatycznej. 


Szacowany czas pobrania i instalowania aktualizacji to od 2 do 3 godzin. 

Ja bezboleśnie uruchomiłem aktualizacje ze strony Microsoft a po 3 godzinach wróciłem i wszystko było już zaktualizowano bez żadnej mojej ingerencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximus - z Windows nie ma problemu - aktualizacja o której pisze dotyczy MS-SQL Expres do wersji 19 którą zaleca Norcom - obecnie mam 14 i 19 - muszę pokombinować jak podpiąć bazę z 14 norcomowskiej do 19 - musze pokombinować na jakiejś kopii systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, IVVO napisał:

Maximus - z Windows nie ma problemu - aktualizacja o której pisze dotyczy MS-SQL Expres do wersji 19 którą zaleca Norcom - obecnie mam 14 i 19 - muszę pokombinować jak podpiąć bazę z 14 norcomowskiej do 19 

Czy ta instrukcja nie była pomocnicza? 
Instrukcja aktualizacji MS-SQL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, aby uwzględnić możliwość aktualizacji [np. po zmianie adresu] danych kontrahenta z GUS. Na tą chwilę nie można tego zrobić, bynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wyłączyć skalowanie okien, tzn. po każdym odpaleniu programu powiększa mi okna do 125%, za każdym startem program nie zapamiętuje ostatnich ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pirat napisał:

Czy można wyłączyć skalowanie okien, tzn. po każdym odpaleniu programu powiększa mi okna do 125%, za każdym startem program nie zapamiętuje ostatnich ustawień.

Wejdź proszę w Administracja-Stałe Systemowe->Użytkownik -> Okna i wpisz wielkosc do jakiej chcesz żeby było okno skalowane. Opcja ta jest odrębna dla każdego użytkownika - kazdy może sobie sam ustawić jak mu wygodnie

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ŁukaszB napisał:

Wejdź proszę w Administracja-Stałe Systemowe->Użytkownik -> Okna i wpisz wielkosc do jakiej chcesz żeby było okno skalowane.

Dzięki za pomoc. Noszę co prawda okulary ale dodatkowe powiększenie to już przesada 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te ustawienia nie działają. Po ponownym odpaleniu programu znowu skaluje mi do 125% a kwadracik zaznaczony w ustawieniach jest odznaczony . Coś nie pamięta ustawień. 😪

22 minuty temu, adam1501 napisał:

Piracik co Ty tam wiesz o monitorach. @DARIO64 ma 65" i mówi, że musi okular zakładać... :icon_mrgreen:

Jak byś miał monitor oddalony od siebie ok 15 m to mniejszy nie zdaje egzaminu a i dna od słoika nie pomagają. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.