Skocz do zawartości

Propozycje zmian w systemie STACJA.SQL (2)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, pirat napisał:

Jak byś miał monitor oddalony od siebie ok 15 m

No to całkiem spora przestrzeń biurowa

 

No dobra, już więcej nie śmiecę

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, adam1501 napisał:

@DARIO64 ma 65"

 

17 minut temu, Mecher napisał:

ja mam tylko jedyne 50

Czyli "zez rozbieżny "

2 minuty temu, Mecher napisał:

No dobra, już więcej nie śmiecę

Zaraz posprzątam :516:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 15:49, MAXIMUS napisał:

Czy ta instrukcja nie była pomocnicza? 
Instrukcja aktualizacji MS-SQL

W czwartek robiłem przesiadkę SQL - takie praktyczne rady:

- przed przystąpieniem do pracy zrobić miejsce na dysku tak z 10GB

- Trochę to trwa tak że z 2-3 godzinki sobie zaklepać 

- w miarę szybki Internet wskazany bo trochę danych trzeba pościągać / instalator pobiera pakiety aktualizacyjne/

- odpalić sobie w tle instrukcję - działa kopiuj/wklej - nie trzeba wpisywać z palca

- Warto pamiętać gdzie jest zapisana kopia 

- instrukcja trochę nie aktualna ale naciskać "Dalej" i idzie / inny instalator niż w instrukcji ale może jest to związane z wersją Windowsa/ - mój 10PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy wszystko aktualne, ale jest jeden problem. Przy OBT pojazdu na gaz w momencie wypełnienia załącznika TDT/UDT na butlę LPG, program sam dopisuje w uwagach w poz.2. "Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom LPG" i nijak nigdzie nie można tego zmienić, a my tam wpisujemy po prostu GAZ LPG. Teraz jest to upierdliwe, bo trzeba za każdym razem wywalić tekst, który sam się tam wpisuje i dopiero wpisać swoje. Dodatkowo, wystarczy wrzucić badanie do poczekalni i robiąc korektę z poczekalni i tak wrzuci ten tekst ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TeDe napisał:

"...nijak nigdzie nie można tego zmienić..."

Administracja->stałe systemowe->wydruki->wydruk uwag->zaznacz: "blokada automatycznego dodawania wpisu o gazie...."

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam propozycje zmiany polegającą na dodaniu jeszcze jednego miejsca na rozmiar opon i nośność w dip-ie bo np ciągnik ma przednie mniejsze a tylne większe. I możliwość dopisania typu pojazdu ,,z palca ,, bo czasami opcja nie jest dostępna nawet po odznaczeniu pola ,, tylko zgodne z cep,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Proszę odsłonić zasłonięty przycisk  "do CEP" bo ciężko się wysyła badania do CEP kiedy pracowało się w trybie awaryjnym. Przycisk jest bardziej widoczny w trybie skalowania obrazu, a ja mam bez skalowania i go nie widać , schował się pod przyciskiem SKP_BTP.😉

image.jpeg

Edytowane przez pirat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poprawić automatyczne ustalenie daty następnego badania. Np. pojazd przyjechał na badanie po 4,5 lat od pierwszej rejestracji , system podpowiada na 0,5 roku , dopełnia do 5 lat .Nawet potrafi podpowiedzieć na jeden miesiąc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cdario napisał:

system podpowiada na 0,5 roku , dopełnia do 5 lat .Nawet potrafi podpowiedzieć na jeden miesiąc

Bo takie są przepisy a jak sam zauważyłeś to jest tylko podpowiedź, którą masz zweryfikować i poprawić wg własnego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 12:00, cdario napisał:

. Np. pojazd przyjechał na badanie po 4,5 lat od pierwszej rejestracji , system podpowiada na 0,5 roku ,

Bo taki tok postępowania wynika z przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mnie np. trochę irytuje, to że w rejestrze badań mamy "Wersje", w zakładce z homologacjami chce, żeby podać "Wariant"... natomiast jest to "TYP" pojazdu. Na zaświadczeniu drukuje dobrze, natomiast w programie jest to inaczej nazywane. Mamy Typ/Wariant/Wersję ;) to co się wyświetla w rejestrze, to co wpisujemy obok numeru homologacji i to co się drukuje na zaświadczeniu to TYP pojazdu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W Dokumencie identyfikacyjnym pojazdu na wydruku TYP pojazdu jest drukowany obok MODELU HANDLOWEGO zamiast niżej w pozycji przeznaczonej dla TYP/WARIANT/WERSJA. 

W miejscu dla TYP/WARIANT/WERSJA wpisywany jest tylko WARIANT i WERSJA.

Dla przykładu. Powinno być:

Citroen

Jumpy

V/F/AHKH-B2B01D

typ.jpg

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Po aktualizacji górny pasek który się pokazuje np po wciśnięciu Badania techniczne po naciśnięciu gdziekolwiek chowa się i jak ustawić żeby był otwarty cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BOY96 napisał:

Po aktualizacji górny pasek który się pokazuje np po wciśnięciu Badania techniczne po naciśnięciu gdziekolwiek chowa się i jak ustawić żeby był otwarty cały czas?

To nie jest wina aktualizacji, tylko niewłaściwe ustawienie skórek w programie (do wyboru w Administracja).
Na końcu paska znajduje się przycisk przypięcia: 

image.png.a9627fa5202809e479fd3a23aa0d9914.png

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MAXIMUS napisał:

tylko niewłaściwe ustawienie skórek

To jakie ma być żeby było widać tą pinezkę bo nie mogę znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij np na nowe jak jest ukryte i w prawym dolnym rogu paska górnego po jego wysunięciu - wyłączysz auto ukrywanie   

6 minut temu, BOY96 napisał:

To jakie ma być żeby było widać

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.