Skocz do zawartości

Propozycje zmian w systemie STACJA.SQL (2)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, adam1501 napisał:

Naprawdę tak ciężko zastosować się do obowiązującej klasyfikacji pojazdów???

Pytaj ministra, który w warunkach technicznych tworzy podrodzaje i przeznaczenia, których sam nie uwzględnił w klasyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michal_k napisał:

Pytaj ministra

Raczej te szanowne grono eksperckie tegoż ministra, które samo nie ma pojęcia co czyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adam1501 napisał:

Naprawdę tak ciężko zastosować się do obowiązującej klasyfikacji pojazdów??? ITS sam nie ma pojęcia co czyni a później wychodzą właśnie takie kwiatki.

To raczej pytanie do CEP a nie do programu :). Skoro był wymóg przy uruchomieniu CEP2.0, żeby dostosować się do słowników CEP to mamy taki efekt... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MAXIMUS napisał:

To raczej pytanie do CEP

To pytanie do ludzi którzy w ślepo patrzą w te słowniki a nie do producenta programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITS be, CEPIK be, słowniki be, programy be, nawet diagności be, a jeszcze Tusk jest be :rotfl: Coś mi się wydaje, że upał i niektórzy są źle usposobieni.:faint:

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Moja propozycja jest taka żeby nr tel do powiadomień były przypisane do nr vin, a nie do rejestracyjnego lub kontrahenta. Mamy sytuację gdzie zaczęły się mieszać nr tel klientów, u niektórych którzy kupili auto i nie zmienili nr rej, podajac swój nr telefonu przy badaniu, okazuje sie że w systemie zmieniło się też dla poprzedniego właściciela.

czyli: Kowalski miał audi, opla i fiata, sprzedał fiata, fiatem przyjechał Nowak i podał swój nr tel. Teraz u Kowalskiego w autach pojawił się nr tel Nowaka

Edytowane przez ddaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2023 o 10:36, ddaro napisał:

Moja propozycja jest taka żeby nr tel do powiadomień były przypisane do nr vin, a nie do rejestracyjnego lub kontrahenta. Mamy sytuację gdzie zaczęły się mieszać nr tel klientów, u niektórych którzy kupili auto i nie zmienili nr rej, podajac swój nr telefonu przy badaniu, okazuje sie że w systemie zmieniło się też dla poprzedniego właściciela.

czyli: Kowalski miał audi, opla i fiata, sprzedał fiata, fiatem przyjechał Nowak i podał swój nr tel. Teraz u Kowalskiego w autach pojawił się nr tel Nowaka

Owszem, jakiś czas temu program umożliwiał masową zmianę numerów dla konkretnego kontrahenta na oknie w którym podawany jest numer telefonu po BTP. Zmiana ta została wycofana właśnie ze względu na występujący powyższy scenariusz. Obecnie taka zmiana (jeśli konieczna) dostępna jest przez zakładkę Kartoteki->Kontrahenci. Użytkownik wykonujący taką masową zmianę jest poinformowany ilu pojazdów dotyczyć będzie ta zmiana i czy jest pewny.
Drugie miejsce gdzie można zmienić nr telefonu to zakładka zaplanowane wiadomości: 

image.thumb.png.c35cb423f70f91321ed63adda53c8a82.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się problem? może bardziej utrudniacz. Program za każdym razem pyta czy potwierdzam wystawienie np. paragonu na daną kwotę.

 

NO POTWIERDZAM BO WKLEPAŁEM HASŁO ŻEBY ZAPISAĆ TEN DOKUMENT.

Wybaczcie ale, mnie osobiście wqrwia dublowanie zabezpieczeń, da się to głupie okienko wyskakujące wyłączyć bo Qrwicy połączonej z nerwicą dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też tak przypomina, choć nie pracuje obecnie na tym programie.

Wychodzę z założenia że lepiej kilka razy zapytać, niż raz śpię...... i sie zastanawiać, co z tym fantem zrobić.

Nie powstał i nie powstanie program który wszystkim dogodzi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dorianoBDG napisał:

Pojawił się problem? może bardziej utrudniacz. Program za każdym razem pyta czy potwierdzam wystawienie np. paragonu na daną kwotę.

 

NO POTWIERDZAM BO WKLEPAŁEM HASŁO ŻEBY ZAPISAĆ TEN DOKUMENT.

Wybaczcie ale, mnie osobiście wqrwia dublowanie zabezpieczeń, da się to głupie okienko wyskakujące wyłączyć bo Qrwicy połączonej z nerwicą dostaje.

Zgadzam się, niepotrzebne jest to dodatkowe akceptowanie paragonu.

Przydałoby się automatyczne kopiowanie z poprzednich badań adnotacji - HAK, ponieważ najczęściej ten hak jest w pojeździe [łatwo zapomnieć go wpisać], a rzadko jest wykreślany, ale wtedy o tym się pamięta.

Może zmodyfikować też adnotacje zgodne z DR - typu GAZ-LPG, a nie przystosowany do zasilania gazem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.