Skocz do zawartości

Propozycje zmian w systemie STACJA.SQL (2)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o to aby diagnosta był zapamętywany na badaniu w poczekalni.

wpisujemy badanie zmieniamy diagnostę na BT i zapisujemy BT do poczekalni, po skończeniu badania wchodzimy w korektę BT do poczekalni a tam jako diagnosta jest osoba która jest zalogowana do programu i znów trzeba zmienić diagnostę na siebie a fajnie by było gdyby program pamiętał że już wcześniej zmieniliśmy na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli w czasie badania "przeskoczy" się płatność /czasami tak się zdarza/ po zakończeniu  badania płatność wychodzi jako "paragon imienny" a nie "zwykły paragon"  i miesza trochę w rozliczeniach  -wykazywany jest jako osobna pozycja w rozliczeniu i księgowość ma z tym problem  - nie ma tego problemu przy fakturze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno - po wczytaniu zdjęcia do systemu i "przypadkowym" kliknięciu w okno-   program proponuje zamknięcie badania bez zapisu - ja to opanowałem ale kolega już kilka razy wprowadzał ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką uwagę do rejestru badań, że część rubryk mogła by dać się bardziej zwęzić (np nr badania czy godzina) a wówczas wszystkie kluczowe dane były by widoczne na jednym ekranie bez potrzeby przewijania w bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może do "skalowanie " dodać opcję - 80% - dla mnie to bez różnicy - pracuje na 125% ale dla tych z lepszym wzrokiem - wskazane - albo pokombinować z rozdzielczością  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Proszę o zmianę w urządzeniach TDT/UDT.

W miejscu gdzie wpisujemy dane urządzeń takich jak podest ruchomy, urządzenie dla osób niepełnosprawnych czy żuraw itp. mamy miejsce na wpisania numeru decyzji czy protokołu. Jest to błędne ponieważ nie ma takiego numeru.

Proszę o zmianę z:

data wystawienia protokołu

numer protokołu

data decyzji

numer decyzji

na:

Wytwórca

typ urządzenia

numer ewidencyjny urządzenia

numer fabryczny urządzenia

data wystawienia decyzji

zezwolenie na eksploatacje do dnia

data wystawienia protokołu

termin następnego badania

 

Czy jednak ten numer po prawej stronie u góry jest numerem decyzji?

Jeśli tak to proszę o usunięcie posta.

Dokument_2021-10-23_080822.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 11:59, IVVO napisał:

To jeszcze jedno - po wczytaniu zdjęcia do systemu i "przypadkowym" kliknięciu w okno-   program proponuje zamknięcie badania bez zapisu - ja to opanowałem ale kolega już kilka razy wprowadzał ponownie

To proszę przekazać koledze, że to można wyłączyć w ustawieniach 😀
image.thumb.png.35c1ad427ac21bc1c525c200d2b4d187.png

W dniu 7.10.2021 o 12:22, danielg539 napisał:

Ja mam taką uwagę do rejestru badań, że część rubryk mogła by dać się bardziej zwęzić (np nr badania czy godzina) a wówczas wszystkie kluczowe dane były by widoczne na jednym ekranie bez potrzeby przewijania w bok.

Będzie zmieniono w nowej wersji 11.6.9.

W dniu 29.09.2021 o 12:26, wolf napisał:

Proszę, aby uwzględnić możliwość automatycznego przenoszenia z poprzedniego badania adnotacji GAZ, HAK.

Adnotacje są przenoszone. Jeżeli chodzi o "ptaszkach" w danych pojazdu, to przy następnym badaniu będą oni zaznaczone jak na poprzednim. Załącznik GAZ też będzie przekopiowany z poprzedniego BTP:
image.thumb.png.7384ad6a3702395d77a99eacf0c07789.png

Natomiast jeżeli chodzi o przenoszeniu UWAG:
image.thumb.png.396f8af779c8bbbc24e7cf0452a7f6dc.png
to z automatu program tego nie zrobi, ale można tym sterować ręcznie przed rozpoczęciem BTP. Dlatego trzeba włączyć opcję w Stałych systemowych: 
image.thumb.png.c49effb70af0ac699cd45a0d81ec5fa1.png
i na oknie historii można "ręcznie" skopiować uwagi z poprzednich badań:
image.thumb.png.67c379732e83b9aba5c45a52b0466482.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 07:54, r_kubis napisał:

Proszę o zmianę w urządzeniach TDT/UDT.

W miejscu gdzie wpisujemy dane urządzeń takich jak podest ruchomy, urządzenie dla osób niepełnosprawnych czy żuraw itp. mamy miejsce na wpisania numeru decyzji czy protokołu. Jest to błędne ponieważ nie ma takiego numeru.

Proszę o zmianę z:

data wystawienia protokołu

numer protokołu

data decyzji

numer decyzji

na:

Wytwórca

typ urządzenia

numer ewidencyjny urządzenia

numer fabryczny urządzenia

data wystawienia decyzji

zezwolenie na eksploatacje do dnia

data wystawienia protokołu

termin następnego badania

 

 · 14 pobrań

OK - ktoś z forumowiczów może się do tego dodatkowo odnieść? Taka zmiana wydaje się być zmianą na tyle znaczącą iż zastanawiam się dlaczego dopiero teraz wypłynęła?
Chciałbym, aby urządzenia poddozorowe miały uniwersalny załącznik = takie same pola.

A zatem - co zmienić / co poprawić aby było ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Norbert Jezierski napisał:

OK - ktoś z forumowiczów może się do tego dodatkowo odnieść?

W przypadku "wind" tak właśnie jest, że decyzja nie posiada numeru. Zawiera ona w zasadzie dwie dane techniczne: numer ewidencyjny i numer urządzenia. Proponuję zatem w przypadku wybranie windy z listy pojawiały się rubryki: nr urządzenia, nr ewidencyjny, data badania i data ważności dozoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, danielg539 napisał:

W przypadku "wind" tak właśnie jest

Pompy do betonu, kosze, żurawie, hds-y też, numeru nie spotkałem. A ogólnie przecież Jac  napisał

 

W dniu 23.10.2021 o 22:30, Jacdiag napisał:

UDT nie numeruje decyzji

są daty i numery ewidencyjne i fabryczne urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wpisuję tylko N........ - ewidencyjny - do jednej jak i drugiej pozycji 

Ale jak już o tym rozmawiamy to dodać OUM dla TAXI oraz dla blokady alkoholowej rubryczkę - wpisuję to w INNE ale jak już szeregujemy to może by warto. Ogólnie - załącznik jest na tyle uniwersalny iż nie wiem czy jest sens poprawiać - bo można tyko namieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to miałoby usprawnić pracę ale osobiście z palca formułkę cisnę. Mam na kompie dwie. Jedna dla TDT druga dla UDT i po prostu kopiuj -> wklej.

Brzmi to mniej więcej tak:

Do badania okazano/przedłożono protokół Transportowego Dozoru Technicznego numer 987654321 z dnia 01-01-2100 r. wraz z decyzją Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego numer 987654321 z dnia 01-01-2100 r. zezwalające na eksploatację zbiornika gazu o numerze fabrycznym 123123 zamontowanego w badanym pojeździe. Decyzja jest ważna do dnia: 01-01-2110 r.

Dla UDT podobnie i gitara gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności sprawy a w szczególności dla klientki/ta, pani urzędniczki/ka z okienka.

Wiem co posiada apka i ani myślę stosować. Wiem też, że zasoby apki można pozmieniać, ale… śniętości nie śmiem zmieniać.

Ale o apce tam jest temat i tam opiszę babole jakie popełniam: -> https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/16895-apka-co/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj zauważyłem w innym programie, iż dostaję informację o dokładnym powodzie zatrzymania elektronicznego dowodu rejestracyjnego wraz z numerem pokwitowania i jednostki która je wydała. Nie miałem w tym miesiącu nikogo na PP więc chciałbym zapytać czy program Stacje udostępnia nam te dane, lub czy trwają pracę aby te dane nam udostępnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.