Skocz do zawartości

Dwa numery VIN


JacquesP

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież Ministerstwo już kilka razy odmówiło odstępstwa na Vin za szybą bo jest on naniesiony przez producenta zgodnie z oddzielnymi przepisami ( obowiązującymi w USA).

Jutro wrzucę odmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JacquesP napisał:

Po konsultacjach z WK

Szkoda, że te konsultacje nie zakończyły się przed OBT ( jak jeszcze nie było wyniku co do rzeczowego BT ).

Jeszcze raz się podpytam, bo " ni w ząb nie pojmuję " :

- jaką usterkę chcesz teraz wpisać ?

- o jakie odstępstwo od warunków technicznych ma wnioskować klient ?

 

Skoro :

W dniu 29.11.2019 o 07:57, JacquesP napisał:

(...) VIN publiczny na podszybiu i na tabliczce znamionowej jest następujący: SAJGX2049XC035865 Na pozwoleniu czasowym jest ten z tabliczki.

I w Twoim zaświadczeniu :

11 godzin temu, JacquesP napisał:

VIN pozostaje z podszybia i TZ.

8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmowy z WK dowiedziałem się, że według polskiego prawa nie może być 2 numerów VIN, zapytałem również jaki rodzaj usterki mam umieścić - odpowiedź: 0.2 c).

2 godziny temu, wojteczek napisał:

Coś mi się wydaje że kolega Jacques narobił zamieszania, albo o czymś nie wiemy.

Bardzo ciekawy jestem Twojego trybu działania, aby nie było zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JacquesP napisał:

mam umieścić - odpowiedź: 0.2 c)

No ale stan faktyczny ( cechy identyfikacyjnej ) w zgodzie nawet i z PC jest. 8/

A ten drugi Vin jest w zapisany w Certificate of  Title ?

A o jakie odstępstwo klient ma wnioskować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym z przekazanych mi dokumentów nie ma info o drugim VIN (bagażnik prawa strona).

Jeśli mowa o odstępstwie to mogę się jedynie domyślać, że chodzi o adnotację w DR o drugim numerze VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JacquesP napisał:

W żadnym z przekazanych mi dokumentów nie ma info o drugim VIN

To w sumie niepotrzebnie " ujrzał on światło dzienne " :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JacquesP napisał:

jestem Twojego trybu działania

Wszystko w temacie jest napisane. Za obowiązujący i właściwy przyjmuję ten z ameryki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pojazdu marki Jaguar wyprodukowanym na rynek amerykański,pojazd posiada celowo 2 różne numery VIN różniące się kilkoma środkowymi pozycjami.Zgodnie z pisemną opinią producenta wymienione 2 numery VIN dotyczą tego samego pojazdu.do rejestru badań i zaświadczenia należy wpisać VIN znajdujący[wybity] się na nadwoziu,który obowiązuje na rynku europejskim.w uwagach do  zaświadczenia wpisać drugi numer VIN obowiązujący na rynku amerykańskim ,[podszybie ,TZ.]

pismo WUK Bydgoszcz ,załącznik -stanowisko JAGUAR z 2014.10.20 . Jeszcze jedno ,gdy w dowodzie naszym będzie wpisany nr. amerykański to podczas badania okresowego ,gdy zachodzi potrzeba wymiany dowodu ,to należy wpisać VIN z nadwozia i w uwagach to opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wiesław napisał:

(...)my jako SKP dostaliśmy tylko INFORMACJE JAK ROBIĆ

Powiem prawdę, że teraz to ja nic z tego w ogóle nie rozumiem.

W/g opisu przez zakładającego temat o tym ( nabitym VIN ) nie ma nawet wzmianki w ZDR i PC wydane na ten pojazd ma przypisany numer VIN z TZ i ( podszybia ) - czyli zgodny z ZDR. 8/

Czy można by choć w paru zdaniach( punktach ) napisać " od deski do deski " jak podejść do porazpierwszego badania w tym przypadku, żeby przysłowiowy " wilk był syty, a owca cała ".

Dziękuję. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak w takim układzie WK Bydgoszcz podejdzie do tematu niezgodności TZ z VIN na nadwoziu. Czyżby fundowali TZZ? I jak się ma stanowisko WK i Jaguara do pisma ministerstwa odnośnie uznawania cech nadanych na podstawie przepisów amerykańskich?

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wiesław napisał:

JAGUAR

Ile dokumentów wystawili do rejestracji?Dwa?

Czy w jednym dokumencie dwa VIN-y?

Edytowane przez DARIO64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam po co to całe zamieszanie.

 

Przyjeżdża ktoś na badanie, daje mi dokument potwierdzający rejestracje a w nim numer VIN.

Co mam zrobić? sprawdzić czy cechy identyfikacyjny o podanych w dowodzie rejestracyjnym znajdują się na badanym pojeździe.

Jeśli znajdują się = identyfikacja pojazdu się zgadza. Niech ma nawet 10 VIN'ów, co mnie to interesuje, jak mam na tabliczce i nadwoziu numer taki sam jak ten co w dokumencie potwierdzającym rejestrację.

 

Po co te dodatkowe kombinację? 

Edytowane przez LimonQ
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboz napisał:

Ciekawe jak w takim układzie WK Bydgoszcz podejdzie do tematu niezgodności TZ z VIN na nadwoziu

No nie tylko bo ten ( nabity VIN ) - nie ma " pokrycia "  w ZDR i PC :

 

10 godzin temu, JacquesP napisał:

W żadnym z przekazanych mi dokumentów nie ma info o drugim VIN (bagażnik prawa strona).

8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - niekompetentna osoba na SKP + równie niekompetentna osoba w WK to już bałagan. Teraz wystarczy brak kompetencji w ministerstwie (pewność 100%) i pasztet gotowy i auto można na kołki stawiać. Albo jechać powiat obok i rejestrować BEZ PROBLEMU :)

Ot - Powiaty Zjednoczone Polskiej Rzeczpospolitej... (PZPR) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, leski66 napisał:

A powinno, bo cecha identyfikacyjna " powinna być jedna "

 

w sensie jeden ten sam (składający się z tych samych liter i cyfr) nr vin umieszczony na różnych podzespołach pojazdu. Z tego co pamiętam w mercedesie lub BMW można znaleźć różne elementy nadwozia oznaczone nr VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.