Skocz do zawartości

Ilu diagnostów pracuje jednej na zmianie?


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

gACEK= zrob sobie SKP i zobaczysz jaki to miodzik

 

Ja nie twierdzę, że prywatny pracodawca nie ma prawa zarabiać- tym bardziej, że jest normalne, że jeżeli ktoś inwestuje to chce, żeby mu się inwestycja zwróciła. Twierdzę jedynie, że patologią było oddanie takiej ważnej dziedziny w ręce prywatne. Tam gdzie dziedzinę dotyka kapitalizm nie ma mowy o jakiejkolwiek idei- liczy się pieniądz, bo normalne jest, że jeśli ktoś zakłada działalność gospodarczą to robi to, aby zarobić pieniądze, a nie dla celów charytatywnych.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której w prywatne ręce oddano ośrodki egzaminowania kierowców, a dodatkowo otworzono by ich kilkanaście w mieście. Ośrodki te konkurowałyby między sobą i aby przyciągnąć klientów egzaminatorzy byliby naciskani przez właścicieli, aby przepychać niedouczonych kursantów, bo jak pójdzie wieść na mieście, że ktoś naprawdę egzaminuje przyszłych kierowców to omijaliby ten ośrodek szerokim łukiem. I mielibyśmy carmagedon na ulicach. Co w sumie byłoby ciekawym uzupełnieniem obecnej sytuacji, w której na siłę przepycha się złomiaste auta na badaniach okresowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    7

  • eborg

    6

  • darkdog

    5

  • Grzegorz Łódź

    5

stacja czynna 11 godz. diagnostów 2 zazębiamy się :D, w sobotę 1 (6 godz.) i za sobotę ma wolny poniedziałek, 2 w poniedziałek pracuje 11 godz, 3 nadliczbowe do odbioru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden-12h...dzień wolny itd... nie jest źle, gdzieś tam z tyłu w głowie pamiętam czasy pracy w kanale na czas (średnio 10 -12h) jako zwykły mechanik więc... Gorzej wyglądają urlopy, bo w umowie mamy zachowanie ciągłości pracy co na 2 diagnostów jest kłopotliwe, ale jakoś jeszcze się dogadujemy... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 years later...
W dniu 31.10.2017 o 12:06, max72 napisał:

żeby mieć urlop to musisz za kogoś przyjść do pracy, a więc urlopu nie masz wcale.

Uzbierało mi się z kilku lat trochę urlopu. W firmie to temat bardzo niezręczny i pomijany. Najchętniej odebrał bym go w naturze by odpocząć ale pracujemy tylko we dwóch. Gratyfikacja finansowa za niewykorzystanie pewno liczona będzie od jakiejś najniższej.  Nie wiem czy brać tę kasę czy honorowo odmówić jednak i prosić o wolne dni? Jak u Was rozwiązano te kwestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbijam w wolnym bo płacą mi tak jakbym był normalnie w pracy a nie od jakichś najniższych . Cenie sobie wolny czas, bo mam też hobby różne poza pracą, a dwa to jak już coś to w wolnym czasie mogę podłubać w warsztacie, albo porobić inne rzeczy które przynoszą znacznie więcej pieniędzy niż dniówka na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Krzysztof plus napisał:

Gratyfikacja finansowa za niewykorzystanie pewno liczona będzie od jakiejś najniższej.  Nie wiem czy brać tę kasę czy honorowo odmówić jednak i prosić o wolne dni? Jak u Was rozwiązano te kwestie?

Zgodnie z Kodeksem Pracy urlopu nie można zamienić na ekwiwalent pieniężny. Urlop nie wykorzystany przepada po upływie 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, leski66 napisał:

Brak dobrego wypoczynku

Wiąże się z niepojechaniem na ryby, a to 

 

57 minut temu, leski66 napisał:

=

 

57 minut temu, leski66 napisał:

słabe " zdrowie psychiczne

:rotfl:

Edytowane przez cezary
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leski66 napisał:

Brak dobrego wypoczynku = z czasem... - " słabe " zdrowie psychiczne i fizyczne

Podpisuje się pod tym, wszystkimi bez wyjątku członkami ciała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch nas jest,1 na zmianie, dwa dni pracy- dwa dni wolne, poniedziałek -piątek po 12 godzin, sobota 6, każdy weekend długi 🙂

czasami wychodzi 12 czasami 14 dni w miesiącu.

W marcu będę 144godziny w pracy, gdybym miał pracować codziennie po 8 wyszłoby 184

Jak któryś idzie na urlop zwolnienie to drugi ma nadgodziny płacone wszystko jest wykazywane do US i ZuS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.