Skocz do zawartości

Ilu diagnostów pracuje jednej na zmianie?


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie koledzy :pada: Jeden diagnosta jedno stanowisko pracy 8 godzin - przerwa 0,5g /prawo pracy/ . Kto stwierdził że 2 diagnostów na 1 stanowisko???? :cool:

Sam pracuję na1-dnym stanowisku :mad: 10g jest otwarta stacja a szef jest również diagnostą :shock: . Wieć jakie 0,5 g przerwy????Jaja se robicie.Ale czego niepotrafi diagnosta/// :shoot::viva: Napraw i podbij to moja domena. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    7

  • eborg

    6

  • darkdog

    5

  • Grzegorz Łódź

    5

odswieze temat, bo w naszym starostwie sie pojawily rozne interpretacje przepisow, jedni uwazaja ze ma byc dwoch zatrudnionych, a drudzy ze dwoch na jednej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozne interpretacje przepisow

Bo to już tak jest z naszymi przepisami, zamiast być konkretnie napisane to same ogólniki.

Jest napisane że "właściciel zatrudnia uprawnionych diagnostów", ale jest również że "badanie przeprowadza uprawniony diagnosta". W moim przypadku (czynne od 8 do 20) jestem właścicielem i diagnostą i mam zatrudnionego diagnoste który w momencie kontroli corocznej przeprowadzonej przez TDT zrobił niecałe 10% badań i inspektorzy nawet nie wspomnieli że coś nie tak, no a starostwo też nie robiło problemów kiedy przy otwieraniu OSKP złożyłem dokumenty swoje i drugiego diagnosty. Przy okazji mu macham ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

U mnie na stacji pracuje razem ze mną 5 diagnostów z tym że każdy ma jakąś część etatu. Ja na przykład pracuję od 16.00 do 20.00 a koledzy od 8.00 do 16.oo

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam .

Panowie czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie otwierając OSKP ilu diagnostów powinno na niej pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszą być na cały etat czy nie koniecznie?

 

To zależy od pracodawcy, przepisy tego nie regulują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu diagnostów powinno na niej pracować.

Ustawa PoRD

 

3. Stację kontroli pojazdów może prowadzić przedsiębiorca, który:

 

6) zatrudnia uprawnionych diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK art 83 ale tam nie ma wprost napisame że musi być dwóch diagnostów

Może się czepiam słówek ale chciałbym rozwiać moje wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być dwóch diagnostów

Min 2 może być więcej :) Dokładnej liczby nie ma.

zatrudnia uprawnionych diagnostów.-czyli liczba mnoga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK art 83 ale tam nie ma wprost napisame że musi być dwóch diagnostów

Może się czepiam słówek ale chciałbym rozwiać moje wątpliwości

 

3. Stację kontroli pojazdów może prowadzić przedsiębiorca, który:

-

6) zatrudnia uprawnionych diagnostów.

 

Wyraźnie pisze zatrudnia uprawnionych diagnostów więc logicznym jest, że musi być co najmniej dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej było napisane ilu diagnostów :

§ 2.Do przeprowadzania badań technicznych pojazdów upoważnia się jednostkę, która:

1)spełnia wymagania techniczno-organizacyjne określone w załączniku nr 1 do rozporządzenia,

2)zatrudnia co najmniej dwóch uprawnionych diagnostów spełniających wymagania określone w przepisach w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów.

 

Ale ten dz.u. już nie obowiazuje

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1999-81-918

 

Jest ten

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2006-40-275

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnicy z PISKP wystrugali w tej sprawie jakąś opinie, że może być jeden. Spróbuj się z nimi skontaktować, może starostwo łyknie taką opinie. Ale, jeżeli OSKP ma pracować na dwie zmiany, to prawo pracy wymusi zatrudnienie co najmniej dwóch diagnostów. Wynika to z czasu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK art 83 ale tam nie ma wprost napisame że musi być dwóch diagnostów

Może się czepiam słówek ale chciałbym rozwiać moje wątpliwości

Jak w tym kraju może być dobrze ???

Najlepiej zatrudnić jednego diagnostę na 1/8 etatu i godziny otwarcia SKP 6- 22 ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zatrudnić jednego diagnostę na 1/8 etatu i godziny otwarcia SKP 6- 22 ,,,

Ja znam jeden przypadek, gdzie pracodawca poległ na takim rowiązaniu gdyż pan inspektor z PIP zakwestionował pracę 2 diagnostów na 1/2 etatu, bo SKP była otwarta 9 godzin dziennie.

Oczywiście skończyło się to na tym, że zostali zatrudnieni na 3/4 etatu - ot cała Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnicy z PISKP wystrugali w tej sprawie jakąś opinie, że może być jeden.

będą tak dalej walczyć o prawa, to się jeszcze okaże że wystarczy jeden diagnosta na 1/2 etatu a stacja czynna 24 h

u mnie na OSKP czterech diagnostów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.