Skocz do zawartości

Ilu diagnostów pracuje jednej na zmianie?


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

To kto pracuje w sobotę - 5x8 = 40 godzin

Nikt! Zapytam przewrotnie jaki WK pracuje w soboty?

Ja uważam, że wszystkie SKP powinny być czynne pn-pt. Zauważcie, że zredukowało by to ich koszty a BT wcale nie było by mniej. Gdyby zastosować się do zaleceń GK odnośnie wyznaczania terminów to i żaden klient by na tym nie stracił, bo w weekendy nikt nie miał by końca OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    7

  • eborg

    6

  • darkdog

    5

  • skpauto

    5

To kto pracuje w sobotę - 5x8 = 40 godzin

Nikt!

Hamuj piętami. :D

Trzeba się było mnie zapytać w jakim systemie pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku pisząc "Nikt" miałem na myśli, że SKP w soboty jest nieczynna. Sam nawet tak pracowałem ponad 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli, że SKP w soboty jest nieczynna

Nie łapię ,jaśniej proszę.

U mnie jak zaczynają się urlopy to robią się GRANDE COJONES (pozdrowienia dla Ani :-D ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w weekendy nikt nie miał by końca OBT.

z wyjątkiem badań zrobionych w piątek

za rok to będzie sobota

 

:ok

 

Ale system liczenia TNBT od daty pierwszej rejestracji +/- jeden miesiąc rozwiązał by ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyjątkiem badań zrobionych w piątek

za rok to będzie sobota

Dlatego też termin powinien być wyznaczany na poniedziałek ;)

Trzeba się było mnie zapytać w jakim systemie pracuję.

To w jakim ststemie pracujesz, bo inaczej się chyba nie dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale system liczenia TNBT od daty pierwszej rejestracji +/- jeden miesiąc rozwiązał by ten problem.
po co miesiąc nie lepiej rok?? :evil: najlepiej jak pan właściciel łaskawie się zjawi się na SKP i przedstawi pojazd do badania technicznego zgodnie z obowiązującym go obowiązkiem nałożonym przez ustawodawcę,a za to niech dostanie puchar "Lenina" za wywiązanie się z obowiązku :x

 

Panowie apeluję o rozwagę :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też termin powinien być wyznaczany na poniedziałek ;)

Wyznaczenie na sobotę może kosztować co niektórych 40 tys. :x

To w jakim ststemie pracujesz, bo inaczej się chyba nie dogadamy.

Zaczynam tydzień pracy we wtorek ,sobota normalny dzień pracy.

Poniedziałek - 11 godzin ,wtorek-piątek ( zależy - grande cojones) .

Sobota i poniedziałek wolne. Po chłopsku mówiąc poniedziałek wolny za sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale system liczenia TNBT od daty pierwszej rejestracji +/- jeden miesiąc rozwiązał by ten problem.
po co miesiąc nie lepiej rok?? :evil: najlepiej jak pan właściciel łaskawie się zjawi się na SKP i przedstawi pojazd do badania technicznego zgodnie z obowiązującym go obowiązkiem nałożonym przez ustawodawcę,a za to niech dostanie puchar "Lenina" za wywiązanie się z obowiązku :x

 

Panowie apeluję o rozwagę :!:

Ja podaję alternatywę, a ty się nabijasz.

Może to nie najlepsze rozwiązanie, ale zawsze warto go rozważyć.

Przypominam, że to nie są sprawy błahe. Kilku kolegów miało problemy z utrzymaniem uprawnień za niewłaściwe określenie TNBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję alternatywę, a ty się nabijasz.

Może to nie najlepsze rozwiązanie, ale zawsze warto go rozważyć.

 

Przepraszam, masz rację ale nie mogłem się powstrzymać, obiecuję poprawę.

Swego czasu był zapis w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach. w § 3.Sposób obliczenia terminu wykonania następnego badania technicznego ustala się zgodnie z zasadami określonymi w art. 57 Kodeksu postępowania administracyjnego, z tym że w przypadku pojazdów, o których mowa w § 12 ust. 3, datę terminu następnego badania technicznego pojazdu oblicza się od dnia uzyskania pozytywnego wyniku badania.

Dlaczego zniknął ten zapis?? czy powrót do niego rozwiązałby dylemat z ustalaniem terminu następnego OBT (czy wyznaczać na sobotę, niedzielę czy raczej na poniedziałek lub pierwszy wolny dzień roboczy) tylko należałoby zmienić pewne zapisy dot.terminów ponieważ:

"...Wyznaczony w trybie art. 36 Kpa nowy termin załatwienia sprawy administracyjnej musi być precyzyjny i zgodny z zasadą szybkości postępowania. Może być wyznaczony przez podanie konkretnej daty, do której sprawa będzie załatwiona, lub poprzez podanie okresu liczonego w dniach, tygodniach lub miesiącach. Nie można wyznaczyć terminu poprzez użycie określenia ‘kwartał’ lub ‘rok’, gdyż procedura administracyjna nie posługuje się takimi określeniami. Wyznaczenie rocznego terminu załatwienia sprawy jest ponadto sprzeczne z szeregiem zasad prawnych, co potwierdził Naczelny Sąd Administracyjny."

 

http://www.traktat.pl/pl_termin-zalatwienia-sprawy-administracyjnej,131.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wyznaczyć terminu poprzez użycie określenia ‘kwartał’ lub ‘rok’,

Bo faktycznie, bardzo trudno wpaść na to, iż rok to 12 m-cy,,,

 

§ 3. Terminy określone w miesiącach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim miesiącu, który odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było – w ostatnim dniu tego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

U mnie na zmianie jest jeden diagnosta- ja. Drugiej zmiany nie ma. Na warsztacie pracuje chłopak z uprawnieniami- gdy trzeba to mnie zastępuje (urlop, choroba). Długo by gadać- począwszy od tego, że nie za bardzo taki okazjonalny diagnosta jest na bieżąco z przepisami... No, ale co się dziwić- SKP u właściciela prywatnego jest dla KASY, a nie dla idei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zmianie jest jeden diagnosta- ja. Drugiej zmiany nie ma. Na warsztacie pracuje chłopak z uprawnieniami- gdy trzeba to mnie zastępuje (urlop, choroba). Długo by gadać- począwszy od tego, że nie za bardzo taki okazjonalny diagnosta jest na bieżąco z przepisami... No, ale co się dziwić- SKP u właściciela prywatnego jest dla KASY, a nie dla idei...

 

gACEK= zrob sobie SKP i zobaczysz jaki to miodzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gACEK= zrob sobie SKP i zobaczysz jaki to miodzik
Jakie to "polskie" :x

 

Ale to prawda. :x

Prawda czy nie, nie jest wytłumaczeniem do zatrudniania ludzi na śmieciowe umowy czy głodowe stawki. Nie stać właściciela na pracownika to niech sobie zatrudni dwóch słupów i siada za biurko jako diagnosta. Poza tym skoro właścicielowi krzywda to co ma powiedzieć diagnosta skoro jest na końcu łańcuszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza dyskusja mi przypomina płacz pracodawcy zatrudniającego kilku pracowników, który to nigdy nie ma na wypłaty ludziom a co roku w dalekich ciepłych krajach na wczasach siedzi ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.