Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne - 126p elektryczny


vp32

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, vp32 napisał:

Poczytaj sobie jak ubezpieczyciele podchodzą do wypłat odszkodowań jak w pojeździe są nieprzewidziane przez producenta rozmiary kół potem wejdź na stronę prawomocnych orzeczeń, pogrzeb trochę to zobaczysz ze co diagności potracili uprawnienia.

Oświecisz mnie? Bo tematem zajmuję się od bez mała 15 lat, z czego 8 to badania techniczne. Na temat działalności ubezpieczycieli, z PIU na czele mam zdanie wyrobione. Właśnie zakończyłem postępowanie z jedną z firm o drobną szkodę, gdzie nawet RF rozłożył ręce. A jednak firma wypłaciła należności.

10 minut temu, vp32 napisał:

to powiedz o co chodzi dokładniej

Przepis jasno mówi, co jest zmianą wymagającą BT. I jasno też określa jakie zmiany wymagają dokumentów jednostek uprawnionych.

 

14 minut temu, vp32 napisał:

Jak poszerzę błotnik to jest zgodnie z warunkami technicznymi, i co uważasz że zamontowanie czegoś takiego nie ma żadnego wpływu zawieszenie!?

Może i ma, ale wtedy oceniam jego stan i prawidłową pracę. I dobór kół musi mieścić się w warunkach technicznych. Nikomu nie zabronię zakładać 33 czy 35 do Jeepa czy Land Rovera, ale jak nie dostosuje pojazdu do nowych warunków, to BT nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paprock napisał:

Jak zwykle nic nie rozumiem! A to nie ten sam Maluch, ta sama przeróbka, ten sam film, co w tytułowym poście? 

a co tu rozumieć, powieliłem film i tyle, czyżby z tego powodu  świat miałby się zawalić? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że wszystko jest OK.

To abym, mógł sobie to zrobić co dokładnie potrzebuje z dokumentów. Jak jest droga aby zalegalizować taką modyfikację?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vp32 - nigdzie nie napisałem, że moja wiedza przewyższa wszystkich innych. Natomiast z pewnością przewyższa twoją :)

Na początek spróbuj zakodować, że "pimoty" i tego typu historie dotyczą wyłącznie przeróbek dotyczących zmiany liczby miejsc i to tylko w wybranej grupie pojazdów.

Każda inna zmiana konstrukcyjna w rozumieniu PoRD (!) jest dozwolona i podlega ocenie przez OSKP.

Nie istnieje też jasny przepis, który zabraniałby dokonywania zmian konstrukcyjnych poza ramy pierwotnej  homologacji.

Niestety w przepisach jest luka, która nadal zezwala na to, aby zmiany konstrukcyjne niezależnie od zakresu były oceniane dla zarejestrowanych pojazdów wyłącznie przez OSKP (z wyjątkiem wspomnianej zmiany liczny miejsc).

Sprawę ocenia konkretny Diagnosta i On za to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Do tego wszystkiego dodał bym brak ogrzewania.

Słowem pełny profesjonalizm panów z PZMot....

Cytat

RODZAJ ZASILANIA SILNIKA(OPIS): Krajowe prawo jazdy wydane w innym państwie członkowskim

To to za dziwaczny wpis w CEPiK-u?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

jak dalej maluszek może podróżować z 4 osobami

Bo ma odpowiednią ładowność :D 

Cytat

dopuszczalna ładowność całkowita: 320

historiapl  widzi, że od OBT z 11.12.2020 i następnym OBT z 13.07.2021 przybyło 146 km. A kiedy było DBT :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie bronię doprawiać skrzydeł do WSKi - ale - skoro nawet produkcja bimbru na własny użytek czyli nawet w niewielkich, niehandlowych ilościach, jest prawnie zabroniona i podlega karze do roku pozbawienia wolności to niech sobie to autko śmiga po ranczo konstruktora-wynalazcy, gdyż nie chcę żeby to kiedyś kogoś na drodze pozabijało, albo niech konstruktor dostanie zgodę na produkcję po badaniach w mądrzejszych instytucjach i cieszy się niepohamowaną wolnością i szerokością dróg publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.