Skocz do zawartości

Samochód ciężarowy z Niemiec


kisielsrem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki mam pytanie przyjechał do mnie samochód ciężarowy marki MAN z Niemiec auto z 2016 r zarejestrowane w Polsce następnie wyrejestrowane w 09.2019 i teraz klient chce zarejestrować to auto ponownie w Polsce. Jakie badanie robimy ? Auto widnieje w systemie CEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w wydziale komunikacji powiedziała żeby zrobić okresowe po raz pierwszy

Ale żeby zrobić okresowe pobieramy tablice ?

 

Edytowane przez kisielsrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kisielsrem napisał:

ale ja się pytam czy okresowe czy po raz pierwszy

 

Jeżeli ma DR niemiecki to jak wyżej napisano.

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafi90 napisał:

Jak dla mnie to okresowe przed 1 rej + DIP

 A jak chcesz zrobić prerejestrację jak auto już widnieje w Cepiku  ?

 

34 minuty temu, kisielsrem napisał:

Pani w wydziale komunikacji powiedziała żeby zrobić okresowe po raz pierwszy

Auto jest w |Cepiku więc jakie "po raz pierwszy" niech da czerwone i PC na dojazd do SKP i zrobisz zwykłe okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, viproom napisał:

A co z brakującymi danymi jak rok produkcji, naciski,dmc zestawu? Chyba trzeba to ustalić, tak myślę.

Pojazd z 2016, jak piszesz. Pewnie wszystko z homologacji wprowadzali, wiec te dane zapewne już są wprowadzone. Skoro juz był zarejestrowany u nas

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak postępujecie w przypadku, gdy auto już miało badanie przed pierwszą rejestracją, ale nie pojechało do WK i nadal jeździ na zagranicznych numerach i przyjechało na kolejny przegląd przed pierwszą rejestracją ? Robicie czy nie, jeśli tak to jakie badanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, viproom napisał:

To jak postępujecie w przypadku, gdy auto już miało badanie przed pierwszą rejestracją, ale nie pojechało do WK

Dokładnie jak wyżej powiedziane okresowe przd rej.+DIP tylko bez prerejestracji oczywiście a samo pobranie danych z CEP. Jak przyjdzie za rok,dwa to zrobię tak samo itd. Nie ma co przed szereg wybiegać i na siłę gonić klienta po PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cezary napisał:

okresowe + DIP bez prerejestracji (jest już w CEP) w tzw.  "trybie awaryjnym"

I zostaje w trybie awaryjnym, czy później wysyłasz ? Bo jak wyślesz to może być już jedno auto z tym nr vin i jak to przyjmie Cep? Dopytuję bo jeszcze nie miałem takiego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jak pojedzie do WK to nie będzie ostatniego Twojego badania tylko z przed roku a Twoje badanie będzie tylko  w Twojej bazie. Nie wiem czy tak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, viproom napisał:

zostaje w trybie awaryjnym, czy później wysyłasz

Nie wiem jak inni ale ja normalnie takie auto z CEP pobieram następnie zapisuje i w żadnym trybie awaryjnym nie pozostaje. 

 

29 minut temu, viproom napisał:

Bo jak wyślesz to może być już jedno auto z tym nr vin i jak to przyjmie Cep?

Przyjemnie, drugiego auta nie będzie.Więc spokojnie jeśli się prerejestracji się nie zrobi to takiej możliwości brak. A nawet jeśli już to i tak CEP sprawdza czy auta nie ma zanim prerejestracje wykona.

Edytowane przez yogi1984
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, yogi1984 napisał:

Nie wiem jak inni ale ja normalnie takie auto z CEP pobieram następnie zapisuje i w żadnym trybie awaryjnym nie pozostaje. 

 

 

Ja też normalnie robie, moge robić klientowi 5 lat pod rząd pierwsze badanie z Dipem i nie ma żadnych problemów z tym związanych ani żadnych trybów awaryjnych O.o

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

okresowe + DIP bez prerejestracji (jest już w CEP) w tzw.  "trybie awaryjnym"

Dlaczego w trybie awaryjnym.? Zgodnie z zapytaniem programu ( Patronat) sprawdzamy po VIN czy dany pojazd nie figuruje w CEP, jeżeli jest , ominięcie procedury prerejestracji , pobranie danych  i zapis badania do CEP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajecie się wodzić ignorantom z WK bez krzty wiedzy jak przysłowiowe stado baranów (bez urazy).

 

Ten pojazd BYŁ JUŻ REJESTROWANY w Polsce. Więc NIC co dotyczy zdarzeń związanych z sytuacją pojazdu jeszcze NIEREJESTROWANEGO w kraju go nie dotyczy.

Żadne vaty, akcyzy, pierwsze badania NIE WCHODZĄ tu w grę.

Taki pojazd przechodzi zwykłe kolejne badanie okresowe. Nic więcej. O ile w ogóle jest ono wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza związana ze wcześniejszą rejestracją pojazdu w kraju często wynika z zapędów detektywistycznych. Z samych dokumentów bezpośrednio nic nie wynika. Zazwyczaj dopiero w chwili prerejestracji otrzymujemy info o obecności wcześniejszych danych pojazdu w CEP. Wiadomo ile potrzeba danych do rejestracji , a jaka jest zawartość tabel z danymi w CEP , czy w DR starszych pojazdów wcześniej rejestrowanych w PL , dlatego nie dziwne ,że ustalaniem danych pojazdów zajmuje się diagnosta przy użyciu narzędzia jakim jest DIP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIP nie jest żadnym narzędziem.

A dla pojazdu z 2016 roku nie trzeba nic ustalać.

Poza tym jest coś takiego jak badanie z ustaleniem danych, ale i ono nie przewiduje wystawienia DIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.