Skocz do zawartości

Samochód ciężarowy z Niemiec


kisielsrem

Rekomendowane odpowiedzi

Jak do tej pory nie została podana DMC tego MAN-a,

 

a jeśli to jest "maluszek" <3500kg to jeszcze może powstać dylemat na temat następnego OBT

7 godzin temu, kisielsrem napisał:

auto z 2016 r

 

może wyglądać np.

MAN_Doppelkabine_Freisteller.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przykład wcale nie rzadki, @blakop jesteś takim cwaniaczkiem (bez urazy) który sobie jeździ bez zarejestrowania bo tak chce, przyjeżdżasz na skp i mówisz "chcę badanie sprowadzonego", bardzo częsty zwrot, co diagnosta wykonuje?, OBT + DIP, inkasuje 99 zł (dlaczego miałbym robić DBT-ustalenie za 61 zł, żaden interes) i wali go to co z tym zrobi klient, a to że zobaczę, że jest w CEP też mi lotto, po prostu nie robię pre-rejestracji i szlus, nie ma żadnego wodzenia za nos, ani nie czuję się jak baran. :wink:

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nikt nie każe Ci być detektywem ani wyrocznią. Tak samo jak nie zmusisz nikogo żeby wymienił dowód, tak samo nie będziesz dochodził po co ktoś co roku robi pierwsze badanie i DIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że jak klient sam chce, to robisz "pierwsze".

Ale skoro wiesz, że nie trzeba, to można zrobić i zwykłe okresowe - po co czas marnować?

A ustalenie danych to tylko teoria - co chcesz ustalać dla auta, które już jest w cepiku (zakładam z pełnymi danymi skoro z 2016 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak później klient nagle zechciałby sobie zarejestrować jednak pojazd to pójdzie z ZDR i badanie okresowym do urzędu i powie że chce zarejestrować to co mu powiedzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafi90 napisał:

... i powie że chce zarejestrować to co mu powiedzą ?

Proszę pobrać numerek i czekać na swoją kolej ... 

(no nie mogłem się powstrzymać - sorry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niczym. Przecież TO NIE JEST JUŻ pierwsza rejestracja na terenie kraju. 

Jest różnica pomiędzy pojazdem sprowadzonym z zagranicy, a pierwszą rejestracją w kraju. To może, ale nie musi być to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdobiłem BT przed I rej. + DIP i w takiej sytuacji będę tak własnie robił.

 

10 godzin temu, blakop napisał:

po co czas marnować?

wole poświęcić swoje 10 min na wystawienie DIPa, niż kilka godzin klienta , który miałby wrócić niezadowolony z WK 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2019 o 19:19, wadi napisał:

Zazwyczaj dopiero w chwili prerejestracji otrzymujemy info o obecności wcześniejszych danych pojazdu w CEP.

To coś nowego. Z tego co wiem, to program sprawdza obecność pojazdu w CEPiK-u i jak go nie znajdzie to pyta, czy czy wykonać prerejestrację lub obsługę niezgodności.

W dniu 11.12.2019 o 09:55, trucker napisał:

wole poświęcić swoje 10 min na wystawienie DIPa, niż kilka godzin klienta , który miałby wrócić niezadowolony z WK 

Ja natomiast wolę wypełniać dokumenty zgodnie z przepisami a jak druga strona nie zna przepisów to jej problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.