Skocz do zawartości

Nowe rozporządzenie związane z odczytem wskazania drogomierza


rewers

Rekomendowane odpowiedzi

Daj poprawione zaświadczenie z przebiegiem klientowi niech wozi ze sobą, wytłumacz co i jak, a nam pozostaje tylko czekać aż CEP zacznie przyjmowac poprawione badania. Innej  możliwości by to jakoś wyglądało na chwilę obecną nie widzę.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest okres wprowadzania nowego środowiska cep2 (cokolwiek to znaczy - mam informacje z Patronatu ITS) i problemy różne mogą występować do końca miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie idzie to jedno, zreszta nie tylko tobie nie idą korekty badania i nie tylko korekty ...

Proponuję sprawdzić na historiapojazdu za jakiś czas, może sie okazać jak u mnie, że mimo komunikatu, iż nie można wysłać bo jakiś błąd, będzie jak trzeba. Choć badanie juz tydzień prawie na czerwono. A ja dalej mam raz dziennie komunikat ile to niby razy próbowałem wysłać i  sie nie dało.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po:

" Celem odczytu jest sprawdzenie przez profesjonalistę jakim jest diagnosta w stacji kontroli pojazdu tego, czy nowy drogomierz prawidłowo odmierza przebieg samochodu, tak żeby nie dochodziło zakłamywania przebiegu w przyszłości przez nowy licznik "

Przestałem czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak sprawdzić, czy drogomierz prawidłowo odmierze przebieg? faktycznie lepiej tego nie czytać...

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ja natomiast odnośnie pojazdów z "resetującym się" przebiegiem słyszałem zalecenie by klienta odesłać do dealera danej marki po oświadczenie, że pojazd Marki X, model Y ma automatyczny reset przy przekroczeniu Z kilometrów. Po to żeby klient miał podkładkę przy kontroli przez P.

 

Jak jest u Was ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 12:24, wrc69 napisał:

Po:

" Celem odczytu jest sprawdzenie przez profesjonalistę jakim jest diagnosta w stacji kontroli pojazdu tego, czy nowy drogomierz prawidłowo odmierza przebieg samochodu, tak żeby nie dochodziło zakłamywania przebiegu w przyszłości przez nowy licznik "

Przestałem czytać.

 

Skontaktowałem się z autorem artykułu - po krótkiej i rzeczowej wymianie zdań mamy korektę wpisu :-)

 

Swoją drogą - nie wiem czy wiecie --> a wiedzieć warto --> jak będąc właścicielem pojazdu skorygować błędny wpis Policji/ITD ? A takowe zdarzać się będą ...
https://sprm.org.pl/aktualnosci/floty-i-samochody-firmowe/spisywanie-stanu-licznika-przez-policje-co-zrobic-w-przypadku-pomylki/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2020 o 12:44, mirek.g napisał:

Może ktoś wie jak ogarnąć pomyłkę w przebiegu z zeszłego roku ,błąd o 800 000 km? Mój bład.

Wystaw Oświadczenie o sprostowaniu oczywistej pomyłki pisarskiej.

Oraz dołącz poprawione zaświadczenie z przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, robił już ktoś drogomierz w pojeździe przed pierwszą rejestracją? Zapis:

Cytat

przypadku pojazdu przed pierwszą rejestracją na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pobranie danych nastę-puje po dokonaniu odczytu i jest poprzedzone wprowadzeniem danych pojazdu, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 i 13 ustawy

Mówi że musimy przed pierwszą rejestracją wprowadzić dane techniczne pojazdu (punkt 13) oraz tablice/vin (punkt 1) ale jak niby jak nie mam dipu ani nic w module z drogomierzem. Chyba że ja źle to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz minimum do pre-rejestracji jak blachy, vin, masy, naciski. Zaenteruj, a następnie pobierz.

A tak dopytam, badanie przed pierwszą rejestracją też będzie robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nic nie będzie robione tylko robię rozkminkę co i jak bo mi tu coś nie halo ze zrozumieniem tego w jaki sposób postąpić bo np w module od licznika w patronacie nie mam przycisku prerejestracji ani DI od danych i tu ta wątpliwość co gdzie i jak ogarnąć gdyby taki klient się pojawił. Chyba że w momencie jak się poda te dane podstawowe jak vin i dam szukaj w cep wyskoczy że pojazdu nie ma i czy chcę wprowadzić prerejestrację. Tego jeszcze nie przerabiałem a tak dzisiaj buszowałem po tym programie i chciałem ogarnąć co i jak aby się kiedyś przy kliencie nie motać i zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak z innej beczki,przekazanie oświadczenia o wym. drogomierza do WK . Dostarczam osobiście, jakiś wzór pisma przewodniego,możecie zapodać? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.