Skocz do zawartości

Nowe rozporządzenie związane z odczytem wskazania drogomierza


rewers

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, michal_k napisał:

 

Ale po co przyjechał? Na badanie? Na odczyt?

 

 

Przyjechal na okresowe , ale znajomy zastanawiał się w takim wypadku czy najpierw nie zrobić badania na wymiane drogomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, soraj napisał:

Przyjechal na okresowe

 

To wykonuje się okresowe.

 

Teraz, soraj napisał:

czy najpierw nie zrobić badania na wymiane drogomierza

 

Ręce opadają. Wymiany nie było to jaka znowu wymiana? Jakie miałby złożyć oświadczenie pod odpowiedzialnością karną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soraj napisał:

Przyjeżdza klient na stacje,  miał uszkodzony licznik w samochodzie, nie dokonał wymiany lecz naprawy u elektromechanika. Po wzbudzeniu niestety pokazuje wartość z d*py mniejsza niż rok temu. Co w takiej sytuacji ? Wymiany nie było lecz była naprawa...

No to tak:

-a) Wyraźne oznaki manipulacji (oszustwo) - UI

-potem wymiana drogomierza

-potem odczyt drogomierza

-potem ponowne badanie w zakresie usterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 20:19, Grzegorz Łódź napisał:

Wyraźne oznaki manipulacji

Tu byłbym bardzo delikatny. Wzrokowo wydać werdykt w temacie manipulacji... Widzimy mniejsze wskazania a nie manipulację. Klient naprawił, wyczarował, wymienił... w zeszłym roku i dzisiejszy stan prawny go nie dotyczy. 

8 godzin temu, sebeklca napisał:

że jest on naprawiony, a nie wymieniony

Po cóż nam ta wiedza? To klient ma obowiązek wykonać pewne czynności związane z tym urządzeniem. 

Naszym obowiązkiem jest zanotować wskazania licznika, tylko tyle i aż tyle. Nic więcej nas nie interesuje.

Zwróćcie uwagę na datę. Nawet jak klient dokonał czegokolwiek 2 stycznia, to ma jeszcze czas na wypełnienie swojego obowiązku a Wy już chcecie zakopywać klienta w kanale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1501 napisał:

u byłbym bardzo delikatny. Wzrokowo wydać werdykt w temacie manipulacji...

Odniosłem się tylko i wyłącznie do tego:

W dniu 10.01.2020 o 20:19, Grzegorz Łódź napisał:

Wymiany nie było lecz była naprawa...

Bo zaraz się okaże ,że  "korekta licznika" to "naprawa",ale nie wyszło....

10 godzin temu, sebeklca napisał:

ale skąd będziemy wiedzieli, że jest on naprawiony, a nie wymieniony

To samo co powyżej.

Czytajcie ze zrozumieniem a nie dopisujcie ideologie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 13:01, arekkos napisał:

Witam.

Uporałem się z wczorajszym badaniem na wymianę licznika. Po rozmowie z obsługą wyszło że jeżeli jest wpisana data wymiany licznika z zeszłego roku to nie chce iść do cepiku, więc jeżeli ktoś wymienił w zeszłym roku to musi niestety tak jeździć.

 

Też robiłem odczyt licznika wymienionego w zeszłym roku i też nie chce puścić do cepiku. Poszło zgłoszenie do cepa. Może coś z tym zrobią. A Ty co zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Demart napisał:

Też robiłem odczyt licznika wymienionego w zeszłym roku i też nie chce puścić do cepiku.

 

Prawidłowo, ponieważ przepis o odczycie dotyczy tylko sytuacji wymiany od 01.01.2020 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz mi wskazać w którym miejscu w przepisach jest napisane że zgłaszać należy tylko wymienione po 01.01.2020.

 

Już znalazłem. Faktycznie jest o tym mowa:

Art. 4. Przepisu art. 81b ustawy zmienianej w art. 1 nie stosuje się w przypadku wymiany drogomierza dokonanej przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy.

 

Tylko co teraz zrobić z tym odczytem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Demart napisał:

Tylko co teraz zrobić z tym odczytem?

Nic nie robić.

Najbliższy odczyt podczas OBT lub kontroli Policji i on trafi do CEPiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zrobi coś nie do końca zgodnie z przepisami to potem pojawia się pat i nie wiadomo co dalej. Jak wyślesz do WK to będą wiedzieli, że postąpiłeś niezgodnie z prawem, pytanie tylko czy ktoś się tym zainteresuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy będzie wiedział że nie dotyczy wymiany z przed 01.01.2020r.
No, ale nikt nie jest nieomylny tym bardziej że to świeży temat. A tak poza tym to każdy przy kontroli teraz może się tłumaczyć że wymienił licznik w tamtym roku i mogą go cmoknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Demart napisał:

A tak poza tym to każdy przy kontroli teraz może się tłumaczyć że wymienił licznik w tamtym roku i mogą go cmoknąć.

Dokładnie tak.

A przed majem ubiegłego roku to nawet całkiem legalnie mógł skorygować przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 19:08, Iamthelaw napisał:

Sam mam znajomego z laguną II i tam drogomierz (oraz inne wskaźniki) żyją własnym życiem. Raz jest 20000 km, po odłączeniu akumulatora wskakuje 120000, później po podłączeniu komputera 80000 i tak an okrągło. Już chyba trzech elektryków oglądało auto i każdy ręce rozkłada. i nie chodzi, żeby coś tu ukryć bo kolega sam uczciwie mówi, że samochód przejechał grubo ponad 300 tyś km ale wyświetlacz mówi coś innego. co począć z takim fajansem? na złom go? ?

Też znam takie samochody i serwisy tez rozłoży ręce, nie jest to odosobniony przypadek tylko w Renaultach.

Przypuszczam, że te zmiany wskazań licznika są również spowodowane zakłóceniami w instalacji elektrycznej pojazdów  ( na przykład z układu zapłonowy lub alternatora) gdyż w trakcie jazdy na trasie też dochodzi do zmian stanu licznika, nie tylko po odłączeniu akumulatora.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam klienta, który wymienił licznik w ubiegłym roku. Dzwonił, że chce zrobić odczyt.

Poinformowałem, go że nie ma obowiązku robić odczytu licznika, ale nie wiedziałem że nie idzie do CEPIK.

Ponieważ sprzedaje auto, to mimo że nie musi to chce zrobić odczyt.

Wydaje mi się że zrobić można, nawet jak nie ma obowiązku.

Tyle ,że nie idzie do CEPIK, ale wydruk będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Demart napisał:

 

Też robiłem odczyt licznika wymienionego w zeszłym roku i też nie chce puścić do cepiku. Poszło zgłoszenie do cepa. Może coś z tym zrobią. A Ty co zrobiłeś?

Przekonałem klienta żeby napisał że wymienił licznik w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, patronat oprócz typowego zaświadczenia o przeprowadzeniu badania - wymiana drogomierza + w uwagach automat wpisuje stosowne regułki, drukuje też drugą kartkę ze skromną zawartością "dokument potwierdzający dokonanie odczytu drogomierza". Obie idą dla klienta czy tylko samo zaświadczenie?

btw po wysłaniu do cepa i rozpoczęciu następnie okresowego badania nowa wartość licznika już została zaciągnięta z cepiku, więc działa to sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wysyłce do CEP pojawił się komunikat, że wprowadzono prawidłowo. Ale potem zobaczyłem, że ta czynność jest zapisana w trybie awaryjnym.

Pomogła ponowna wysyłka z trybu Awaryjnego - zapisało się.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michal_k napisał:

 

Podżeganie do przestępstwa? No nieźle, coraz ciekawiej...

Chłopie daj sobie na luz. Jak byśmy mieli robić wszystko zgodnie z przepisami od a do z to nie wiem czy jakieś auta jeździły by po drogach a badania trwały by pół dnia.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, arekkos napisał:

Chłopie daj sobie na luz.

 

A Ty się nad sobą zastanów. Namawiasz do PRZESTĘPSTWA żeby "się w CEP zgadzało". A właściciel za złożenie fałszywego oświadczenia ponosi odpowiedzialność karną, której musi być świadomy podpisując oświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, arekkos napisał:

Jak byśmy mieli robić wszystko zgodnie z przepisami

Litości... Nawet w piekarni trzymasz się przepisu. Zastanów się co ty Kolego piszesz, to nie forum Onetu, czy Pudelka.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.